Blogger Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Blogger Hesap Silme

Günümüzde her işlemin internet üzerinden yapılacağı gibi, düşünce yazılarının, her konudaki yaşanan deneyimlerin paylaşılmasını sağlayan bir alan bulunur. Her birey için ayrı bir alanın ayrıldığı internet ortamında, her türlü düşüncenin yazılması alanına blog adı verilir. Blogger da kısa bir süre içerisinde internet ortamında çok beğenilen ve ilgi çeken konuların yönetim sistemidir. İnternet ortamındaki her alanın çok kısa bir süre içerisinde gelişmesi ve aynı zamanda farklı alanlardaki konuların meydana gelmesi ile birlikte her bireye sunulan hizmetlerin kapsamında bazı farklılıklar bulunur. Ülkemizde internet kullanıcılarına genel olarak her gün farklı hizmetler sunuluyor ve bu durumda çoğu insan internet üzerinde aktif bir şekilde yer alıyor. Zaman geçtikçe insanlara ücretsiz bir şekilde hizmetler sunan ve aynı zamanda bu alanda çok yenilikçi bir vizyon üstlenen büyük projelerden biri ise Blogger sistemi olmaktadır. Tüm internet kullanıcıları tarafından bilinen Blogger sistemi, bireylere ücretsiz bir şekilde sunulan kendi alanlarını yönetmek için web sitesi oluşturma aracı olarak da görülüyor. Bu amaçla da kullanılıyor.

Blogger Ne İşe Yarar?

İsminden çok sık olarak bahsettiğimiz blogger sistemi aslında, Google arama motoru tarafından ücretsiz bir şekilde internet kullanıcılarını sunulan ve aynı zamanda gelişmiş XML kod biçimleriyle yapılan içerik yönetim sistemine verilen genel bir isimdir. Blogger sistemi, internet kullanıcılarına sunulan diğer içerik yönteminde kullanılan PHP kodlama biçimine sahip değildir. Blogger sistemi sadece XML kod biçimiyle yapılan ve aynı zamanda geliştirilen bir yapıdır. Ülkemizde blogger sisteminin çok kolay bir şekilde kullanılması ve aynı zamanda ücretsiz bir hizmet sunması amacıyla insanlar tarafından çok daha fazla tercih edilen bir alan haline geldi. Günümüzde blogger sistemini kullanan bireylerde çok ciddi bir oranda artış gözlendi. Blogger sistemi ile kendine ait bir internet sitesi olmasını isteyen herkes bu isteğine çok kısa bir süre içerisinde kavuşuyor. Google firmasının bu alanda internet kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu çok farklı tema ya da görsellerden yararlanabilir ve aynı zamanda kendinize ait bir internet sitenizi oluşturabilirsiniz.

İnternet üzerinden çok kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz basamaklara sahip olan blogger sistemi ücretsiz olarak isteyen her bireyi internet sitesi sahibi yapmaktadır. Blogger sistemi daha çok Google firmasının bir hizmeti olduğu için üst düzey bir koruma sistemi ile alanınız korunmaktadır. Bu nedenle çok güvenilir bir firmadır. İnternet üzerinden yaşadığı her alandaki deneyimlerini paylaşmak, bilgilerini aktarmak amacıyla paylaşımların yapılmasına katkı sağlamak amacıyla Google firması blogger sistemi için sürekli yeni bir şeyler geliştiriyorlar. Tüm yenilikler tamamlandıktan sonra da blogger sistemini oluşturmuşlardır. Blogger sistemine kayıt yaptırmak isterseniz, sizden sadece mail adresinizi sisteme aktarmanızı istiyor ve ardından sizi otomatik bir şekilde internet sayfası kurulumu aşamasına yönlendiriyor. Bu sistem bir blog olduğu için istediğiniz yazıyı sayfanızda paylaşarak, çok fazla takipçi sayınızın olması durumunda ise Google Adsense fırsatlarından yararlanarak, internet üzerinden çok yüksek bir ücret elde edebilme imkanını elde edebilirsiniz. Belirli bir oranda gelir elde edebilmek için ilk olarak herkesin ilgisini çekebilecek, herkesin beğenisine hitap edebilecek güncel konular hakkında yazılar paylaşmanız gerekmektedir. Bu yazılar kendi yazdığınız konulardan oluşabilir ya da bir başka kişinin yazısını isim belirterek sayfanızda yayınlayabilirsiniz.

Blogger Hesap Silme İşlemi

Blogger hesap silme işlemini yapmak istiyorsanız giriş yapmış olduğunuz Google hesabını da aynı şekilde silmek durumdasınız. Böylece blogger hesabınız da kalıcı bir şekilde silinmiş olacaktır. Eğer blogger hesabınızı tamamen silmek istemiyorsanız, mevcut bloglarınızı, paylaşım yaptığınız yazıları sildiğiniz zamanda blogger hesabınızı devre dışı dışı bırakarak, birnevi silmiş oluyorsunuz. Bu nedenle blogger hesabını kullanmıyorsanız, bloglarınızı silmek çok daha mantıklı bir işlemdir.

blogger-blog-silme

Blogger hesabınızda daha önceden paylaşmış olduğunuz bir bloğu silmek isterseniz, bloğunuzun anasayfasında bulunan Ayarlar kısmına giriniz. Açılan sayfada yer alan menu altında Diğer seçeneğine tıklayın. Ekranın en üst kısmında bulunan Blogu Sil seçeneğini tıklayarak blogunuzu silebilirsiniz. Bu işlemi yaparak silmek istediğiniz bir bloğu sistem 90  gün boyunca geri alma ya da işlemi iptal etme gibi isteklerinize karşı yedekleme olarak bekletir ve bu süre sonunda ise kalıcı olarak hesabınızdan siler.

Blogger Hesap Silme İşlemi ve Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz