Andorid Reklam Engelleme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Android Reklam Engelleme

Kullandığımız ücretsiz uygulamalar ve aldığımız hizmetlerin finanse edilebilmesi için reklam almaları çok bilindik bir uygulamadır. Bu uygulama sadece aldığımız ücretsiz hizmetler veya kullandığımız uygulamalarda değil tükettiğimiz görsel ve işitsel içeriklerde de sıkça karşılaştığımız bir durumdur. Reklamlar çeşitli şekilde karşımıza gelebilmektedir. Özellikle son zamanlarda viral reklam dediğimiz izlediğimiz içeriklerde biz farkında olmadan beliren ürün yerleştirmeler popüler bazı reklam yöntemlerindendir.

Genellikle reklam hizmetleri reklamı yapılacak olan ürün veya hizmetin hitap edeceği hedef kitlenin daha çok hangi ortam üzerinde aktif bulunuyorsa o ortam üzerinde reklam vermek üzerine yoğunlaşmaktadır. Bu bağlamda Android cihaz kullanıcılarının sayısının özellikle son yıllarda ciddi miktarda arttığını ve reklam alanında önemli bir alan teşkil ettiğini düşündüğümüzde android cihazlar üzerinde reklam vermek reklam hizmetleri sağlayıcıları tarafından sıkça tercih edilen bir yöntem haline almıştır. Bu sebeple android cihazlarınızı kullanırken özellikle tarayıcınız ve cihazınız üzerinde bulunan uygulamalar veya oyunlar içerisinde dolaşırken karşınıza çeşitli şekilde çıkan reklamların sayısı ve çeşitliliği de gün geçtikçe artmaktadır. Bu durumda memnun olmayan pek çok kullanıcı Android Reklam Engelleme işlemi konusunda neler yapabileceğini araştırmaktadırlar. Biz de bu yazımızda sizlere Android Reklam Engelleme üzerine tavsiyelerimizi yazıyoruz.

Android Reklam Engelleme işlemi için çeşitli yöntemler söz konusu olabilmektedir. Bu yöntemler ikiye ayrılıyor diyebiliriz. Cihazınızda bulunan tarayıcınız üzerinden size ulaşan reklamları engelleyen uygulamalar ve uygulamalar içerisinde karşınıza çıkan reklamları engelleyen uygulamalar olarak ikiye ayrılıyor. Uygulama içerisinde bulunan reklamları engellemek için cihazınızı root’lamak dediğimiz eğer cihazınızın garantisi devam ediyorsa garanti kapsamının dışına çıkmasına sebep olacak olan bu yöntem hem zor hem de çeşitli sebeplerden güvenli olmayabilmektedir. Bu yüzden sizlere daha kolay ve güvenli yöntem olan tarayıcınız üzerindeki reklamlarınızı engelleyebileceğiniz yöntemlerden söz edeceğiz.

Android Reklam Engelleme için bizim tavsiye ettiğimiz uygulama aynı zamanda bir tarayıcı. Bu tarayıcı Android Reklam Engelleme işleminizi siz android cihazınız üzerinden internettFe dolaşırken otomatik olarak gerçekleştirmekte. Android Reklam Engelleme için tavsiye ettiğimiz uygulama: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brave.browser&hl=tr

Yukarıda bağlantısını paylaştığımız tarayıcı Android marketten kurup internet gezintilerinizi bu tarayıcı ile yaptığınız taktirde karşınıza çıkacak reklamların büyük bir çoğunluğunun engellendiğini göreceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz