Apple Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Apple Hesap Kurtarma

Apple bildiğiniz üzere dünya çapında ün yapmış önemli bir teknoloji markasıdır. Apple genel olarak ürünlerinde Apple şifresi kullanmaktadır. Bunun sebebi ise güvenliği önemsemelerinden kaynaklanmaktadır. Apple şifrelerini unutan kullanıcılar Apple Hesap Kurtarma yoluna gitmektedirler. Yazımızın devamında Apple Hesap Kurtarma işlemlerinin nasıl yapılacağının tüm detaylarını anlatacağız.

Dünya Devi “Apple”

Apple, 1976 yılında Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından kurulmuştur. Kurulma amacı ise Apple I olarak bilinen kişisel bilgisayar kitini satmaktı. Apple’ın tarihi bu gelişmeden sonra büyük değişikliklere şahit olmuştur. Aldığı yatırımlar ve geliştirmeler ile şirketleşen Apple büyümeye devam etmiştir. Apple’ın genel olarak Steve Jobs dönemleri dikkat çekmektedir. Steve Jobs’un markaya olan katkısı diğer kuruculara göre daha fazladır. Özellikle iPhone modelinde ise önemli atılımlar yapılmıştır. Apple marka telefonların yaratıcısına Steve Jobs diyebiliriz. Steve Jobs’un ölümünden sonra ise iPhone üzerinde birçok farklı değişikliklere gidilmiştir.

Steve Jobs’un 2011 yılında şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini Tim Cook’a devretti. Aynı yıl Jobs vefat etmiştir. Steve Jobs sonrasında iPhone’dan MAC model bilgisayarlara kadar birçok modelin tasarım ve donanımında radikal değişikliklere gidilmiştir.

Apple bugün telefon pazarında lider konumda ve liderliğini uzun süre devam ettirecek gibi görünüyor. Genel merkezi Cupertino, Kaliforniya, ABD olan şirketin hisse senedi fiyatı $136,94 olarak değer görmektedir. Güncel olarak şirketin MacBook bilgisayar kategorisinde yaptığı değişiklikler gündemde yer alıyor. Dokunmatik kontrol tuşlarının dahi üzerine entegre edildiği MacBook bilgisayarlar tüm dünyanın dikkatini çekiyor.

Apple Hesap Kurtarma İşlemi

Apple hesap kurtarma işlemi bilinenin aksine kolay yapılabilen bir işlemdir. İsteyen herkes kolaylıkla Apple hesabını kurtarabilir. Apple Hesap Kurtarma işlemi iki aşamalı olarak yapılmaktadır. İlki e-posta adresiyle yapılmakta ikincisi ise güvenlik sorusu ile yapılandır. Biz ilk yöntem ile hesap kurtarma işlemini yapacağız. Apple hesap kurtarma işleminin tüm detaylarını görseller ile anlattık. Görselleri sırasıyla takip ederek Apple hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Apple Hesap Kurtarma

İlk olarak “Apple Kimliği” sayfasına giriş yapınız. Sayfaya giriş yaptıktan sonra hemen alt kısımda bulunan “Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz?” bağlantısına tıklayınız. ( Apple kimliği sayfası yazımızın sonunda link olarak verilmiştir.)

iCloud Şifremi Unuttum

Karşınıza gelen bu sayfadan “Parolamı Sıfırla” seçeneğini seçtikten sonra “Devam” butonuna tıklıyoruz.

iCloud Şifremi Unuttum

Hesap kurtarma işlemine bu sayfa ile devam ediyoruz. Ok işaretleri ile belirtilen kutucuklardan ilkine kurtarılacak olan Apple hesabının e-postasını ikincisine ise resimdeki kodları giriniz ve “Devam” butonuna tıklayınız.

iCloud Şifremi Unuttum
Hesap kurtarma işlemine e-posta seçenekleri ile devam ediyoruz. Kırmızı çerçeve ile işaretlenmiş olan ilk seçeneği işaretleyin ve “Devam” butonuna tıklayınız.

iCloud Şifremi Unuttum

Hesabınız başarı ile kurtarılmıştır. E-posta adresinize Apple tarafından gönderilen mailde bulunan “Şimdi Sıfırlayın” bağlantısına tıkladıktan sonra yeni Apple şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Apple’a ait herhangi bir teknolojik ürünü kullanıyorsanız, Apple şifresine sahipsiniz demektir. Şifrenizi unutmamak ve hesap kurtarma işlemlerini tekrardan yapmamak adına birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Öncellikle Apple Kimliğinize ait geri kurtarma seçeneklerini gözden geçirmeniz gerekiyor. Kurtarma e-postası ve telefon seçeneklerini Apple Kimliği ayarlarından mutlaka güncelleyin. Güncellediğiniz e-posta adresini kullandığınız aktif bir adres giriniz. Kullanmadığınız bir adres girdiğiniz takdirde kurtarma seçeneklerinde e-postadan faydalanamazsınız. Apple hesabınızı kurtaramazsanız maalesef telefonunuzu sıfırladığınız zaman telefonunuza ulaşamazsınız. Apple marka cihazlarda bu durum söz konusudur. Sadece iPodlarda bu durum ile karşılaşamazsınız. Ayrıca bilgisayarlarda da açmama gibi bir durum olmaz. Fakat bilgileriniz içerisinde kayıtlı olduğu için onlara ulaşamazsınız.

Apple Hesabınızı Kurtarmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz