AVON ÜYELİK İPTALİ | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Avon Üyelik İptali

Avon, tüm dünyada; 6 kıtada, 100 ülkede, 6 milyonun üzerinde Satış Temsilcisi ile yıllık ortalama 10,7 milyar Amerikan Dolarının üzerinde satış gerçekleştirmektedir.

Avon, Türkiye pazarına 1993 yılında Eczacıbaşı Grubu ile kurduğu ortak girişim ile girmiş, ardından 2003 yılında güzellik pazarı ve doğrudan satış sektöründeki kayda değer büyümeyi dikkate alarak Eczacıbaşı Grubu hisselerini satın almış %100 Avon Şirketi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.

%100 Avon Şirketi olarak faaliyet göstermeye başladığı tarihten bugüne kadar Avon Türkiye Aktif Temsilci Satışı ve şirket gelirinde güçlü iki haneli büyümeler elde etmektedir.

Avon Türkiye önemli ölçüde büyüme potansiyeli olan bir şirket olarak değerlendirildiğinden, farklı bir çok yatırım planlanmış olup, bu yatırımlar zamanı geldiğinde uygulanmaktadır. Yatırımlar ilk olarak müşterilerine cazip tüketici önerileri yaratmak amaçlı gerçekleşmiştir. Ürün yelpazesi genişletilerek ve Avon kataloglarında daha rekabetçi fiyatlarda ürünleri içeren daha fazla sayfaya yer verilerek bu konuda yatırım yapılmıştır.

Avon Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Avon üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız yalnız değilsiniz. Avon firmasına üye olan bazı kişiler, kendilerini üye yapan üst sponsorları tarafından kendileri adına firmadan ürün istemelerinden dolayı üyeliğini iptal etmek istemektedir. Üç ay boyunca sipariş vermediğiniz taktirde üyeliğiniz otomatik olarak silinecektir. Fakat bu gibi durumlardan dolayı üyelik iptali üst sponsorlar tarafından engellenmektedir. Bu tip zorluklardan dolayı üyeler,kendileri adına işlem yapılmasından en doğal haklarıyla birlikte rahatsız olarak üyeliklerini iptal etmeyi düşünmektedir. Eğer bu tip bir zorlukla karşılaşmadıysanız ve Avon’un size sunduğu avantajlardan faydalanmak ve size uygun kampanyaları beklemek istiyorsanız üç ayda bir sipariş vermenizi ve üyeliğinizi iptal etmemenizi tavsiye ederiz.

Avon üyeliğinizi iptal ettirmek için çeşitli sebeplere sahip olabilirsiniz. Avon’un son yıllarda aldığı bir takım kararlar sebebiyle poşetlerin ve iade işlemlerinde alınan ücretlerinde artış gözlemlenmiştir. Ayrıca kargo ücretlerininde giderek yükselmesi temsilci iptalleri sebepleri arasında yer almaktadır. Ne sebeple olursa olsun üyeliğinizi veya temsilciliğinizi iptal etmek için doğru yere geldiniz.

Avon üyeliğinizi iptal etmek için öncellikle hesabınızda hiçbir borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Borcunuz yoksa 0212 473 11 00 bu numarayı arayabilir ve üyelik iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Her ne sebeple olursa olsun satış yapmamaya karar verdiyseniz, bu işi bırakmak için temsilciliğinizi iptal ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak Avon Müşteri Hizmetleri Merkezini aramalısınız. Bunu yaparken gün ve saate dikkat etmelisiniz. Çünkü Avon Müşteri Hizmetleri Merkezi, haftaiçi ve saat 08:00 ile 20:00 saatleri arasında çalışmaktadır. 0850 250 28 66 numaralı müşteri hizmetleri merkezi numarasını arayarak size yardımcı olan personele temsilciliğinizi iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Personel temsilcisi size yapılması gerekenleri söyleyecektir.

Müşteri Hizmetleri’ni aradıktan sonra işlemle ilgili sorular soracaksınız. Bu hususta borcunuz olup olmadığını öğrenmeyi unutmayınız. Çünkü, Avon gibi temsilciler üzerinden satış yapan firmalar üyelerini hiçbir koşulda kabul etmek istemezler. Bu sebeple en ufak bir açıktan dahi yararlanacaklardır.

Avon ile ilgili iletişim bilgileri aşağıda bulunmaktadır.

Avon Kozmetik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Tekfen Kağıthane Ofispark A Blok Kat: 4/11 Merkez Mah.
Bağlar Cad. No: 14 Kağıthane, İstanbul

Telefon: (0212) 473 11 00 Faks: (0212) 473 11 99
Müşteri İletişim Merkezi: Telefon: (0850) 250 28 66
Faks: (0212) 473 12 12

Çalışma saatleri, hafta içi hergün 08:00 – 20:00
Danışma Hattı: 0850 221 10 10

Avon Üyeliğinizi İptal Etmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Avon üyeliğinizi iptal etmeden önce mutlaka borcunuz olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bunun için müşteri temsilcisini arayabilir ve borç sorgulamasında bulunabilirsiniz. Borcunuz olduğu taktirde üyeliğiniz iptal edilmeyecektir.

Üyeliğinizin, üç ay boyunca siparişte bulunmayarak kendiliğinden silineceği unutulmamalıdır. Fakat Avon gibi firmaların üye kaybetmek istememesi sebebiyle, takım başları ya da üst sponsorların üyeleri adına sipariş yaparak üyeliklerin iptal olmasını engellediği de bir çok kullanıcı ve temsilci tarafından dile getirilmiştir. Bu tip sebeplerden dolayı üyeliklerini iptal etmek isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Avon gibi firmalar üyelik iptalinde sorun çıkarmayacak olsa da kullanabilecekleri en ufak açığı da kullanarak üye kaybına engel olmaya çalışacaklardır. Üst sponsorların sizin adınıza siparişte bulunması yasal bir işlem değildir. Dilerseniz şikayette ya da hukuki bir yaptırım da bulunabilirsiniz. Fakat karşınızda uluslararası genişlikte bir firma olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Üyeliğinizi iptal ettikten sonra borç veya hukuki bir sorun olmadığı taktirde yeniden temsilci veya üye olabilirsiniz. Fakat yeniden üye olmayı düşünüyorsanız, üç ayda bir siparişte bulunarak hali hazırda bulunan hesabınızı silmemek en mantıklı davranış olacaktır. Zira bu tip sipariş üzerine çalışan siteler, kullanıcılarının arattıkları ve sipariş ettikleri ürünler  üzerinde belirli kullanıcı profilleri oluşturmaktadır ve bu profillere göre üyelerine özel kampanya sunabilmektedir. Beklediğiniz bir ürün kampanyası varsa sahip olduğunuz ve belirli geçmişi bulunan üyeliğiniz sayesinde bu kampanyalara daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve üyeliğinizin getirdiği avantajlar sayesinde ürünleri normal fiyatından çok daha ucuz bir şekilde elde edebilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Dılek öner dedi ki:

  Ben dılek oner 03178864 temsılcı nolu avon kayıtlı uyesıyım.henuz yenı oldum. Kızım melıs oner de uye olmus bılgım yenı oldu.bu sebeble tek uyelık yeterlı olacağından uyelıgımın ıptalını rıca ediyorum.

  1. Kevser dedi ki:

   Ben Kevser Bayık 23818119 temsilci nolu Avon kayıtlı üyesiyim.Annem üye olmuş benim bilgim olmadan bende tek üyelik yeterli olacağından üyeliğimin iptalini rica ediyorum.

 2. Busra dedi ki:

  Uyeligimin iptalinii rica edyrm

 3. Yasemin Karakayis dedi ki:

  Ben Yasemin Karakayis 23338150 temsici nolu kayitli uyesiyim henuz yeni oldum Memleketime gidecegim icin iptalini rica edyorum

 4. Edanur dedi ki:

  BN edanur Akyıldız 23466364 temsilci nolu Avon üyeliğinin iptal edilmesini istiyorum

 5. Edanur dedi ki:

  BN edanur Akyıldız 23466364 temsilcisi nolu Avon üyeliğimin iptal edilmesini istiyorum

 6. GONCA dedi ki:

  23615978 ben gonca hamileyim doğumuma az kaldı artık satış yapamayacağım üyeliğimin iptalini istiyorum.

 7. Sevim dedi ki:

  Özce başladım ve satis yapamıyorum. Benu üye yapan bölge sorumlusu benim adıma sipariş girişi yaptığı için rahatsizlik duyuyorum .

 8. Sevim dedi ki:

  Benimm sevim namal avon a üyeligim var ise başladığım için satis yapamamaktayım. Ve beni uye yapan bolge sorumlusu benim adima sipariz girmekte bu yüzden rahatsizlik duyuyorum . Üyelik iptalinin yapilmasini rica dererim. Ilginize teşekkür ederim

 9. yasemin dedi ki:

  Merhaba yeni.bebegim.oldugu.icin ptt gitmem zor.olucak uyelik.iptalini.istiyorum

 10. Feride ÖZAKAN dedi ki:

  Avon uyeligimi iptal ettirmek istiyorum temsilci no:21930558

 11. Emin dedi ki:

  Ben emin Güleryüz 24311464 temsilci nolur avon kayıt üyesiyim bana facebook tan tanımadığım bir temsilci kayıt yaptı 2günden beri cvp yazmıyor şifremi bilmiyorum çünkü o açtı kim olduğunu bilmiyorum bnm üzerimden satış yapmasından korkuyorum bu yüzden üyeliğimin iptalini istiyorum

 12. Büşra emine Dahın dedi ki:

  avon üyelik temsilcisiyim iptalini istiyorum..

