Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Haziran 2019

Avon Üyelik İptali

Avon Üyelik İptali

Avon, tüm dünyada; 6 kıtada, 100 ülkede, 6 milyonun üzerinde Satış Temsilcisi ile yıllık ortalama 10,7 milyar Amerikan Dolarının üzerinde satış gerçekleştirmektedir.

Avon, Türkiye pazarına 1993 yılında Eczacıbaşı Grubu ile kurduğu ortak girişim ile girmiş, ardından 2003 yılında güzellik pazarı ve doğrudan satış sektöründeki kayda değer büyümeyi dikkate alarak Eczacıbaşı Grubu hisselerini satın almış %100 Avon Şirketi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.

%100 Avon Şirketi olarak faaliyet göstermeye başladığı tarihten bugüne kadar Avon Türkiye Aktif Temsilci Satışı ve şirket gelirinde güçlü iki haneli büyümeler elde etmektedir.

Avon Türkiye önemli ölçüde büyüme potansiyeli olan bir şirket olarak değerlendirildiğinden, farklı bir çok yatırım planlanmış olup, bu yatırımlar zamanı geldiğinde uygulanmaktadır. Yatırımlar ilk olarak müşterilerine cazip tüketici önerileri yaratmak amaçlı gerçekleşmiştir. Ürün yelpazesi genişletilerek ve Avon kataloglarında daha rekabetçi fiyatlarda ürünleri içeren daha fazla sayfaya yer verilerek bu konuda yatırım yapılmıştır.

Avon Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Avon üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız yalnız değilsiniz. Avon firmasına üye olan bazı kişiler, kendilerini üye yapan üst sponsorları tarafından kendileri adına firmadan ürün istemelerinden dolayı üyeliğini iptal etmek istemektedir. Üç ay boyunca sipariş vermediğiniz taktirde üyeliğiniz otomatik olarak silinecektir. Fakat bu gibi durumlardan dolayı üyelik iptali üst sponsorlar tarafından engellenmektedir. Bu tip zorluklardan dolayı üyeler,kendileri adına işlem yapılmasından en doğal haklarıyla birlikte rahatsız olarak üyeliklerini iptal etmeyi düşünmektedir. Eğer bu tip bir zorlukla karşılaşmadıysanız ve Avon’un size sunduğu avantajlardan faydalanmak ve size uygun kampanyaları beklemek istiyorsanız üç ayda bir sipariş vermenizi ve üyeliğinizi iptal etmemenizi tavsiye ederiz.

Avon üyeliğinizi iptal ettirmek için çeşitli sebeplere sahip olabilirsiniz. Avon’un son yıllarda aldığı bir takım kararlar sebebiyle poşetlerin ve iade işlemlerinde alınan ücretlerinde artış gözlemlenmiştir. Ayrıca kargo ücretlerininde giderek yükselmesi temsilci iptalleri sebepleri arasında yer almaktadır. Ne sebeple olursa olsun üyeliğinizi veya temsilciliğinizi iptal etmek için doğru yere geldiniz.

Avon üyeliğinizi iptal etmek için öncellikle hesabınızda hiçbir borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Borcunuz yoksa 0212 473 11 00 bu numarayı arayabilir ve üyelik iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Her ne sebeple olursa olsun satış yapmamaya karar verdiyseniz, bu işi bırakmak için temsilciliğinizi iptal ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak Avon Müşteri Hizmetleri Merkezini aramalısınız. Bunu yaparken gün ve saate dikkat etmelisiniz. Çünkü Avon Müşteri Hizmetleri Merkezi, haftaiçi ve saat 08:00 ile 20:00 saatleri arasında çalışmaktadır. 0850 250 28 66 numaralı müşteri hizmetleri merkezi numarasını arayarak size yardımcı olan personele temsilciliğinizi iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Personel temsilcisi size yapılması gerekenleri söyleyecektir.

Müşteri Hizmetleri’ni aradıktan sonra işlemle ilgili sorular soracaksınız. Bu hususta borcunuz olup olmadığını öğrenmeyi unutmayınız. Çünkü, Avon gibi temsilciler üzerinden satış yapan firmalar üyelerini hiçbir koşulda kabul etmek istemezler. Bu sebeple en ufak bir açıktan dahi yararlanacaklardır.

Avon ile ilgili iletişim bilgileri aşağıda bulunmaktadır.

Avon Kozmetik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Tekfen Kağıthane Ofispark A Blok Kat: 4/11 Merkez Mah.
Bağlar Cad. No: 14 Kağıthane, İstanbul

Telefon: (0212) 473 11 00 Faks: (0212) 473 11 99
Müşteri İletişim Merkezi: Telefon: (0850) 250 28 66
Faks: (0212) 473 12 12

Çalışma saatleri, hafta içi hergün 08:00 – 20:00
Danışma Hattı: 0850 221 10 10

Avon Üyeliğinizi İptal Etmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Avon üyeliğinizi iptal etmeden önce mutlaka borcunuz olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bunun için müşteri temsilcisini arayabilir ve borç sorgulamasında bulunabilirsiniz. Borcunuz olduğu taktirde üyeliğiniz iptal edilmeyecektir.

Üyeliğinizin, üç ay boyunca siparişte bulunmayarak kendiliğinden silineceği unutulmamalıdır. Fakat Avon gibi firmaların üye kaybetmek istememesi sebebiyle, takım başları ya da üst sponsorların üyeleri adına sipariş yaparak üyeliklerin iptal olmasını engellediği de bir çok kullanıcı ve temsilci tarafından dile getirilmiştir. Bu tip sebeplerden dolayı üyeliklerini iptal etmek isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Avon gibi firmalar üyelik iptalinde sorun çıkarmayacak olsa da kullanabilecekleri en ufak açığı da kullanarak üye kaybına engel olmaya çalışacaklardır. Üst sponsorların sizin adınıza siparişte bulunması yasal bir işlem değildir. Dilerseniz şikayette ya da hukuki bir yaptırım da bulunabilirsiniz. Fakat karşınızda uluslararası genişlikte bir firma olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Üyeliğinizi iptal ettikten sonra borç veya hukuki bir sorun olmadığı taktirde yeniden temsilci veya üye olabilirsiniz. Fakat yeniden üye olmayı düşünüyorsanız, üç ayda bir siparişte bulunarak hali hazırda bulunan hesabınızı silmemek en mantıklı davranış olacaktır. Zira bu tip sipariş üzerine çalışan siteler, kullanıcılarının arattıkları ve sipariş ettikleri ürünler  üzerinde belirli kullanıcı profilleri oluşturmaktadır ve bu profillere göre üyelerine özel kampanya sunabilmektedir. Beklediğiniz bir ürün kampanyası varsa sahip olduğunuz ve belirli geçmişi bulunan üyeliğiniz sayesinde bu kampanyalara daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve üyeliğinizin getirdiği avantajlar sayesinde ürünleri normal fiyatından çok daha ucuz bir şekilde elde edebilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Dılek öner diyor ki:

  Ben dılek oner 03178864 temsılcı nolu avon kayıtlı uyesıyım.henuz yenı oldum. Kızım melıs oner de uye olmus bılgım yenı oldu.bu sebeble tek uyelık yeterlı olacağından uyelıgımın ıptalını rıca ediyorum.

 2. Kezban elet diyor ki:

  Yanlışlıkla üye etmişler iptal etmek istiyorum

 3. Sonnur ovacikli diyor ki:

  nolu avon temsilcilgimin iptalini rica ediyorum. Not ( benim istemin disinda uyellik yapilmistir.)

 4. Aysun demir diyor ki:

  Ben aysun. Benim bilgim ve haberim olmadan tanımadıgim kisi tarafindan avona adima uyelik acilmis. Bu yuzden uyeligimin iptalin istiyorum . Bilginize

 5. Resul diyor ki:

  Ben Resul Aydın hesabımı başkası kullanıyor bu yüzden üyeliğimin iptal olmasını rica ediyorum

Yorum Yaz