Akbank Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Akbank Hesap Kapatma

18 yaşını geçmiş kişilerin hesap açabilme yetkileri bulunuyor. Ülkemizde de kredi kartı gibi bir çok kişinin de hesabı var. Hesap açma işlemleri göreceli olarak kolay işlemler bütününden oluşuyor. Gerek kimliğinizle birlikte bankaya gidiyorsunuz, gerek telefon bankacılığını ya da internet bankacılığını kullanarak işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. Konu hesap kapatma işlemlerine geldiğinde ise bu işlemlerden insanların gözünü korkutabiliyor. Bunun sebebi sadece basit bir site üzerinden hesabımızı kapatmak istesek dahi karşımıza çıkartılan pürüzlerle aklımıza çektiğimiz zihinsel setlerden oluşuyor. Bu anlatımla birlikte Akbank hesap kapatma işlemlerinin o kadar da zor olmadığına hatta en az hesap açma işlemleri kadar kolay olduğuna tanık olacak ve aklınızdaki ön yargıları da bir kenara bırakacaksınız.

180 gün boyunca hesabınızda herhangi bir işlem yapmadığınız taktirde hesabınız üzerinden hesap tahsili yapılmaya başlanacağı konusunda sizi uyarmamız gerekir. Akbank Direkt İnternet şubelerini, Akbank ATM’lerini, Akbank şubelerini ya da Akbank Telefon Bankacılığını kullanarak bu hesaplarınızı yine aşağıdaki yöntemler doğrultusunda kapatabilirsiniz.

Zira, hareketsiz hesaplarınızdan hesap işletim ücreti tahsil edilmeden en az bir ay kadar önce Akbank tarafında bulunan iletişim adreslerinden gerek sms gerek aranarak gerek mail gerekse posta yoluyla bilgilendirileceksiniz. Bu otuz günlük süre zarfı içinde hesabınızı kapatmazsanız, hesabınızdan hesap işletim ücretleri tahsil edilmeye başlanacaktır. Bu sebeple bu süre zarfı içinde hesabınızı kapatmanızı öneririz.

Akbank Hesabı Kapatmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akbank vadesiz hesaplarınızı kapatmadan önce hesabınıza bağlı olan fatura emri, ödeme talimatı gibi talimatları ve hesabınıza bağladığınız çeşitli ürünleri iptal edip kapatmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz.

Akbank hesap kapama işlemlerini engelleyen bir başka sebepse, hesabınızda bulunan bakiyelerdir. Hesap bakiyelerinizi Akbank ya da bir başka banka üzerinde sahip olduğunuz hesaplarına aktarabilir ya da bu bakiyeyi hesabınızdan çekebilirsiniz.

Akbank Hesabı Nasıl Kapatılır?

Akbank Direkt İnternet Şubesi’ni Kullanarak

Akbank Direkt bankacılığını kullanarak hesabınızı kapatmak için öncelikle Akbank’ın sitesine ya da varsa uygulamasına girmeniz gerekiyor.

Ardından müşteri numaranızı ve Akbank Direkt İnternet şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapmalısınız.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Akbank Direkt İnternet şube menüsünden “Hesaplarım” seçeneğine tıklayınız.

Ardından “Vadesiz Hesaplarım” opsiyonuna tıklayınız ve kapatmak istediğiniz hesap ya da hesapları seçiniz. Aynı anda iki hesap üzerinden işlem yapamayacağınız için kapatmak istediğiniz birden fazla hesap varsa bu işlemleri teker teker yapmanız gerekmektedir.

Kapatmak istediğiniz hesabı seçtikten sonra “Hesabı Kapat” butonuna tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Bu esnada müşteri numaranız ve Akbank Direkt İnternet şifrenizi girmeniz istenebilir. Bu tamamen güvenlik açısından yapılan bir sebeptir. Müşteri numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra hesap kapatma prosedürünüz gerçekleştirilebilir.

Müşteri numarası yerine Kredi Kartı numaranızı kullanarak da giriş yapabilirsiniz.

Akbank İnternet Şubesine Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Akbank ATM Kullanarak

Akbank hesap kapatma işlemlerini yapabileceğiniz bir diğer seçenek Akbank ATM’lerini kullanmaktır. Akbank ATM üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra ATM üzerinden “Hesap işlemleri” seçeneğine giriniz. Beraberinde “Vadesiz Hesap İşlemleri” butonuna basınız. Ardından “Vadesiz Hesap Kapama” butonuna basarak ATM’den açılmış ve neo karta bağlı olan vadesiz hesapları kapatabilirsiniz. Eğer neo kartınıza bağlı ana hesabı kapatmak istiyorsanız şubeyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Akbank Şubelerini Kullanarak

Bir diğer hesap kapatma yöntemi de Akbank şubelerine gitmektir. Size en yakın olan Akbank şubelerine giderek bu konuda yardım alabilirsiniz. Herhangi bir şubeye gittiğiniz taktirde hesap kapatma işlemleri konusunda personel tarafından bilgilendirilir ve yönlendirilirsiniz. Böylece hesabınızı kapatabilir yani silebilirsiniz.

Akbank Telefon Şubesini Kullanarak

Hesap kapama prosedürleri hakkında bilgi edinmek için 444 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesini arayabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 25 25 numarasını da kullanabilirsiniz. Her iki numaradan da Akbank Telefon Şubesine ya da Sesli Yanıt Sistemine bağlanabilirsiniz.

Aramayı gerçekleştirdikten sonra “Bankacılık İşlemleri” menüsünde yer alan “Mevduat İşlemleri” kısmından “Hareketsiz Hesap Kapama” opsiyonu vasıtasıyla hesap kapama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızda para olması dahilinde hesabınızı kapatamazsınız. Bu durumda yapmanız gereken şey hesabınızda kalan bakiyeleri Akbank üzerinden bir başka hesaba aktarmanız, farklı bir bankada sahip olduğunuz bir bankaya aktarmanız ya da parayı çekmenizdir.

Telefon Bankacılığı üzerinden para aktarımı yapabilmek için “Parola”ya ihtiyaç duyacaksınız. Parolanız varsa işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat “Parola”nız yoksa işlemlerinize devam edemezsiniz. Hesap kapama işlemlerinize devam edebilmek için Akbank Direkt İnternet şubelerini, Akbank ATM’lerini ve Akbank şubelerini kullanabilirsiniz.

Eğer vadesiz hesabınız üzerinden gerçekleştirme talimatı verdiğiniz fatura talimatı, sigorta talimatı, ödeme emri gibi bu vadesiz hesabınız üzerinden gerçekleşen talimatlar ya da hesaba bağlı çeşitli ürünler varsa hesap kapatma işlemlerinizi yapmadan önce bu ürün ve talimatları iptal etmeniz gerekmektedir.

Aşağıda bir dilekçe örneği verilmiştir. Bu örnek dilekçeyi kullanarak hesap kapama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Dilekçe Örneği

Akbank hesap kapatma işlemleri için Dilekçe Örneği aşağıdaki şekildedir, Tarih, banka, şube, müşteri numarası, hesap numarası, adres, ad ve soyad, telefon ve imza kısımlarını doldurarak hesap kapatma işlemlerinizi başlatmak üzere yazdığınız dilekçeyi size en yakın posta hizmetine giderek gönderebilirsiniz.

Tarih : …… / ……. / ………..
…………………. BANKASI ……………….. ŞUBESİNE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanızın …………….. numaralı müşterisiyim. Bankanızdaki ………………. numaralı hesabımı ve bu hesabıma bağlı tüm ek hesaplarımın kapatılmasını arz ederim.

Adres : ……………………………………………….. Ad Soyad : ……………………………………….

Telefon : ……………………………………………….. İmza : ………………………………………..

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz