AliExpress Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

AliExpress Hesap Silme

AliExpress dünyaca ünlü bir alışveriş sitesidir. Aynı zamanda her alandan milyonlarca ürünün satıcıdan kullanıcıya direkt bir şekilde internet üzerinden satabildiği bir alışveriş sitesidir. AliExpress’te istediğiniz her ürünü toptan fiyatına satın alabilirsiniz. Bu alışveriş sitesinin en önemli özelliği diğer sitelere göre çok daha ucuz olmasıdır. Alibaba.com internet sitesinin bir parçası olan AliExpress bir ürün gibi küçük siparişleri bile satın alabilirsiniz. Site üzerindeki müşteri koruması çok güvenlidir ve aynı zamanda müşterilerine hızlı bir kargolama süreci hizmetini de sunmaktadır. AliExpress şu an giyim ve aksesuar, otomobil, motosiklet, cep telefonu, bilgisayar, donanım ve yazılımı, elektronik, sağlık, güzellik, lambalar ve aydınlatma, bavul, çanta ve kılıf, güvenlik ve koruma, ayakkabı, oyuncak ve hobi, saat ve takı, düğün malzemeleri vb. alanlarda 44 farklı sektörden binlerce ürünü satışa sunmaktadır.

AliExpress Hesap Silme

AliExpress üzerinden çeşitli sebeplerle hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Bu işlem oldukça basittir. AliExpress hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Eğer sipariş verdiğiniz ürünler size ulaşmamışsa ya da kapatılmamış olan dispute durumunuz bulunuyorsa, AliExpress hesabınızı kapatmamanız tavsiye edilmektedir. Çünkü sipariş verdiğiniz ürünle ilgili herhangi bir sorun yaşadığınız zaman satıcıya erişiminiz hala sağlanıyor olsun. AliExpress sitesi üzerinde kayıtlı kredi kartınız var ise alipay hesabından kart bilgilerinizi silmeniz gerekmektedir.

1

AliExpress sitesi üzerindeki hesabınızı silmek için sisteme kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. AliExpress’in ana sayfasının sol kısmında yer alan My Aliexpress yazan kısma tıklamanız gerekmektedir.

2

 

Açılan yeni sayfada menü çubuğu üzerinde yer alan Account Setting yazan butona tıklayın. Ardından açılacak olan yeni sayfada Edit Member Profile kısmına tıklayın.

3

 

Bu sayfa sizi accounts.alibaba.com sayfasına yönlendirecektir. Bu kısımdan AliExpress hesabınızı deaktive etmeniz gerekir. Ekranın sol kısmında yer alan deactivate account seçeneğini tıkladığınız zaman AliExpress hesabınızı silmek için farklı bir sayfa daha açılacaktır.

4

Deactivate account seçeneğine tıkladığınızda ise aşağıdaki görseldeki sayfa açılacaktır.

5

 

AliExpress internet sitesine giriş için kullanmış olduğunuz mail adresinize ve deactivate my account kısmının hemen alt kısmına yazıp, sayfanın en alt kısımda yer alan deactivate my account butonuna basmanız gerekir.

6

AliExpress hesabımızı kapatma hakkında tekrar düşünmeniz için ekranda bir sayfa açılacaktır. Eğer Ok butonuna basarsanız hesabınız kapatılmış olacaktır.

Ali Express Hesap Silme ve Giriş İçin TIKLAYINIZ!

AliExpress’ten Ürün Nasıl Satın Alınır?

AliExpress alışveriş sitesinden alışveriş yapabilmeniz için sadece arama yazan kısma, istediğiniz ürünü yazmanız gerekmektedir. Sadece bir arama ile binlerde ürün anında ekranınızda yer alacaktır. Aradığınız ürünü sadece İngilizce olarak yazın, çünkü AliExpress’in Türkçe çevirisi çok yeterli değil. İstediğiniz ürünü Türkçe olarak aratırsanız, çok başarılı sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünle ilgili herhangi bir tereddütünüz varsa mutlaka satıcıya mesaj atın ya da sayfanın chat kısmından ürünle ilgili merak ettikleriniz bilgileri sorabilirsiniz. Yalnız ülkemizdeki saat farkına ve İngilizce iletişim kurmaya dikkat edin. AliExpress internet sitesindeki ürünler genel olarak Amerikan Doları para birimine göre satışa sunuluyor. Bu durumda ürünün fiyatını hesaplamak için Amerikan Doları’nı, Türk Lirası’na dönüştürmeyi unutmayın. Böylelikle ne kadar ödeme yapacağınızı netleştirmiş olursunuz. AliExpress sitesi üzerinden almak istediğiniz ürünlerin çoğu Çin’den gelmektedir. Bu ürünlerin çoğu Çin malı olarak satılmaktadır. Ürünlerin arasında orijinal olanlar da bulunuyor ama çoğu ürün Çin malıdır. AliExpress alışveriş sitesi üzerinden yapacağınız alışverişler daha çok havuz sistemine göre işlemektedir. Herhangi bir ürünü satın alıp, ödeme yaptığınız zaman, bu ödemeniz bir havuza aktarılıyor. Satın aldığınız ürün size teslim edildiğinde ise onay vermeniz gerekiyor. Sizin onay vermenizin ardından paranız satıcının hesabına aktarılıyor. Eğer satın aldığınız üründe herhangi bir sorun çıktıysa, dispute açıp, satıcının onayladığı ödediğiniz parayı geri alma şansınız da bulunuyor. AliExpress’in en avantajlı olan kısmı ülkemizde yaklaşık olarak 30 TL’ye satın alabileceğiniz bir ürünü, AliExpress üzerinden çok daha ucuza bulabilirsiniz.

AliExpress üzerinden her ürünü Türkiye’ye getirmek çok mümkün olmuyor. Çünkü bazı ürünlerin gümrükten geçmesi tamamen yasak. Bu ürünler, kozmetik ürünler, ateşleyici ve kesici ürünler, 75 Dolar tutarındaki ürünler, sim kartı takılabilen cep telefonu, tablet vb. elektronik ürünler, sporcu gıdaları, tütün ürünleri, elektronik sigaralar, aynı üründen tek seferde birden fazla verilen siparişler, ayakkabılar gibidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz