Badoo Engelleme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Badoo Engelleme

Badoo 2006 yılının Kasım ayında kurulmuş olan ve arkadaş odaklı olan bir sosyal paylaşım platformudur. Badoo sayesinde yeni arkadaşlar edinebilir, farklı insanlar tanıyabilir, fotoğraf ve video paylaşımlarıda bulunabilir ve diğer kişilerle iletişime geçebilirsiniz. badoo aynı zamanda kendisini bir flört ağı olarak tanımlamasına rağmen kendisini diğer benzeri sitelerden ayıran özellikleri olarak ulaştığı bilinirlik ve kazandığı ünel birlikte Badoo’ya erişen kişi sayısıdır. badoo 2016 yılı itibarıyla 180 ülke tarafından ziyaretçi alan ve Dünya’nın en çok ziyaret edilen beş yüz platformu arasına adını yazdırmış bir sosyal paylaşım platformudur. 2008 yılında Rus yatırımcı Finam Capital tarafından siteye yapılan 30,44 milyon dolar yatırım sayesinde, o yıllarda ünlenmeye başlayan Facebook sosyal paylaşım ağı üzerinden kullanabilen bir uygulama geliştirmiş ve Badoo üyelerinin Facebook sitesi üzerinden de flört edip, yeni arkadaşlar edinmesini, fotoğraf ve video paylaşımlarında bulunmasını yani kısacası tanıdığı ya da tanımadığı birçok kişiyle iletişime geçmesini sağlamıştır. Bu sayede de kullanıcı sayısıyla birlikte siteyi ziyaret eden kişi sayısını da arttırmayı başarmıştır.

Badoo sosyal ağ servisinin aralarında Hollandaca, Fince, Fransızca, İngilizce, Yunanca, İtalyanca, Japonca, Polonyaca, Rusça ve İsveççe’nin bulunduğu birçok dilde hizmet verdiği de bilinmektedir. Ayrıca Badoo sosyal ağ servisi Türkçe dilinde de hizmet vermektedir.

Badoo sitesi sayesinde ister bulunduğunuz ülke, şehir ve bölgeden kişilerle tanışabilir isterseniz ise başka ülkelerden insanlarla kaynaşabilirsiniz. Badoo her iki isteğinizi de kolaylıkla yerine getirebileceğiniz mükemmel bir platform sunar. Badoo sayesinde yeni arkadaşlıklara yelken açabilir, kendinize heyecan verici flörtler bulabilir, deneyimlerinizi farklı hayat bakış açılarına sahip kişilerle ya da tam da sizin gibi düşünen üyelerle paylaşabilir ve bu ya da benzeri yollarla birlikte yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Sohbetinizi ilerlettiğiniz kişilerle buluşmaya bile karar verebilirsiniz. Belki de sohbet, buluşma ve randevular oldukça iyi bir şekilde ilerlerken kendinizi bu kişiyle sevgili olmuşken bulabilir ya da belki de daha da ötesi olarak bu kişiyle evlenebilirsiniz! Bu tip sitelerin başınıza dert açması da hayatınıza renk katması da olasıdır.

Badoo mobil uygulama hizmetleriyle birlikte kendine çok daha fazla kullanıcı bulmayı başarmış ve üyelerinin sohbetlerine ara vermeden konuşabilmeleri için güzel bir platform sunmayı başarmıştır. Badoo mobil uygulamalarını kullanabilmek için Google Play, Windows Phone Store, iPhone App store ya da Blackebrry World gibi mobil uygulama marketleri üzerinden sahip olabilir ve bu uygulamaları ücretsiz bir şekilde kullanarak kendinize arkadaş edinme yolunda dur durak bilmeden devam edebilirsiniz.

Üye olduktan sonra seçilen profil fotoğrafı sayesinde oynayabileceğiniz karşılaştırma oyununa verdiğiniz evet ya da hayır cevaplarına göre kişilerle konuşmaya başlayabilir, civardaki kişilere bakarak kendinize yeni arkadaşlar bulabilir ve tüm bu kalabalıktan kurtulmak adına ücretli özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Badoo kredisi adı verilen özellik sayesinde en basit anlatımıyla dikkat çekebilirsiniz. Badoo’nun sunduğu diğer bir özellik olan süper güçler ise, karşılaştırmalar oyununda sizi görenleri görmek, görünmez modunu kullanarak başkalarının sizi görmesine engel olmak, karşılaşmalar esnasında en son verdiğiniz oyu geri almak, sizi en çok beğenen kişileri görmek, popüler kişilerle direkt olarak sohbete geçmek, yeni insanlarla iletişime geçen ilk kişi olmak, sevimli çıkartmaları kullanmak ve mesajlarınızı öne çıkarmak özelliklerinden oluşmaktadır.

Badoo Engelleme İşlemi

Badoo arkadaşlık sitesinde bir başkası kullanıcıyı engellemek için elinizde birçok seçenek bulunabilir. Bu seçeneklerden bahsedecek olursak, örneğin hiç tanımadığınız bir kişi tarafından her ne kadar o kişiye hiç cevap atmamış olsanız dahi sürekli mesaj gelmesidir. Bu tip rahatsız edici durumlar kullanıcıların hem siteye olan beklentilerini düşürür, hem de flört ya da arkadaş edinme konusunda sahip oldukları umut ve heyecanları kaybetmelerine sebep olur. Badoo engelleme işlemlerini yapmak için sahip olabileceğiniz bir başka sebep ise bir süre flört ettiğiniz bir kişinin aslında size yalan söylediğini, söylediği kişi olmadığını ve yaptığı ya da olduğu kişiye dair birtakım yalanlar uydurduğunu öğrenmiş olmanız olabilir. Badoo gibi arkadaşlık sitelerinde bu tip sahte profiller oldukça fazla olduğu için insanlar da böyle sitelerden başlarına bela açabilmektedirler. Bir defa kandırıldığını anlayan kişiler bu sitelerde sahip olduğu üyeliklerini iptal etmeye kadar ileri gidebilirler. Ayrıca bunun yerine yollarına başka kişilerle devam etmeyi seçen kişiler, kendilerini rahatsız eden diğer kullanıcıları engelleme yolunu da seçebilirler.

İşte bu sebeplerle ya da bundan farklı sebeplerle kişi ya da kişileri engellemek istemiş olsanız da badoo engelleme işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Badoo kişi engelleme işlemleri aslında oldukça kolaydır.

Badoo sitesi üzerinden bir kullanıcıyı engellemek istiyorsanız yapmanız gereken şey öncelikle Badoo’ya giriş yapmaktır. Ardından engellemek istediğiniz kişinin profiline gitmelisiniz. Engellemek istediğiniz kişinin profiline girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan yan yana üç nokta şeklinde bulunan sembole tıkladıktan sonra “Engelle – Şikayet Et” seçeneğine tıklayabilir ve bu kişiyi engelleyebilirsiniz. Badoo üyesi bir kişi bir başkası tarafından engellendiği zaman o kişiye mesaj yollayamaz. Yolladığı mesajlar hiçbir koşul altında karşı tarafa ulaşmaz. Ancak engellenen bir kişi, kendisini engelleyen bir kişinin profilini görmeye devam edeceği için, Badoo sitesinde yapılan engelleme işlemleri yeteri kadar işlevsel bir şekilde çalışmamaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz