Badoo Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Badoo Hesap Silme

Badoo, 2006 yılında kurulmuş olan arkadaş edinme odaklı olan bir sosyal paylaşım platformudur. Bu platform aracılığıyla ile diğer platformlara odakla yeni arkadaş bulma şansınız ve hızınız daha fazla olacaktır. Diğer pek çok sosyal paylaşım platformu gibi Badoo’da da video ve fotoğraf paylaşımı yapılabilmektedir. Bununla beraber profilinizi sizi en iyi ifade edecek şekilde düzenlemeniz arkadaş bulma şansınızı arttıracak faktörlerdendir. Badoo tanınmışlık ve ulaştığı kişi sayısı olarak diğer flört sitelerinin önüne geçebilmiştir. Bu özelliği daha hızlı ve size uygun arkadaş edinmenizi kolaylaştırıcı bir özellik olduğu söylenebilir.

Yeni insanlarla tanışmak bir yana, video ve fotoğraf paylaşımlarıyla birlikte diğer kişilerle iletişime geçmek bu sosyal paylaşım platformuyla daha kolay ve etkili bir şekilde gerçekleşiyor.

Tam olarak 2006 yılının Kasım ayında kullanıma başlayan Badoo, 2008 yılında bir rus yatırımcısı olan Finam Capital tarafından 30,44 milyon dolar değerinde bir yatırım alarak, bu yıllarda yaygın olarak kullanılan Facebook üzerinden de bir uygulama geliştiriyor ve kullanıcılarının bu site üzerinden de flört etmelerine imkan sağlayarak, kendisini daha çok kullanıcıya sunmayı başarıyor.

Badoo sayesinde insanlar, etrafındaki insanları ve yolda giderken tesadüfen karşılaştığınız insanların dahi görebiliyor ve bu sayede otobüste, arabanızda, kitapçıda, bir kahve dükkanında, konserde ve kısacası dışarıya çıktığınız her an, nerede olursanız olun etrafınızdaki kişileri görebiliyorsunuz. Ve bu uygulama sayesinde de sizinle aynı amaçla arkadaş ya da flörtlük kurmak isteyen kişilerle tanışıyor ve bu kişilerle sohbet etmeye başlıyorsunuz. Bu sebeple de sohbet başlatma çabanız hiçbir şekilde garip kaçmıyor, bu uygulama sayesinde her şey gayet normal bir şekilde işlemeye devam ediyor.

Badoo 2016 yılı itibarıyla 180 ülkeden ziyaretçi almakta olup dünyanın en çok ziyaret edilen internet siteleri arasında beş yüzüncü sırada yer almaktadır.

Aralarında, Hollandaca, Fince, Yunanca, İspanyolca, Japonca gibi dillerin bulunduğu 20’i aşkın dil hizmeti sunan Badoo’nun aynı zamanda Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Badoo kullanıcıları diğer sosyal ağ kullanıcıları gibi farklı sebeplerden ötürü Badoo hesabını kapatma ihtiyacı duyabilmektedir. Badoo Hesap Silme ve Badoo hesap dondurma işlemi olarak açıklayacağımız bu işlemi gerçekleştirmenin en kolay olduğu adımları takip ederek işlemimizi gerçekleştireceğiz.

Badoo Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Badoo hesap sondurma ve Badoo Hesap Silme işleminizi gerçekleştirmeden önce hatırlatmak istediğimiz bazı önemli konular söz konusu. Bunlar en önemlileri Badoo hesap kapatma işleminizi gerçekleştirdiğiniz taktirde Badoo hesabınızda bulunan bütün verilerin, resimlerin, videoların geri dönülmez bir şekilde silineceğini bilmeniz gerekmektedir. Eğer kaybetmek istemediğiniz belgeleriniz varsa bu işlemi gerçekleştirmeden önce bu belgelerinizi yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Bununla beraber Badoo hesabınızda bulunan diğer kullanıcılar ile iletişiminizin kopacağını da unutmamanız gerekmektedir. İletişimde kalmak istediğiniz Badoo kullanıcıları ile diğer iletişim bilgilerini almayı unutmayınız.

Badoo Hesap Silme Resimli Anlatım

Badoo hesabınızı silmek için elinizde birçok sebep bulunabilir. Örneğin, bu arkadaş bulma sosyal platformunda aradığınız kişi ya da kişileri bulamamış olabileceğiniz gibi, uygulamayı yeteri kadar kullanışlı bulmamış da olabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı kullanan kötü amaçlı kişiler tarafından rahatsız edilmiş ve bu sebeple artık bu uygulamayı kullanırken rahat hissetmiyor olabilirsiniz. Herkesin her şeyi yaparken kendilerine ait yaşantıları vardır. Her ne kadar birçok kişi bu uygulamayı oldukça severek ve büyük bir sıklıkla kullansa da, sizin de bu uygulama üzerinde bulunan hesabınızı silmeniz için kendinize ait sebepleriniz olabilir. Sebeplerinizi bir kenara koyacak olursak, hesabınızı silme işleminize geçebiliriz.

Badoo hesap dondurma ve Badoo Hesap Silme işleminizi en kolay yoldan gerçekleştirebilmeniz için paylaşacağımız Badoo Hesap Silme linkine tıklayarak işleminize başlamanız gerekmektedir: https://badoo.com/settings/

Eğer hesabınıza daha önceden giriş yaptıysanız üçüncü ekran görüntüsünden işleminize devam edebilirsiniz.

Badoo Hesap Silme

Eğer bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki sayfa geldiyse Badoo Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz Badoo hesabınıza henüz giriş yapmamışsınız demektir. Sağ üst köşede görünen “Giriş yapın” butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde Badoo hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Badoo Hesap Silme

E-posta adresinizi ve parolanınızı doğru yazdıktan sonra “Giriş yap” butonuna tıklayarak giriş yapabildiğiniz gibi Facebook, Twitter, Google+, MSN, VKontakte, Odnoklassniki, Yandex ve Mail.RU gibi bağlı olan diğer sosyal medya hesaplarınız üzerinden de giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıda ve aşağıda paylaştığımız Badoo Hesap Silme linkine tekrar tıklayarak gitmeniz gereken sayfaya gidebilirsiniz. Çünkü hesabınıza giriş yaptıktan sonra site sizi direkt olmanız gereken sayfaya yönlendirmiyor.

1

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra linke tıklayıp geleceğiniz olan bu sayfada hesap ayarlarınızı göreceksiniz. Sayfanın en altında görebileceğiniz “Hesabı sil” butonuna tıklayarak Badoo Hesap Silme işleminize devam edebilirsiniz.

2

Badoo, hesabınızı silmek istediğinizden emin olmak için yukarıdaki kutucuk içerisinde yapmak istediğiniz işlemi onaylamak isteyecektir. “Hesabınızı silin” seçeneğini işaretlemeden önce çıkmayacak olan “Devam et” yazısı “Hesabınızı silin” seçeneğine tıkladıktan sonra “Badoo’da kalın” butonunun altında belirecektir. Bu esnada önünüze gelen seçenekler, Badoo’nun hesabınızı silmemeniz için sizi elde tutmak amacıyla sunduğu birtakım seçeneklerdir. Bu seçeneklere tıklayarak Badoo hesap dondurma işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi hesabınızı da kalıcı olarak silebilirsiniz. Fakat unutmamalısınız ki, hesabınızı sildiğiniz takdirde bunun bir geri dönüşü olmayacaktır. Hesabınızı sildikten sonra da etrafınızda tanımaktan hoşlanabileceğiniz kişilerin kim oldukları konusunda Badoo’dan yardım alamayacaksınız demektir. Yine de eğer Badoo Hesap Silme işlemini gerçekleştirmekte kararlıysanız ilgili bölümü işaretledikten sonra “Devam et” yazısına tıklamanız gerekmektedir.

3

Daha sonra gelecek olan kutucukta Badoo, sizlere hesabınızı silmezseniz ücretsiz süper güç özelliği teklif etmektedir. Badoo bu seçenekle birlikte sizi elinde tutabilmek için bir başka yol denemektedir. Bu özelliği almak isterseniz ilgili butona tıklayarak süper güçleri alıp hesabınızı silmeyebilirsiniz. Hesabınızı silmekte kararlıysanız “Hesabınızı silin” yazısına tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.

4

Daha sonra karşınıza gelecek olan Badoo hesap dondurma ve Badoo Hesap Silme işleminizi neden gerçekleştirdiğinize dair anketi istediğiniz seçeneği işaretleyerek devam edebilirsiniz. Bu seçeneklerin size sunulma sebebi, her ne kadar Badoo sizin hesabınızı silmemeniz için oldukça çaba vermiş olsa da, hesabınızı sildiğiniz taktirde bunun nedenlerini öğrenmek ve yaptıkları hata ya da yanlışları düzeltmek içindir. Bu sebeple bu aşamada gerçekten de hesabınızı silmenizin nedenini seçenekler arasından işaretler ya da “Diğer” seçeneğini işaretleyerek hesabınızı silme sebebinizi paylaşırsanız, Badoo kullanıcılarına daha iyi bir hizmet verebilir ve sizi gibi kullanıcılarını kaybetmemek için güzel bir adım atmış olur.

Biz örnek olması açısından “Diğer” seçeneğini işaretleyerek ilgili boşluğa da “Diğer.” yazıp devam ettik.

5

Daha sonra hesap güvenliğiniz için önemli olan bu adımda hesabınızın şifresini tekrar girerek ilgili güvenlik sembollerini doğru yazıp “Hesabınızı silin” yazısına tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Güvenlik sembollerini göremediğiniz ya da okuyamadığınız taktirde okuyabildiğiniz bir seçenek gelene kadar “Farklı sembollerle deneyin” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece Badoo hesap dondurma ve Badoo hesap silme işlemleri için bir adım daha atmış olursunuz.

6

“Hesabınızı silin” yazısına tıkladıktan sonra yukarıda gördüğünüz bilgilendirme kutucuğunu görüyorsanız Badoo Hesap Silme işleminizi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir. Hesabınızı silmek yerine kısa bir süreliğine kapatmak istiyorsanız Badoo hesap dondurma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. bunun için e-posta talimatlarını takip ederek hesabınıza erişmeniz yeterli olacaktır.

Mobil Cihazdan Badoo Hesap Silme

Mobil cihazınızın tarayıcısı ile yukarıda adımlarını anlattığımız hesap silme işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Yukarıda ve aşağıda paylaştığımız hesap silme linkine tıklayarak bahsettiğimiz adımları takip etmeniz telefondan Badoo hesap dondurma ve badoo hesap silme için yeterli olacaktır.

Umarız size yardımcı olabilmişizdir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz