Amazon.com Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Amazon.com Hesap Silme

İsmi Amazon Nehri’nden gelen bu internet sitesi ilk kurulmuş ve şu anda en büyük internetten alışveriş sitesidir. Amazon.com 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Kullanıcıları internet üzerinden seçtikleri ürünleri elektronik yöntemlerle ödeyerek satın almaktadır. Ürünler kullanıcılara genellikle kendi ülkelerinin resmi kargo kuruluşları ile gönderilmektedir. Ülkemiz için Amazon.com’dan alışveriş yapmak istediğiniz zaman kargonun yurt dışından gelmesi gerekmektedir. Kargodan geçmek zorunda olan bazı ürünlerde sıkıntı çıkabilmektedir.

Bu sebepten dolayı ve bazı diğer sebeplerden dolayı kullanıcılar Amazon.com Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek isteyebiliyorlar. Bizde sizlere Amazon hesabı nasıl silinir ekran görüntüleri ile anlattık.

Amazon.com Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Amazon.com hesabınızı silerken dikkat etmeniz gerekenler arasında en önemlisi eğer Amazon.com’dan herhangi bir ürün satın aldıysanız bu ürün size ulaşana kadar Amazon.com Hesap Silme işlemini askıya almanızdır. Çünkü herhangi bir sıkıntı durumunda, yaptığınız alışverişin takibi, alışverişi yaptığınız hesaba bağlı olduğu için böyle bir durumda yardım almak konusunda sıkıntılar ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bunu önlemek adına kargonuz size sağ salim ulaşana kadar en iyisi Amazon.com Hesap Silme işleminizi daha sonraya ertelemek olacaktır. Bunun yanında ilerleyen zamanlarda yine Amazon.com hesabınıza bağlı olan geçmiş ürünler ile alakalı durumlarda yardım almanız konusunda bazı sıkıntılar çekmeniz mümkün. Eğer zaten hiç alışveriş yapmamışsanız yukarıda bahsettiğimiz durumların hiç biri sizinle alakalı olmayacaktır. İşleminize gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz.

Amazon.com Hesap Silme Resimli Anlatım

Amazon hesabı silme konusunda en pratik yöntem olan Amazon.com hesap silme linkine tıklayarak Amazon.com Hesap Silme adımlarına başlayabilirsiniz.

Eğer işlemi gerçekleştirmek istediğiniz Amazon hesabınıza önceden giriş yaptıysanız direkt olarak 2. ekran görüntüsüne geçebilirsiniz.

Amazon.com Hesap Silme

Eğer işlemi gerçekleştirmek istediğiniz Amazon hesabınıza daha önceden giriş yapmadıysanız Amazon Hesap Silme linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfa yukarıdaki gibi olacaktır. Bu sayfada yapmanız gereken Amazon Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz hesabınıza bağlı olan e-postanızı ve o hesabınızın şifresini yazarak hesabınıza giriş yapmak olacaktır.

Amazon.com Hesap Silme

Bu sayfada yapmanız gereken tek şey yukarıda işaretlediğimiz büyük kırmızı alana hesabınızın silinmesini istediğinizi açıklayan bir yazı yazmaktır. Örneğin “I demand that my account will be closed” yazmanız yeterli olacaktır. Yazınızı yazdıktan sonra “Send E-mail” butonuna tıklamanız gerekiyor. Gerisini Amazon.com ekibi halledecektir. Amazon.com Hesap Silme işleminizin ne zaman gerçekleşeceği Amazon ekibiyle ilgili olan bir durumdur. Dolayısıyla hesabınızı, hesabınız kapanana kadar kullanabilirsiniz. Ancak bir gün girdiğinizde silinmiş olacaktır.

Mobil Cihazdan Amazon.com Hesabı Silme

Mobil cihazınızın tarayıcısı ile yukarıda bahsettiğimiz ticket atma işlemini gerçekleştirerek, mobil cihazınızdan Amazon.com Hesap Silme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Amazon.com Hesap Silme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz