Blogcu Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Blogcu Şifremi Unuttum

Bloglar genel olarak yeni paylaşımlardan eski paylaşımlara doğru sıralanmış olan çeşitli yazı ve yorumları içeren ve internet tabanlı olan yayınlar bütününe verilen isimdir. Genellikle her bir gönderinin sonunda blog yazarı ya da yazarlarının isimleri ve gönderilerin paylaşılma zamanları belirtilir. Blog yazarı blogu üzerinde en yetkin kişidir. İstediği takdirde yazılarını yoruma kapalı ya da açık yapabilir ve gönderilerine yapılan yorumlardan beğenmediklerini sllebilir. Fakat genellikle yazarlar bu tür şeyler yapmazlar. Özellikle yazılarına yorum yapılmasını engellemek blog kültüründe eşine nadir rastlanan bir şeydir. Zira blog kültürünün sahip olduğu en dinamk özelliklerden biri de yorumlardır. Yorumlar, okuyucu ve yazar arasındaki köprü olma özelliğini taşımaktadır.

Blogcu sitesi ise Türkiye’nin ilk blog servisi olmakla birlikte 2005 yılında Beril Tech tarafından kurulmuştur. Günümüzde milyonlarca içeriğe ve binlerce üyeye sahip olan bu site eskisine oranla yerini kendisinden sonra gelen yenilikçi blog sitelerine kaptırmıştır. Yayında olduğu ilk zamanlarda oldukça yoğun bir şekilde birçok farklı kişi tarafından geniş bir yelpaze seçeneği ile kullanılmakta iken günümüzde Blogcu sitesini kullanan kişi sayısı giderek azalmaktadır. Fakat bu hâlâ bu siteyi kullanmakta olan kişiler olduğu da anlamını taşır. Elbette üye alımı yapan sitelerde en sık rastlanılan sorulardan biri de şifremi unuttum sorunudur. Bu nedenle de yazımızın devamında Blogcu Şifremi Unuttum konusu hakkında bilmeniz ve yapmanız gereken şeyleri ele alacağız.

Blogcu Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Blogcu Şifremi Unuttum sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler genellikle diğer blog sitelerinin cazibesine kapılan ve kısa süreli de olsa Blogcu sitesinde yer alan bloglarına ara veren kişilerden oluşmaktadır. Bu kişiler Blogcu sitesinde yer alan bloglarına ait şifrelerini bir süre kullanmadıkları için hesaplarına giriş yapamazlar. Kullanıcıların en sık yaptıkları hatalardan biri de birçok farklı sitede farklı şifreler kullanarak bu şifreleri bir kenara not etmemektir. Sitelere üye girişi yapılan bölümlerde “Beni Hatırla” seçeneğini kullanan kişiler siteye uzun bir süre boyunca bu şekilde giriş yaptıktan sonra artık şifrelerini hatırlamaz olurlar. Blogcu Şifremi Unuttum sorunu ile karşılaşan kişiler de muhtemelen bu tip sebeplerden dolayı şifrelerini unutmuşlardır.

Blogcu şifresini geri almak isteyen kişilerin ilk olarak yapması gereken şey Blogcu sitesine giriş yapmaktır. Siteye giriş yapan kişiler sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Giriş / Kayıt” bölümüne tıklamalıdır. Bu bölüme gelen kişiler şifre girme bölümünün hemen altında yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklamalıdır. Ardından giriş ekranının hemen altında kullanıcı adınızı girebileceğiniz bir bölüm açılacaktır. Bu ekranı aşağıda yer alan görselde de görmeniz mümkündür.

şifremi

Buraya kullanıcı adınızı doğru bir şekilde girmeniz halinde “Gönder” seçeneği aktif hale gelecektir. Eğer geçersiz bir kullanıcı adı girdikten sonra “Gönder” seçeneğine basmaya çalışırsanız karşınıza kırmızı bir uyarı penceresi ile birlikte “Bu ad ile kayıtlı bir kullanıcı bulunmamaktadır.” bildirimi gelecektir. Fakat doğru bir kullanıcı adı girdikten sonra “Gönder” seçeneğine basarsanız karşınıza “Teşekkürler, lütfen e posta adresinize gönderilen adımları takip ediniz.” şeklinde bir bildirim gelir. Bu durumda yapmanız gereken şey siteye üye olurken kullandığınız ya da siteye üye olduktan sonra değiştirdiğiniz e posta adresinizin gelen ya da spam kutusuna bakmak ve şifre kurtarma bağlantısına tıklamak olacaktır. Ardından kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu durumda size tavsiyemiz güvenli ve kolay bir şekilde tahmine edilemeyecek türden bir şifre kullanmanız ve bu şifreyi bir başkası ile paylaşmamanız olacaktır.

Blogcu Giriş Ekranına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz