Ask Fm Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Ask Fm Şifremi Unuttum

Ask fm sitesi, sanal alemde ister anonim ister ise belirli bir kullanıcı adı ile başka üyelere soru sormanızı sağlayan, üye olmadan da soru sorabilme imkanınızın bulunduğu ve soru ile cevap üzerine kurulmuş olan bir sosyal ağdır. Ask fm 16 Haziran 2010 yılında Letonya’da Mark Terebin tarafından kurulmuş olup, merkezini daha sonra İrlanda’nın Dublin şehrine taşımıştır.  Ayrıca bu siteye Facebook, Twitter ve V Kontakte siteleri üzerinden üye olmak ve giriş yapmak mümkündür. Bu sayede kullanıcılar bu sosyal ağlar üzerinde olan hesaplarını birbirleri ile bağlayabilir ve ask fm profilleri üzerinden kendilerine sorulan sorulara vermiş oldukları yanıtları bu siteler üzerinden yayımlayabilme imkanına erişirler. Ask fm üzerinde seçilecek olan kullanıcı adı da üyelerin profillerine giren kişilerin tıklayacakları url linklerinin siteden sonra gelen kısmını oluşturuyor.

Fakat bir süre sonra Ask fm sitesine gelen güncelleme ile birlikte anonim sorma imkanının kalkmış olması ile birlikte insanlar bu siteden uzaklaşmaya ve benzeri soru ve cevap sitelerine doğru yönelmeye başlamışlardır. Bu nedenle de ask fm hesaplarını silmek isteyen kişilere de sıklıkla rastlamaktayız.

Ask fm sitesine üyen olan kişilerin üye olduktan kısa bir süre sonra başlarına gelen en büyük sorunlardan biri de hesaplarına olan erişimlerini kaybetmeleridir. Bunun nedeni de üye olma anında hızlı bir şekilde giriş yapılmak için alelacele üye olunmasıdır. Bundan dolayı da “ask fm şifremi unuttum” şeklinde yakınmaları sıklıkla duyarız. Kullanıcıların arama motorları üzerinde de diğer sitelerde olan hesaplarında olduğu gibi şifre unutma gibi durumlarda ilk yaptıkları şey bu arama motorları üzerinden “ask fm şifremi unuttum ne yapabilirim” şeklinde sorulardır. Biz de bundan dolayı böyle bir konuyu ele almayı uygun gördük ve elimizden geldiğince detaylı ve açıklayıcı bir şekilde bu konuyu aşağıda ele aldık.

Ask Fm Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Ask Fm Şifremi Unuttum diyenlerin ilk yapması gereken şey ask fm sitesine girmektir. Beraberinde siteye giren kişilerim ana sayfa üzerinde yer alan “Oturum aç” butonuna tıklamaları gerekiyor. Şifre geri alma işlemlerine ulaşmak için bu tuşa butona basmalısınız. Ask fm şifremi unuttum diyen kişilerin bu kısımda yapmaları gereken şey ask fm giriş ekranının hemen sağ alt köşesinde yer alan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklamaktır. Ardından karşınıza bir e posta bölümü gelecektir. E posta bölümüne hesabınıza ait olan e posta adresini girmeli ve “Devam” seçeneğine basmalısınız. Bu aşamadan sonra girmiş olduğunuz e posta adresi doğru ise, bu e posta adresine bir e posta gönderilecektir. Bu e posta ask fm sifremi unuttum diyenlerin hesabını kurtaracak olan e postadır. Bu e postayı açtığınız zaman içerisinde “Ask fm hesap bilgilerini kurtarma talebini aldık.” şeklinde bir yazı ile karşılaşır ve beraberinde kurtarmak istediğiniz hesabın kullanıcı adı ile birlikte ask fm hesap kurtarma işlemlerine ilişkin bir bağlantı görürsünüz. Bu bağlantıya tıkladığınız taktirde şifre geri alma işlemlerini başlatabilirsiniz. Bu linke tıkladıktan sonra karşınıza iki adet karakter kutusuna sahip bölüm gelecektir. Bu kutucukların ilki “Yeni Şifre” ikincisi ise “Yeni Şifreyi Tekrarla” bölümleridir. Bu aşamada hesabınız için gireceğiniz şifre 6 ila 20 karakter arasında olmalıdır. Bu nedenle hesabınız için seçeceğiniz şifre ne altı karakterden az ne de yirmi karakterden çok olabilir. Hesabınız için yeni bir şifre seçtikten sonra bu şifreyi bir alt kutuya tekrar girmeli ve “Devam” seçeneğine basmalısınız. Eğer bu şifrelerden biri, diğeri ile uyuşmuyorsa şifre yenileme işlemi sırasında bir hata çıkacaktır. Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman girmiş olduğunuz bu şifreleri bir kez daha girmeniz gerekmektedir. Eğer her iki şifrede birbiri ile uyuşuyorsa bu aşamada herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Böylece Ask fm şifremi unuttum diyen herkesin hesabı kurtulmuş olacaktır. Gireceğiniz şifrenin güvenli olması adına bu şifreyi bir başkası ile paylaşmamanızı ve belirleyeceğiniz bu şifrenin başkaları tarafından kolay bir şekilde tahmin edilebilecek türden yani doğum günü tarihi, doğum günü, doğum yılı, yaş, evcil hayvan ismi, ad, soyad, kullanıcı adı, 123456 gibi sıralı rakamlar ya da abcdef gibi sıralı harfler şeklinde olmamasını da tavsiye ederiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz