Aliexpress Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Aliexpress Şifremi Unuttum

Sosyal paylaşım sitelerinde olduğu kadar çeşitli alışveriş sitelerinde de siteye kayıt olmaya özen gösteririz. Çünkü bu sitelere kayıt olduğumuz zaman hem önceki siparişlerimizi inceleyebilir, hem sepetler oluşturabilir hem de adreslerimizi düzenleyebiliriz. Aliexpress de bu işlemleri sık sık yaptığımız e-ticaret sitelerinden bir tanesi. Ancak sosyal paylaşım siteleri, bankalar ve e-mail hesaplarının yanı sıra bir de e-ticaret sitelerinin şifreleri eklendiğinde şifrelerin aklımızda kalması biraz daha zor bir hal almıştır. Bu da bizim sık sık şifreleri unutma sorunumuz ile baş başa kalmamız demektir. Ancak pek çok e-ticaret sitesinde şifre unutulduğunda bu şifreyi sıfırlamak oldukça kolaydır. Aliexpress de o e-ticaret sitelerinden bir tanesidir. Eğer Aliexpress şifrenizi unuttuysanız çok pratik bir şekilde şifrenizi güncelleyebilirsiniz. Size yazımızda bu süreçte neler yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde belirteceğiz. Ancak bu aşamaya geçmeyen önce Aliexpress’i biraz daha detaylı olarak inceleyelim.

Aliexpress Çin merkezli olan ve binlerce satıcıdan milyonlarca ürünün yer aldığı dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden bir tanesi olmaktadır. Aliexpress’in insanlar için en cazip yanlarından bir tanesi çoğu ürünün çok az adette alınsa dahi fiyatının toptan fiyatına olmasıdır. Tabii bu da insanların Aliexpress’e olan ilgisini kat be kat arttırmaktadır. Aliexpress sitesi Alibaba.com internet sitesinin bir parçasıdır ve daha çok küçük siparişlere hitap etmekte ve o siparişlerde hızlı gönderi imkanı sunmaktadır. Aliexpress online alışveriş sitesinde giyimden aksesuara, otomobile, motosiklete, telefona, bilgisayar ve bilgisayar aksesuarına, elektroniğe, sağlık ve güzellik ürünlerine, mobilyaya, lambalara, dekorasyon ürünlerine, oyuncaklara ve takılara kadar pek çok farklı çeşitte ve skalada ürün bulunmaktadır. Aliexpress’te ortalama olarak 44 farklı sektörden ürün yer almaktadır. Bu ürünlerin gönderim süreleri elbette Türkiye içerisindeki bir e-ticaret sitesi kadar hızlı olmamaktadır ancak ürünün adetine göre de hızlı getirildiği söylenebilir. Bunun yanı sıra ürünlerin fiyatlarının fazlaca uygunluğu insanların gönderim sürelerinin uzunluğunu çok da düşünmemelerine neden olmaktadır.

Aliexpress Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Eğer Aliepress şifrenizi unuttuysanız bu şifreyi çok kolay bir şekilde yeniden elde edebilirsiniz. Bunun için ilk olarak Aliexpress’in sitesine girip orada bulunan “sign up” bölümünde yer alan “forgot password?” butonuna tıklamak.

forget_password

Sonrasında bu çıkan sayfaya da e-mail adresini ya da member ID’nizi yazmanız gerekecektir. Yazdıktan sonra submit butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

rechieve_password

Ardından e-mail adresinize şifrenizi sıfırlamanıza yarayacak bir linkin bulunduğu bir mail gönderilecek. Bu maili açarak yeni şifre alma işleminizi çok kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

after_chieve_password

Ancak yeni şifrenizi belirlerken biraz daha akılda kalıcı bir şifre tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz