Akbank Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Akbank Hesap Açma

Akbank, 1948 yılının Ocak ayının 30. gününde Adana’da aralarında Hacı Ömer Sabancı’nın da bulunduğu bir grup iş adamı tarafından Adana’daki pamuk üreticilerine finansman sağlama düşüncesiyle kurulmuş olan özel bir bankadır. O yıldan beri birçok şey başarmış olan Akbank, neredeyse 94 milyar dolar aktif büyüklüğe sahiptir ve günümüzde Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Günümüzde 16.500 personelle birlikte hizmet vermeye devam ederken tüm Türkiye’de neredeyse 1000 şubeye ve 4300 adet ATM’e sahiptir. Üç kez Türkiye’nin En Değerli Banka Markası olmayı başaran Akbank, sahip olduğu marka değeriyle birlikte dünya genelinden beş yüz bankanın bulunduğu bir listede 94. sırada olmayı başarmıştır.

Tüm bankalar gibi, vadeli ya da vadesiz hizmetler sunarken, çeşitli mevduat hesapları ve müşterilerine özel çeşitli kampanyalar da sunan Akbank, ticari bankacılık, KOBİ ( Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler ) bankacılığı, bireysel ve özel bankacılık, para piyasaları ve hazine işlemleri ve uluslararası bankacılık hizmetleri sunarken aynı zamanda Hayat A.Ş., AvivaSA Emeklilik ve Aksigorta A.Ş. acenteleri aracılığıyla da sigorta hizmeti vermektedir.

Para transferi, birikim planları ve bu tür hesaplardan yararlanabilmek için kişilerin, Akbank dünyasına adım atması gerekmektedir. Bu sebeple de birçok kişi Akbank’ta hesap açmak istemektedir.

Akbank Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle size daha önce Akbank ile herhangi bir bağlantınız olmadığı, daha önce bu bankada bir hesap açmadığınız taktirde ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Akbank ile doğrudan herhangi bir ilişkisi olmayan kişilerin, Akbank hesabı açmak için doğrudan banka şubelerine giderek buradaki müşteri temsilcileriyle görüşmeleri gerekmektedir.

Banka hesabı açabilmek için 18 yaşını geçmiş olmanız gerekiyor. Eğer 18 yaşından küçükseniz ve bir banka hesabına ihtiyaç duyuyorsanız banka hesabı açtırabilmek için yasal vasilinizle birlikte bankaya müracaat etmeniz gerekmektedir.

Banka hesap açma işlemleri uzun sürmeyen bir işlemdir. Size en yakın Akbank şubesine gitmeden önce yanınızda Kimlik cüzdanı fotokopisini götürmeniz, işleminizi hızlandıracaktır. Ardından size verilecek olan başvuru formunu doldurup, hesap açmanızla ilgili bir yığın belgeyi okuyarak imzaladıktan sonra hesap açılış işlemleriniz başlamış olacaktır. Hesabınız kısa bir süre sonra aktifleştikten sonra banka kartınızın, başvuru formunda doldurduğunuz bilgilerde bulunan adresinize gelme süresi yaklaşık on günü bulabilir. Aslında bu zaman zarfı kartınızı size getirecek posta kuruluşuyla alakalıdır. Kişi kartını teslim aldığı andan itibaren hesap konusundaki işlemleri tamamlayarak hesabını tam anlamıyla aktif hale getirdikten sonra hesabını dilediği şekilde kullanabilir. Gerekli bilgi ve detayları, müşteri temsilcisi sizlere söyleyecektir.

Eğer Akbank üzerinden hesabınız ya da diğer işlemler sebebiyle herhangi bir ilişiğiniz varsa, hesap açma işleminiz biraz daha kolay olacaktır. Her banka, kurum ya da kuruluş gibi Akbank’ta müşterilerine karşı daha fazla yardımcı olmaktadır.

İnternet Üzerinden Hesap Açma İşlemi

Eğer, hali hazırda bir Akbank müşterisiyseniz yapmanız gereken tek şey, Direkt İnternet, Akbank Telefon Bankacılığı ve şubeler aracılığıyla hesap açmaktır.

İnternet üzerinden hesap açabilmek için ilk olarak aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra size uygun hesabı seçerek Hemen Hesap Aç butonu ile ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Hemen Hesap Aç butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

gr

Müşteri ya da tc kimlik numaranızla birlikte direkt şifrenizi girdikten sonra hesap açma işlemlerinize başlayabilirsiniz. dilerseniz sağ üst kısımda  yer alan kredi kartı numarası ile giriş seçeneğiyle de giriş yapabilirsiniz.

Eğer şifreniz yoksa, sizi yönlendirdiğimiz bu sayfalardan “Şifre Al” butonuna tıkladıktan sonra kimlik numaranızı, annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfleriyle birlikte kredi kartınızın son dört hanesini girdikten sonra kart şifrenizi girmenizin ardından telefonunuza gönderilecek mesajdaki şifreyi de girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

sifre-al

444 25 25 nolu numaradan Akbank Telefon Şubelerine ulaşabilirsiniz.

Güvenliğiniz için, direkt şifrenizi kimseyle paylaşmamanızı, sizi arayıp direkt şifrenizi soran kişilere itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz. Akbank direkt girişinde, cep telefonunuzun marka ve modeliyle birlikte cep telefonu numaranızın bilgilerine ihtiyaç olmadığını da hatırlatırız.

İnternet Üzerinden Akbank Hesap Açma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Akbank Mevduat ve Birikim Hesapları

Akbank Direkt Serbest Hesap: Tanışma faizi yüzde 10.80 olan bu yüksek faiz oranlı hesap sadece ilk ay için geçerli olup bu süre zarfının ardından faiz oranları listesi üzerinden faiz kazanmaya devam edersiniz.

Vadeli Mevduat Hesabı: Vadeli mevduat hesaplarıyla birlikte paranızı istediğiniz gibi değerlendirebilir. Dilerseniz, Türk Lirası, dilerseniz Dolar ve Euro hesabı gibi döviz üzerinden hesaplar açabilirsiniz.

Vadeli TL Mevduat Hesabı size 7 günden 400 güne kadar bir zaman aralığı sunarken, herhangi bir değişiklik yapmadığınız taktirde vade sonlarında aynı vade ve güncel faiz oranları listesine uygun olarak vadeniz otomatik olarak tekrarlanacaktır. İşleyen faizler ise vadesiz hesabınıza aktarılır ve bu faiz parasını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. ilk 28 gün için yüzde iki olan faiz oranı 29. günle birlikte yüzde sekiz buçuğa çıkar ve 29. günden 400. güne kadar hiçbir değişikliğe uğramadan bu faiz oranıyla devam eder. 6 aya kadar stopaj oranınız yüzde 15, 1 yıla kadar stopaj oranınız yüzde 12 ve bir yıldan uzun vadeli hesap açımındaki stopaj oranınız yüzde 10 olacaktır. Hesabınıza yatırdığınız para miktarına göre faiz oranlarında küçük değişiklikler gözlemlenebilir.

Vadesiz Mevduat Hesabı: Vadesiz hesabınızla birlikte dilediğiniz an hesabınızdan para çekebilir, hesabınıza para yatırabilir, kredi kartı, banka kartı, artı para, menkul ve yatırım hesabı başvurularında bulunabilrsiniz. Vadesiz mevduat hesaplarına Akbank Direkt ve ATM üzerinden 7 gün 24 saat ulaşabilme imkanınız bulunmaktadır. Tek bir form ve imza ile işlemleriniz kolay ve hızlı bir şekilde yapılır. Akbank Banka Kartı şifrenizi ise Akbank Telefon Şubesi’nden alabilirsiniz.

Nar Hesabı: Akbank Nar Hesabı ile nakit yönetiminiz sağlanırken, vadesiz hesabınızda kalan ufak miktardaki tutarlar günlük vadeler üzerinden değer kazanarak artar. Akbank Nar Hesabı ile birlikte hem yatırım yapıp hem de paranızı değerlendirebilirsiniz. Okul, kira, aidat, fatura, kredi kartı borç, bireysel kredi taksit ödemeleri gibi birçok ödemeyi Nar Hesabı sayesinde halledebilirsiniz.

Altın Mevduat Hesabı: Altın hesabı, geleceğiniz için kenra köşeye koyduğunu altınlarınızı sizin için Akbank tarafından hesap sayesinde değerlendirmeye yarar. Hesap işletim ücreti ödemeden bu hesabı açabilirsiniz. TL, dolar ve euro ile gram cinsinden 24 ayar altın alabilir ve bu mevduat hesabıyla altınlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Çatı Hesabı: Tam anlamıyla tek bir çatı altında paranızı değerlendirirken yatırım yapmanızı ve nakit yönetiminizi gerçekleştirmenizi sağlar. Bu hesabın minimum bakiyesi 1000 TL olmalıdır. Çatı hesabıyla birlikte tahvil ve bono alımları yapabilirsiniz.

Mevduat Birikim Hesabı: Para biriktirmekte zorluk çeken müşterileri için Akbank’ın sunduğu bir birikim hesap hizmetidir. Her ay yatırdığınız paralarla birlikte birikim amacınızı belirledikten sonra belirlediğiniz bu hedefle birlikte birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Esnek Birikim Hesabı: Esnek Birikim Hesabı sayesinde, ister kredi kartınızdan isterse hesabınızdan verdiğiniz talimatla birlikte düzenli birikim yapma olanağı yakalarsınız. Döviz, altın ya da yatırım fonlarıyla birlikte dilediğinizce birikim yapabilirsiniz. Dilerseniz ödemelerinizi kredi kartıyla olursa ücret ya da faiz talep edilmeden kredi kartı son ödeme tarihi itibarıyla değerlendirilmeye başlanırken, hesaptan verilen talimatlar için ödeme tarihiyle ilgili belirlemeleri talimat verirken yapabilirsiniz.

Çeyiz Hesabı: Çeyiz hesabı sayesinde evlilik masraflarınıza karşı önceden hazırlanabilirsiniz. Bu hesaba aynı zamanda devlet tarafından katkı da verilmektedir. 24 yaşının altında bir Akbank müşterisi olmanız ya da velisi ve vasisi 24 yaşının altında olan kişiler hesap açılışı yapabilmektedir. Düzenli ödemeleriniz bir ay ve üç ay şeklinde belirlenebilir.

 

Kaynak: https://iyibankalar.com/akbank-atm-para-cekme/

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz