Aöf Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Aöf Şifremi Unuttum

Anadolu Üniversitesi, Türkiye’nin Eskişehir şehrinde yer alan bir devlet üniversitesi olmakla birlikte temelini 1958 yılında kurulmuş olan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Eskişehir Eğitim Enstitüsü, Eskişehir Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’ne dayandırmaktadır. YÖK’ün 1982 yılında çıkardığı bir kanuna göre Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve Eskişehir Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Anadolu Üniversitesi’ne dönüştürülmüştür.

Kayıtlı olan öğrenci sayısı bakımından Avrupa’nın birinci, Dünya’nın ise en büyük ikinci üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi’nin 2581 akademik personeli bulunmaktadır. 12 fakülte, 5 enstitü, 7 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokuluyla birlikte örgün eğitim öğrenci sayısı 23000 (ön lisans ve lisans ) iken lisans üstü öğrenci sayısı yani yüksek lisans ya da doktora okuyan öğrenci sayısı 1800’dür. Açık öğretim öğrenci sayısı ise 1350000’dir.

Ayrıca Anadolu Üniversitesi’nin sunduğu birçok çeşitli olanak vardır. Anadolu Üniversitesi öğrencileri İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde eş zamanlı olarak tiyatro, konser, sinema ve sergi salonlarında sanatsal ve kültürel faaliyet ve etkinlikleri birlikte katılabilir, kolayca izleyebilir ve sanatçılarla yapılan söyleşilere katılabilirler. Ayrıca kampüslerde yer alan yarı olimpik yüzme havuzunda, uluslararası standartlarda tahsis edilmiş spor salonlarında, yeşil sahalarda ve tenis kortlarında da her türlü sporu yapabilmektedirler.

Anadolu Üniversitesi’nin sunduğu bunca imkan dahilinde sahip olduğu yüzbinlerce öğrenciyle birlikte kullanıcı adı ve şifresi olan birçok kişi bulunuyor ve bu sebeple şifresiyle ilgili çeşitli sorunlar yaşayan, şifresini unutan ya da kaybeden birçok kişi olabiliyor. Ve bu kişilerden bazıları da unuttukları ya da kaybettikleri şifrelerini nasıl geri alabileceklerini bilmiyorlar. Bu kişiler bu içerikle beraber şifrelerini nasıl yeniden elde edebileceklerini öğrenebilecekler.

Aöf Şifre İşlemleri

Öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için harekete geçen üniversite yetkilileri, öğrencilerinin unuttukları şifrelerini kısa bir süre içinde alabilmenin çözümünü bulmuş ve bu çözümü yani hizmeti öğrencilerine sunmuştur.

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi şifre işlemleri için iki yöntem bulunmaktadır. Şimdi size iki yöntem de bahsedeceğiz.

Öncelikle Anadolu üniversitesinin ana sayfasına gitmeniz gerekiyor.

Ardından üst menüde yer alan “Öğrenci İşlemleri” bölümünün üzerine gelerek, “Hızlı Bağlantılar” kısmında yer alan seçenekler arasından “E-posta”yı seçiniz.aof

Ardından sol menüde yer alan “Şifre İşlemleri” menüsüne tıklayınız. Karşınıza “Şifre Değişikliği” ve “Şifre Hatırlatma” adlı iki bölüm gelecektir.

Şifre İşlemleri menüsüne gidebilmek için TIKLAYINIZ!

Bu aşamada öncelikle “Şifre Değişikliği”ni anlatarak başlayalım. “Şifre Değişikliği” bağlantısına tıklayınız.

“Şifre Değiştirme” işlemleri için öncelikle T.C. Kimlik Numaranızı giriniz. Ardından eski şifrenizi beraberinde kullanmak istediğiniz yeni şifrenizi ve kullanacağınız bu yeni şifreyi tekrar giriniz. Şifre değiştirme işlemleriniz böylelikle başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Şifre değişikliğinizin sahip olduğunuz tüm hesaplara uygulanacağını aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor.

Eğer şifrenizi unuttuysanız eski şifrenizi yazmanız mümkün olmayacağından mütevellit yapmanız gereken şey “Şifre Hatırlatma” bağlantısına tıklamak olacaktır.

Şifre hatırlatma hizmetinden yararlanabilmek adına öncelikle yapmanız gereken şey TC Kimlik numaranızı girmektir. TC Kimlik numaranızı girdikten sonra “Devam et” butonuna tıklayınız. Bu işlemin ardından hesabınızda kayıtlı olan e posta adresine ya da cep numarasına mail ya da mesaj gidecektir. Gerekli işlemleri bu şekilde devam ettirebilir ve şifrenizi başarıyla değiştirebilirsiniz.

Bu işlemi yaparken bir hatayla karşılaşıyor, Anadolu Üniversitesi’nden mail ya da mesaj almıyorsanız bir hatırlatma kaydınız olmayabilir. Bu doğrultunda yapabileceğiniz tek şey, yeni şifre talebinde bulunmaktır. Yeni şifre talebinde bulunmak için ilgili birime şahsen başvurmanız gerekmekte olup telefon, e posta, posta ya da üçüncü şahıslar aracılığıyla yapılacak başvurularda yeni şifre alamayacağınız bilmeniz gerekmektedir.

Üniversite çalışanlarının yeni şifre almak istiyorsa personel dairelerine gitmeleri ve yeni şifre talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Örgün öğrencilerin yeni şifre alabilmesi için yapması gereken şey fakültelerinde yer alan Öğrenci İşlerine giderek yeni şifre taleplerinde bulunmaktır.

AÖF öğrencilerinin yeni şifre alabilmeleri için yapmaları gereken şey en yakın AÖF bürosuna giderek yeni şifre talebinde bulunmaktır.

Anadolu Üniversitesi Anasayfasına gitmek için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz