Avea Özele Numara Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Avea Özele Numara Kapatma

İletişim teknolojisinin giderek gelişmesiyle beraber cep telefonları hayatımızın büyük birer parçası oldu. Ülkemizde de birçok kişinin kendine ait cep telefonu var. Hatta kimi zaman baktığımızda birden fazla telefona sahip olan kişilere de rastlıyoruz. Bu kişiler genellikle bir adet kişisel bir adet de iş telefonuna sahip oluyor. Gerek gündelik hayatımızda gerekse iş hayatımızda bizi arayan numaralar olabiliyor. Fakat bu numaralardan bazıları özel numara olduğu için onların kim olduğunu göremiyor hatta bizi arayan numarayı dahi okuyamıyoruz. Gizli numaraların genellikle kötü niyetli amaçlarla bizi aradıkları yaygın bir kanı olmuştur. Bunun sebebi dolandırıcıların ya da çeşitli konularda reklam yapmak isteyen kişilerin gizli numaraların arkasına gizlenmesinde yatıyor. Bazen daha masumane şekilde arkadaşlarımız tarafından işletilmek için numarayı gizleme tercih edilebiliyor. Şimdi sizlere bu konu hakkında yardımcı olacak ve Avea Özele Numara Kapatma konusu ile ilgili bilgi vereceğiz.

Avea Özele Numara Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Avea özele numara kapatma işlemini gerçekleştirebilmek için “Gizli Numara Engelleme” adı verilen bir servisi müşterilerine sunmuş. Bu hizmet sayesinde Avea özele numara kapatma işlemini gerçekleştirmek oldukça kolay. Bu servisi aktif hale getirmeniz halinde gizli numaralar artık sizi arayamayacak. Bununla birlikte gizli numaradan sizi arayan kişilere de sizin gizli numaralar üzerinden arama kabul etmediğinize dair bir mesaj iletilecektir.

Web Üzerinden

Avea Özele Numara Kapatma işlemini internet üzerinden gerçekleştirmek isteyen kişilerin yazımızın sonunda yer alan linkle tıklayarak Online İşlemler servisine giriş yapması gerekiyor. Böylece bu link sayesinde gizli numara engelleme işlemini aktif hale getirebilirsiniz. Bu siteye isterseniz şifre ile girebilir, isterseniz ise mobil imza yöntemini kullanarak giriş yapabilirsiniz. Online İşlemler şifrenizi unuttuysanız tek yapmanız gereken şey *952#’yi tuşlayarak aramaktır. Böylelikle ücretsiz bir şekilde yeni Online İşlemler şifresini elde etmiş olursunuz. Geriye ise telefon numaranızı baştaki 0 olmadan, yeni elde ettiğiniz şifre ile girmektir.

Wap Üzerinden

Avea Özele Numara Kapatma işlemini wap üzerinden gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikle yazımızın sonunda yer alan Avea, wap sitesini giriş yapmaları gerekiyor. Bu siteye giriş yapan kişilerin ise “Online İşlemler” kısmının altında yer alan “Servisler” yolunu takip etmesi ve “Gizli Numara Engelleme” menüsünün altındaki bölümlerden bu işlemleri gerçekleştirmesi gerekiyor.

Numara Tuşlayarak

Avea Özele Numara Kapatma işlemlerini telefonunuzdan tuşlayarak gerçekleştirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken şey *253# yazdıktan sonra bu numarayı aramaktır. Bu işlemin ardından gizli numara engelleme servisi aktif hale gelecektir. Eğer daha önce bu servisi aktif hale getirdiyseniz ise bu servis pasif hale geçerek kullanımdan çıkacaktır. Servisin çalışıyor ya da çalışmıyor olduğunu telefonunuzun ekranına gelen bilgilendirme mesajı sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İşlem Menüsü Üzerinden

İşlem menüsü üzerinden Gizli numara engelleme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin tek yapması gereken şey *100#’yi tuşlayarak işlem menüsüne girmektir. Bu işlemin ardından karşınıza servis cevabı menüsü gelecektir. Bu menünün üzerinden “İŞLEMLER (9)”u seçmeniz gerekiyor. Ardından “GİZLİ NUMARA ENGELLE (4)” seçeneğine basmalısınız. Bir sonraki işlemde seçim işlemini yerine getirerek gizli numara engelleme işlemlerini başaralı bir şekilde yerine getirmiş olursunuz. Böylece sizi arayan bir kişi bu dakikadan sonra gizli numaradan arama kabul etmediğinize dair bir mesaj alır.

Tüm bu yöntemleri kullanarak gizliden numara engelleme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Üstelik bu servis tamamen ücretsiz bir hizmet olduğu için ödemeniz gereken ücret konusunda da endişe etmenize gerek kalmaz.

Gizli numara engelle aktivasyon işlemlerinizi yapmak için TIKLAYINIZ!

Avea wap sitesi için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz