Amway Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Amway Üyelik İptali

Amway, uluslararası düzeyde güzellik, sağlık, ev teknolojileri ve ev bakımı gibi alanlarda müşterilerine ürün çeşitliliği sunan ve doğrudan satış yapan bir şirkettir. 1959 yılında Richard DeVos ve Jay Van Andel tarafından kurulmuş olan amway, Alticor ailesinin bünyesinde yer alan Ada, Michigan merkezi bu firmanın, yıllı net satış rakamları 2013 yılında 11.8 milyar dolar olduğu dile gelmiştir. Türkiye de ise satış rakamları  179 milyon türk lirası olduğu söylenmiştir. Amway dünya genelinde yüzü aşkın ülke ve bundan çok daha fazal bölgede iş yapmaktadır. Amway 2006 yılında Deloitte tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük özel şirketleri listesi altında 114. sırada yer almayı başarmıştır. Amway 2012 yılında ise Forbes tarafından yayınlanan makalede en büyük küresel perakendeciler arasından 25. sıraya yükselmeyi başarmıştır.

Dünyanın en büyük doğrudan satış yapan şirketlerinden biri olan Amway aynı zamanda her Amway serbest girişimcisine de başarı yolunda bir iş ortağıymış gibi davranmakta olan bir aile işidir. Şirket kurucuları Jay Van Andel ve Rich Devos, ömür boyu arkadaş ve her daim iş ortağıdır.

Amway dünya çapında 65 laboratuvara sahipken bu laboratuvarlarda dokuz yüzden fazla mühendis bilim insanı ve teknik personel görevini sürdürmektedir. Ar & Ge uzmanları bin yüzden fazla patent almayı başarmıştır. Sektürün en ileri gelen dergilerinde ise dört yüzden fazla makale yayınlama başarısını göstermişlerdir.

Amway üyeleri kendileri alışveriş yapar ve yaptıkları bu alışverişlerden puan elde ederler. Aynı zamanda aldıkları şeyleri başkalarına satarak da sattıkları ürünlerin maddi değerlerine göre ayrıca puan elde ederler. Amway bu amaçla üye olan kişilere indirim yaparak daha fazla üyeye açılmayı başlamıştır. Böylece hem Amway’e üye olup puan kazanarak para kazanma yolunda ilerleyen üyelere sahip olurken bu üyelerin yaptıkları satışlar neticesinde satacakları malları yine Amway’den almaları sonucunda yine kazanan Amway olmaktadır. Elde edilen bu puanlarla üyelere özel ürünler verilir. Hem indirim, hem kampanya hem de puan üzerinden gelen ve para ödenmeden alınıyormuş gibi görünen bu ürünler sayesinde bu işin sonunda her daim Amway kazançlı çıkmaktadır.

Amway Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Amway’e üye olan kişilerin üyeliklerini iptal etmek için birçok sebepleri bulunmaktadır. Amway’e üye olan kişilerin üyeliklerini iptal etmek isteme sebeplerinden biri de yukarıdaki sebeptir. Amway, üyelerine birçok fırsat sunarken, insanlar istemedikleri şeyleri aldığını ceplerinde para kalmadıkları ana dek fark etmezler. Satış yapmak adına ürün alımı yapan kişilerin bu ürünleri satmak için sokak sokak, mahalle mahalle, komşu komşu, akraba akraba, arkadaş arkadaş ve kapı kapı dolaşmalarının sebebi de bu ürünleri satacak biri bulmakta zorluk çekmeleridir. Alınan tüm ürünleri kişinin kendisinin kullanmasının da herhangi bir yolu olmadığı için giden paranın bir şekilde geri dönmesi gerekmektedir. İşte üyeleri bunaltan şeylerden biri de budur. Üyelerin, üyeliklerini iptal etmek istemesinin bir diğer sebebi de “paradan gözü dönmüş” bu tip firmaların üyelerinin peşlerini bir türlü bırakmamalarıdır. Bu tip firmalarda genellikle belirli üyelerden oluşan grupların başında olan kişiler olur ve siz bir süre sipariş yapmadığınız zaman bu takım yöneticileri kimi zaman sizin yerinize siparişler yapar. Bu da sizi satmaya zorlayan bir başka rahatsız edici etmendir. Sadece para odaklı çalışan bu tür firmalardan para kazanmayı başaran kişiler olsa da çoğu kişi ya aldığı kadarını satabiliyor ya da aldıklarıyla birlikte kala kalıyor.

Anlayacağınız bu tip sitelerden üyeliklerini iptal etmek isteyen kişi sayısı da oldukça fazla oluyor. Fakat gelin görün ki bu tip firmalar üyeliğinizi de iptal etmenizi öyle kolay bir şekilde izin vermiyor. Zira sitenin de üyelik ayarlarının içinde yer alan seçeneklerinde yani interaktif menü bölümlerinde üyelik iptal etmek için herhangi bir seçenek bulunmamaktadır. Bu sebeple üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız yapmanız gereken şey firmayla iletişime geçmektir.

Firmayla iletişime geçmek için yapabileceğiniz şeyler arasında firmaya bir üyelik iptal dilekçesi yollamak, aşağıda yer alan e posta adresine üyelik iptali konusunda bir e posta göndermek, yine aşağıdaki bilgiler arasında yer alan müşteri ilişkileri departmanı, telefon ve faks numaraları üzerinden üyelik iptaline ilişkin destek talebinde bulunmak gibi yol ve yöntemler bulunmaktadır.

Amway Türkiye Ltd.
Amway Genel Müdür Tayfun Ergün
Adres : Şair Eşref Bulvarı No:6 Kat:7 Çankaya – İzmir – TÜRKİYE
Telefon ve Faks Numaraları: Tel: (90-232) 455 44 44 Faks:(90-232) 455 44 55
Müşteri İlişkileri Departmanı Faks:(90-232) 455 44 46
e-posta: infoTR@amway.com
Merkez ofis çalışma saatleri: 09:00 – 18:00 arasındadır.

Yukarıda yazan yöntemler haricinde Amway üyeliğinizi iptal ettirmenin bir yolu bulunmamaktadır. Bu tip sitelere üye olması birçok kampanya, indirim ve diğer üyelik avantajları sebebiyle oldukça cezbedici ve kolay olurken, bu tip sitelerden üyeliğinizi iptal ettirmek için üye olmanın tam tersi bir şekilde oldukça çabalamanız gerekmektedir. Bu sebeple üyeliğinizi iptal etmeye çalışırken oldukça vakit kaybedebilir ve bu süreç içerisinde sinirleriniz bozulabilir. Bu sebeple de bu tip sitelere üye olmadan önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Cihangül dedi ki:

    Başkası kullaniyor

  2. Melek dedi ki:

    Üyeliğimi iptal etmek istiyorum hoşuma gitmedi sevmedim

Yorum Yaz