 13. Büşra emine Dahın dedi ki:

  avon üyelik temsilcisiyim iptalini istiyorum.. 24347199temsilcisi no lütfen üyelik iptal edilsin

 14. ipek sabriye dedi ki:

  Slm ben ipek sabriye avon üyeliğimi iptal etmenizi rica ediyorum.Temsilci numaram 24767017

 15. Medine Kanyıldıran dedi ki:

  Ben Medine Kanyıldıran 01497848 nolu temsilcisi üyesiyim.Bulunduğum yerde çevrem olmadığı için üyeliğimin iptalini rica ediyorum ilerleyen zamanda üyeliğimi yenilerim teşekkür ederim

 16. Kezban elet dedi ki:

  Yanlışlıkla üye etmişler iptal etmek istiyorum

  1. Merve dedi ki:

   Benim de üyeliğimi iptal edin

 17. Sonnur ovacikli dedi ki:

  nolu avon temsilcilgimin iptalini rica ediyorum. Not ( benim istemin disinda uyellik yapilmistir.)

 18. Aysun demir dedi ki:

  Ben aysun. Benim bilgim ve haberim olmadan tanımadıgim kisi tarafindan avona adima uyelik acilmis. Bu yuzden uyeligimin iptalin istiyorum . Bilginize

 19. Resul dedi ki:

  Ben Resul Aydın hesabımı başkası kullanıyor bu yüzden üyeliğimin iptal olmasını rica ediyorum

 20. Gülten kayırmaz dedi ki:

  Üyelik iptali istiyorum kandırıldım

 21. Ercan sandık dedi ki:

  üyeliğimin iptalini istiyorum

 22. ceylan erbek dedi ki:

  ben avon uyeligimi iptal etmek istiyorum

 23. Seda dedi ki:

  Ben daha yeni üye oldum iptal etmek istiyorum

 24. Cemile Özcan dedi ki:

  benim temsilci numaralarıma giremiyorum sürekli sifre hatası veriyor ondan üyeliğimin iptalini istiyorum…

 25. Halime dedi ki:

  Bende uyeligmi iptal etmek istiyorum

 26. Dilay aktaş dedi ki:

  Üyeliğini silmek istiyorum

 27. Şeyda Köse dedi ki:

  Ben Şeyda Köse hesabımı baskasi kıllanıyor bu sebeple üyeligim iptal olsun lütfen

 28. Dilan Öztürk dedi ki:

  Ben avondan çok rahatsz ediliyorum sürekli arıyorlar sipariş vermedigim halde bnm adıma siparisi veriliyor lütfen üyeliğim iptal olsun istiyorum bıktım gerçekten rica etsem bana dönüş sağlayın

 29. Sibelozdemir dedi ki:

  Merhaba uyeligimin iptalini istiyorum temsilcimden memnun değilim nezaman sipariş versem hep seyahat dalar müsait degiller

 30. Melek keleş dedi ki:

  24948147 melek keleş ben aynı evde iki üye olduğumuz için üyeliğimin iptalini istiyorum

 31. Sevgi gök dedi ki:

  Hesabımı silmek istiyorum

 32. Özlem dedi ki:

  Böyle bir saçmalık olamaz bilgim dışında üyeliğim aktif hale getiriliyor. İletişime geçtiğim vakit de telefonla iptal olunmayacağı fax yoluyla yapmam gerektiğini belirtiyorlar.

 33. Hilal dedi ki:

  Merhabalar bende uye olmustum fakat birkez siparis verdim bunun disinda hic siparis vermedim ama benim adima 2kez siparis verilmis msjlar gelip duruyor lutfen uyeligimin iptalini istiyorum nasil bir baskasinin uyeligini kullanipta siparis verdirebiliyorsunuz anlamiyorum

 34. Gülben dedi ki:

  Ben gülben çiçek avon hesabımın silinmesini istiyorum

 35. Yeter dedi ki:

  Avon üyeliğimin iptalini istiyorum beni üye yapan kadın adıma şipariş girip öedemesini yapmıyor.

 36. Ebru dedi ki:

  Merhaba bende avon’a üyeliğimin iptalini rica ediyorum benim adıma sürekli mesaj geliyor siparişi ben vermiyorum

 37. Ebru dedi ki:

  Üyelik numaramı bilmiyorum

Yorum Yaz