Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2019

İş Bankası Hesap Kapatma

İş Bankası Hesap Kapatma

Tam ismi Türkiye İş Bankası A.Ş. olan bankamız 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatları ile kurulmuş Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankasıdır. Rusya’da İşbank Rusya ve Almanya’da İşbank AG adıyla iki iştiraki olan İş Bankası’nın 25’i yurt dışında olmak üzere 1.350 şubesi vardır. Ersin Özince yönetim kurulu başkanı, Adnan Bali genel müdürdür. Tarihi çok eskiye dayanan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kurdurtmuş olduğu bu banka onun izinden giderek pek çok sosyal sorumluluk projesine de imza atmıştır. Herhangi bir sebepten dolayı İş Bankası hesap kapatma işlemini yapmak istiyor olabilirsiniz. Yazımızın devamında İş Bankası hesap kapatma işlemi hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır?

1 Eylül 2013 tarihinde yürürlüğe giren düzenleme bizlere boşta kalan yani alınmış olup kullanılmayan kredi kartlarının, özel cari ve mevduat hesaplarının kapatılmaması sonucunda ücrete tabi olacağını bu hesaplar için fazladan ödemeler yapılacağı duyurulmuştu. Hesapları olup kullanmadıklarının farkında olanlar zaten gerekli işlemleri yaparak hesaplarını kapattılar. Hesabı olup olmadığını bilmeyenler ise hesap sorgulama işlemi yaparak durumlarını kontrol ettiler. Bahsettiğimiz bu ödeme hesap işletim ücretidir. Kullanılmayan her türlü hesabı bulunanlar ve kullanmadıkları halde hesaplarını kapatmayanlar bahsettiğimiz hesap işletim ücretini ödemek zorundadır. Hesap işletim ücretleri bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Peki bu durumda bahsettiğimiz en etkili çözüm nedir diyecek olar ak tabi ki İş Bankası hesabınızı kapatmak kesin çözümdür. Kapatmanız için tek sebep bu olmayabilir. Bankanın verdiği faizden memnun değilsinizdir, ya da faturalarınız için otomatik ödeme verdiyseniz ve bunlar da sorun oluyorsa, bankadan memnun kalmayıp hesabınızı başka bankaya aktaracak ya da ihtiyacınız olan paranın tamamını çekecekseniz gibi örneklerle bu durum çoğaltılabilir ve İş Bankası hesabınızı kapatabilirsiniz.

İş Bankası hesap kapatma işlemini gerçekleştirirken kesin çözüm olan şubeye giderek hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dilekçe yazıp başvurmanız yeterli olacaktır. İkinci olarak benim vaktim yok çalışıyorum, çocuğu bırakıp şubeye gidemiyorum diyorsanız da müşteri  hizmetleri numarası olan 0850 724 0 724’ü arayarak İş Bankası’nda bulunan hesabınız için hesabınızı kapatmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ancak telefon ile bu talimatı vermenizden sonra da size en yakın İş Bankası şubesine gidip dilekçe vermeniz gerekmektedir.

Son İş Bankası hesap silme yöntemi olarak ise internet bankacılığını ele alacağız. İnternet bankacılığında girişte sorulan şifreniz yok ise yukarıda vermiş olduğumuz müşteri hizmetleri numarasını yani 0850 724 0 724’ü aramanız gerekmektedir. Gerekli işlemlerden sonra müşteri hizmetleri ile yaptığınız bu görüşme sonrası internet şubesine girebileceğiniz şifrenizi alıyorsunuz ve sisteme giriş yapabiliyorsunuz. İnternet şubesine girdikten sonra sol köşede bulunan ‘Hesaplarım’a tıkladıktan sonra istediğiniz vadesiz hesabı seçerek İş Bankası hesap kapatma işleminizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Size En Yakın Şubeyi Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

İş Bankası Hesap Kapatma Dilekçe Örneği için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz