Bip Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Bip Hesap Silme

Bip hesabını silme işlemini anlatmadan önce ilk olarak biraz BİP’ten bahsedelim. Ardından Bip Hesap Silme anlatımına geçelim. Bip Messenger, Turkcell tarafından sunulan bir mesajlaşma ve iletişim hizmetidir. Benzeri mesajlaşma uygulamaları gibi, bu uygulama da internet üzerinden rehberinize eriştikten sonra rehberinizde yer alan kişilerle mesajlaşmanıza imkan sağlar. Uygulama her ne kadar Turkcell tarafından üretilmiş olsa da bu uygulamayı diğer GSM operatörlerini kullanmakta olan müşteriler de kullanabilmektedir.

Bip sayesinde tüm sevdiklerinizle, hem iş hem de okul arkadaşlarınızla, ailenizle, tanıdıklarınızla ve kısacası rehberinizde yer alan ve bu uygulamaya sahip olan her kişiyle konuşabilir, anlık olarak mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü bir şekilde görüşmede bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde resim, video, mesaj ve ses kaydı gönderimlerini eşi benzeri olmayan bir eğlence içeriğiyle birlikte hem ücretsiz hem de anında gönderebilme imkanına erişirsiniz. Bir kez daha söylemek gerekirse, BİP tüm GSM operatör müşterileri tarafından kullanabilen bir anlık mesajlaşma hizmetidir.

Bip Messenger uygulaması sayesinde sosyal medyayı kasıp kavuran caps özelliği ilk defa bir anlık mesajlaşma uygulamasının içinde kendini gösteriyor. Ayrıca bu uygulama tarafından sunulan bir diğer farklı özellik ise, mesajları tek tek silmekle uğraşmanıza artık gerek olmaması. Nasıl mı? Kaybolan mesajları gönderebilmek için tek yapılması gereken şey ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan saat ikonuna tıkladıktan sonra mesajınızın ne kadar süre içerisinde kaybolmasını istiyorsanız bu saniyeye seçmektir! Bu sayede tek tek mesaj silmekle uğraşmazsınız. Ayrıca gönderdiğiniz bu mesajlar gizli kalır ve bir başkası tarafından hiçbir şekilde yakalanamaz!

En çekici özelliklerinden biri olan caps özelliğinin haricinde, sunduğu çeşitli ve birbirinden farklı çok sayıda çıkartması sayesinde eğlencenize eğlence katmak, gülen surat ikonuna tıkladıktan sonra kendi yüzünüze de tebessüm katmak sizin elinizde!

Bip Uygulamasını nasıl kullanacağınızı anlattıktan sonra Bip Hesap Silme anlatımına geçeceğiz.

Bip Uygulamasını Nasıl Kullanırım?

Bip Hesap Silme işlemlerini yapabilmek için bir Bip uygulamasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bip uygulamasını indirebilmek için elinizde iki seçenek yer almaktadır. Bu seçeneklerden ilki BIP Yazdıktan sonra 2222’ye ücretsiz bir mesaj gönderip, gelen linke tıklamaktan geçer. Linke tıkladığınız taktirde indirme işlemi başlayacaktır. Bunun haricinde ikinci bir yol olan Appstore, Appmarket ya da Google Play mağazalarını tercih edebilirsiniz. Google Play mağazalarını kullanabilmek için android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon ya da akıllı cihaza sahip olmanız gerekmektedir. Eğer ios işletim sistemi yüklü iphone, ipad, ipod touch vs. bir cihaza sahipseniz ise Appstore uygulamasını kullanarak BİP uygulamasına erişebilirsiniz. Ayrıca Turkcell tarafından sunulmuş olan Appmarket aracılığıyla da Bip Uygulamasına istediğiniz an ulaşabilme imkanına sahipsiniz.

Her iki yoldan birini seçtikten sonra indirme işlemini de gerçekleştirdiğiniz taktirde geriye uygulamayı kullanmak geliyor. Uygulama kurulduktan sonra, uygulamayı açmanız gerekiyor. Uygulamayı açtıktan sonra, karşınıza gelecek ekrana cep telefonu numarasını girmelisiniz. Bu aşamada biraz önce girmiş olduğunuz cep telefon numarasına gönderilecek olan şifreyi uygulama içerisinde bunun için ayrılmış ekrana girdikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Telefon rehberiniz, Bip uygulamasını indirmiş kişilerini otomatik bir şekilde uygulamaya aktaracağından dolayı bu kişileri her an görebilir ve bu kişilerle her an istediğiniz şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Peki ne var bu kadar BİP’te? Sesli ve görüntülü arama sayesinde rehberinizde yer alan herkesle hem yüksek sesli hem de yüksek görüntü kalitesiyle konuşabilirsiniz. Zamanını kendinizin belirlediği mesajların kaybolmasını izleyebilirsiniz. Hiçbir yerde yer almayan eğlenceli içeriklere, Yiğit Özgür tarafından sadece Bip uygulaması için özel olarak tasarlanan birbirininden farklı ve göze çarpan çıkartmayı görebilirsiniz. Kendi caps’inizi yaratabilir, grup mesajlaşmalarına katılabilir, konum paylaşabilir ve her yöne aramalar yapabilirsiniz. Bip uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrendiğinize göre şimdi Bip Hesap Silme anlatımına geçebiliriz.

Bip Hesabı Nasıl Silinir?

Bip Hesap Silme nedenlerinize bir bakalım. Öncelikle Whatsapp ve Line gibi benzeri uygulamalara birçok kişi sahip olduğu için her ne kadar Turkcell Bip Messenger tarafından sunulan ve diğer anlık mesajlaşma uygulamalarında yer almayan özellikler olsa da kullanıcılar daha fazla kişiye ulaşabilecekleri bu uygulamayı tercih ediyor.

Ayrıca Bip’in sunduğu sesli ve görüntülü arama gibi özelliklerin yeteri kadar kaliteli olmaması, kişileri bu uygulamayı kullanmaktan caydırabilir ve sizi Bip Hesap Silme işlemlerine yöneltebilir.

Bip uygulaması üzerinden Bip Hesap Silme işlemlerini yapmak isteyen kişilerin ellerinde yer alan bir diğer sebep ise bu uygulamaların yeteri kadar eğlenceli olmayışı. Caps ve benzeri özellikler sayesinde kendisine bir farklılık katmaya çalışan Bip Messenger, benzeri uygulamalar kadar dikkat çekmeyi ne yazık ki başaramadığı için diğer uygulamaların gerisinde kalıyor.

Bip Hesap Silme işlemlerini yapabilmek adına ilk yapmanız gereken şey bip uygulamasını açmaktır. Eğer bip uygulamasını, uygulamalarınız arasından bulamıyorsanız, cihazınızda yer alan ayarlar bölümünden uygulamaları açın ve ardından uygulamalar yöneticisine girerek uygulamalar arasından bipi bulun. Devam edecek olursak, uygulamayı açtıktan sonra uygulamanın sol üst kısmında yer alan alt alta yatay üç çizgi simgesine sahip bölüme dokunduktan sonra bu kısımda yer alan seçenekler arasından en alt kısımda yer alan “Ayarlar” yazısına basınız.

bip-hesap-silme-1Bip Hesap Silme işlemlerinin bu adımında karşınıza sohbet ayarları, arama ayarları, bildirimler, engellenen kişiler, hesabım, arkadaşlarını davet et ve son olarak hakkında seçenekleri gelecektir. Bu seçenekler arasından insan figürüne sahip “Hesabım” seçeneğini seçmelisiniz. Hesabım kısmının en alt seçeneğinde yer alan “Hesabımı Sil” seçeneğine dokunarak hesabınızı silme işlemini başlatabilirsiniz. Bu aşamanın ardından karşınıza bir uyarı gelecektir. Bu uyarıyı onaylamanız gerekmektedir. Bip Hesap Silme işlemleri burada sona ermektedir. Bip Hesap Silme işlemleri adına başka bir şey yapmanız gerekmemektedir.
bip-hesap-silme-2

Uyarıyı onayladıktan sonra, uygulamayı silebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz