Amazon.com Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Amazon.com Şifremi Unuttum

Amazon dünyanın en gelişmiş ve en büyük bulut altyapı hizmetlerinden biri olan laaS’ın sağlayıcısıdır. AmazonBasics markasıyla ise USB kablosu gibi kendi ürettiği ürünleri de satışa sunmaktadır. Amazon’un Amerika, İngiltere, İrlanda, Fransa, Kanada, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Avusturya, Brezilya, Japonya, Çin, Hindistan ve aynı zamanda Meksika için alışveriş siteleri bulunur. Yalnızda Almanya sitesinde Türkçe dil seçeneği yer alır. Amazon’un Türkiye’de herhangi bir sitesi bulunmamaktadır ama istediğiniz ülkeye ait olan Amazon sitesinden alışveriş yapabilirsiniz. Dünya genelinde çok başarılı ve ünlü bir alışveriş sitesi olan Amazon’dan istediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü Amazon çok güvenilir bir altyapı, müşteri desteği ve sisteme sahiptir. Kart bilgilerinizin çalınma gibi bir sorunu olmaz. Amazon online alışveriş sitesine üye olmak için sadece kişisel bilgilerinizi doldurmanız yeterlidir. Daha sonra giriş yapmak istediğinizde mail adresinizi ve şifrenizi kullanmanız yeterli olacaktır. Ülkemize sınırlı bir ürün satışı gerçekleştirdiği için her ürünü ülkemizde satışa sunmuyor. Ürün almanız durumunda dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Kimlik ve adres bilgilerinizde İngilizce karakter kullanmanız gerekmektedir. Türkçe karakterleri tanımaz ve ürünleriniz yanlış bir adrese gidebilir. Kimlik ve adres bilgilerinizi sisteme doğru bir şekilde aktardıktan sonra istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. 49 Euro ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir, eğer kargonuz ücretsiz değilse kargonun teslim süresine göre ücretlendirileceksiniz. Amazon’un gümrük sorunu için satışını gerçekleştirdiği ürüne göre ekstra bir fiyatlandırma ve aynı zamanda gümrükte takılmaması için de ücret almaktadır. Bu ücretlendirme tamamen ürüne göre değişiklik göstermektedir. Şimdi sizlere Amazon.com Şifremi Unuttum sorununu nasıl çözebileceğinizi anlatacağız.

Amazon.com Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim?

Amazon sitesinden alışveriş yapmak için ilk olarak siteye üye olmanız gerekmektedir. Siteye üye olma aşamasında şifre belirleme konusunda bazı kombinasyonlar bulunur. Şifre belirleme işlemi sırasında bunlara dikkat etmeniz gerektiği için genelde şifre çok akılda kalıcı olmaz. Siteye tekrar giriş yapmak isteyinceye kadar geçen sürede şifreyi unutmuş olursunuz. Birden fazla siteye üye olmak istediğiniz zaman şifre konusunda işler daha çok karışır. Yeni kombinasyonda farklı bir şifre belirlemeniz gerekir. Amazon.com tüm bu sorunlara bir çözüm bulmuştur. Eğer Amazon.com Şifremi Unuttum diyorsanız endişe duymanız hiç gerek yok! Çünkü bunun için çok basit bir yöntem var.

Amazon.com Şifremi Unuttum diyenlerin ilk yapması gereken şey siteye giriş yapma ekranında yer alan “Forgot your password?” bağlantısına tıklamaktır. Bu işlemin ardından karşınıza gelecek ekranda şifrenizi geri alabilmek için iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Amazon.com Şifremi Unuttum işlemleri için bu ekrana e posta adresinizi ya da cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Bu seçeneklerden herhangi birini girmeniz ve “Continue” seçeneğine basmanız halinde seçmiş olduğunuz seçeneğe göre ya cep telefonunuza kısa mesaj ya da e posta adresinize mail gelecektir. Böylece her iki yöntemi kullanarak şifrenizi geri alabilirsiniz.

Bununla birlikte sitede kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ya da e posta adresinizi artık kullanmıyor ya da bu iletişim kanallarına sahip olduğunuz erişimi kaybettiyseniz yazımızın sonunda yer alan diğer linke tıklamanız gerekiyor. Böylece karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

sayfa

Bu aşamada yapmanız gereken şey “Select an issue” bölümünü görseldeki gibi işaretlemek ve ardından “E-mail” ya da “Phone” yazılı seçenekten birini seçmektir. “E-mail” seçeneğini seçerseniz karşınıza şöyle bir ekran gelir;

e posta

Bu ekranda yer alan “Your Amazon Account E-mail Address” bölümüne eski e posta adresinizi yazdıktan sonra “From” bölümüne de kullanıcı adınızı ya da isminizi yazabilirsiniz. Ardından “Write my own message.” bölümüne e posta adresinizi değiştirdiğinize dair bir yazı yazmalısınız. Elbette bunu İngilizce olarak yapmanız gerekiyor. Bu işlemin de ardından “Send E-mail” dedikten sonra genellikle 12 saat içinde Amazon.com sizinle temasa geçecektir.

“Phone” seçeneğine basmanız halinde ise şöyle bir ekranla karşılaşırsınız.

phone

Bu durumda “Country” bölümünden ülkeyi ve “Your Number” bölümünden cep telefonu numaranızı girebilirsiniz. Son olarak da “Call me now” diyerek sizinle hemen iletişime geçilmesini ya da “Call me in 5 minutes” diyerek sizinle beş dakika içinde iletişime geçilmesini isteyebilirsiniz. Böylece Müşteri Hizmetleri ile bizzat görüşebilir ve şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Amazon.com Şifre Geri Alma İşlemleri İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Amazon.com E posta ya da Cep Telefonu Numarasını Değiştirdiyseniz BURAYA TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz