Adobe Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Adobe Üyelik İptali

İngilizce dilinde kerpiç anlamına gelen Adobe, merkezi Amerika Birleşik Devleti ülkesinin Kaliforniya eyaleti olan ve Dünya’nın on büyük grafik ve medya yazılımlarını üreten bir şirket olan Adobe Systems tarafından kurulmuştur. Adobe Systems, 28 Şubat 1982 yılında kurulmuştur. Adobe Systems şirketi 2005 yılında Macromedia firmasını da bünyesine katarak tasarım pazarında da kendisine çok büyük bir yer edinmeyi başarmıştır.

Firma Türkiye’de daha çok Photoshop ve Flash yazılımları doğrultusunda ün kazanmıştır.

Adobe Systems firması tarafından üretilmiş olup en çok ün kazanmış birkaç programdan bahsedelim.

Adobe Photosop programı sayesinde kullanıcılar piksel tabanlı görüntüleri, resimleri ve fotoğrafları düzenleme konusunda fotoğrafları sayısal olarak işleyebilen bir yazılımdır. Yazı işleme ve vektörel işlemler konusunda da birçok avantajı bulunan Adobe Photoshop’u pazarın lideri yapan şey ise elbette ki bit resim işleme özelliğidir.

Türkiye’de ki birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından bilindiği üzere Adobe Flash Player, Adobe şirketi tarafından satın alınan Macromedia şirketi kanalı aracılığıyla ürünleşebilmiş olup, gerek internette gezinmek gerekse de ağ sitesi yöneticiler ya da grafikçiler tarafından sıklıkla tercih edilen Windows ve MAC OS işletim sistemleri üzerinde çalışabilen vektörel bir grafik yazılımdır.

Yine Macromedia şirketi tarafından geliştirilmiş olan bir diğer program Dreamweaver, Adobe’un bu şirketi satın almasının ardından adını Adobe Dreamweaver’a bırakmıştır. Adobe Dreamweaver’ın sahip olduğu özellikler bir çok tasarımcı tarafından beğenilmektedir. Özellikle kod renklendirme özelliği ile kullanıcılarına kendilerini geliştirmeleri açısından güzel bir şekilde yardımcı olmaktadır.

Bunlar sadece Adobe Systems şirketinin piyasaya sürdüğü yüzlerce programdan birkaçıdır.

Adobe Üyelik İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

Adobe üzerinden sahip olabileceğiniz birçok üyelik çeşitleri bulunmaktadır. Bu sebeple hepsinden kısaca bahsedeceğiz. Adobe üyeliğinizi iptal edebilmek için Adobe ile doğrudan bir iletişim kurmanız gerekmektedir. Bunun yapabilmek için elinizde birkaç yol bulunmaktadır.

Öncelikle bu anlatım konusunu Creative Cloud üzerinden yapacağımızı ve bunun sadece Adobe ürünlerine ilişkin üyeliklerinizi sadece birer örnek temsil etmesi açısından göstereceğimizi belirtmek isterim.

İlk olarak Adobe ile iletişime geçebilmek için Adobe ID ve şifrenizle birlikte aşağıdaki linke tıklayınız.

destekGiriş yaptıktan sonra karşınıza “Yardıma mı ihtiyacınız var? Destek almak için buradan başlayın.” bölümü gelecektir. Eğer yukarıda yer alan resimdeki gibi bir sayfayla karşılaşmakta bir sorunla karşılaştıysanız size bu sayfaya ve bu seçeneklere nasıl ulaşacağınıza dair bir rehber yol çizelim.

Öncelikle Adobe resmi sitesine girmeniz gerekiyor. Ardından yapmanız gereken şey sayfayı aşağıya kaydırmak ve en alt sol kısımda yer alan “Destek ve Öğrenme” seçeneğine tıklamaktır. Bir sonraki işlem olarak yukarıda gösterilen örnekteki konuyla bağlantılı bir şekilde “Creative Cloud Üyelik Yönetimi” seçeneğine tıklayabilir ve beraberinde gelecek olan üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı işlemleri diğer Adobe ürünleri açısından da yine yukarıda yer alan seçeneklerden belirleyebilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra müşteri hizmetleri temsilcisi sizinle üyelik iptalin konusunda iletişime geçerek yardımcı olacaktır. Bireysel ya da ekip yıllık üyelikleri ilk on dört gün içinde iptal edildiği taktirde ücretin tamamı geri iade edilirken bu iki haftalık sürecin ardından gerçekleşen iptal işlemleri için kalan tutarınızın yarısı tahsil edilecektir. Aylık üyelik iptali konusunda ise dönem sonuna kadar erişime devam edebilirsiniz. Bu sadece Creative Cloud ürünü konusunda geçerli olup her ürün ve hizmetin kendine özel kullanım şartları olacağının da altını çizmek isteriz.

Adobe üyelik iptalini gerçekleştirmenin bir diğer yolu da program içerisinden yapacağınız işlemlerdir.

Adobe ID uygulamasına giriş yaptıktan sonra hesabı yönet sayfasını ziyaret etmeli ve aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere “Hesap” seçeneğini seçtikten sonra “Yardıma mı ihtiyacınız var? Destek birimiyle iletişime geçin.” bölümününde yer alan linke tıklamalısınız.

1

Size verilecek üyelik iptali desteği için öncelikle bir takım seçenekleri de işaretlemeniz gerekiyor. Bunun için ilk seçeneği, “Diğer ürün ya da servisler” olarak belirledikten sonra ikinci kısmı “Hesap, ödeme, siparişler” şeklinde işaretleyerek üçüncü aşamada “Adobe siparişinin iadesi, iptal edilmesi ya da değişimi” seçeneğini işaretlemelisiniz.

2

Son aşamada işleminiz yukarıda yer alan fotoğraftaki gibi olmalıdır. Ardından iletişimle alakalı yine üst kısımda anlatılmış olan şekilde işlemler gerçekleşecek ve üyelik iptaliniz hususunda bir müşteri temsilcisi sizinle ilgilenecektir.

Üyeliğinizin iptal edilmesinin ardından bir sonraki döneme ait fatura bilgisiyle karşılaşmaz ve bir sonraki döneme dair hiçbir ücret ödemezsiniz. Elbette iptal ettiğiniz ürün ya da hizmetleri de kullanmanız mümkün olmayacaktır. Sizden ücreti tahsil edilen dönemin bitiş tarihine kadar ürün ya da hizmeti kullanmaya devam edebileceğinizin de altını çizmek isteriz.

Her iki yol da aynı kapıya çıksa da biri özel olarak tek tek üyelik iptaliyken, ikinci anlattığımız işlemde çok daha genel bir şekilde Adobe üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Müşteri temsilcisine üyelik iptali konusunda doğru bilgiler vermeye özen gösterirseniz, bu işlem sizin için en iyi şekilde sonuçlanacaktır.

Adobe Üyelik İptali İçin TIKLAYINIZ!

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz