Busuu Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Busuu Hesap Silme

Ülkemizde birçok insan ya dil kursuna giderek ya da internet üzerinden dil öğrenme seçeneklerinden birini tercih ederek, yabancı dil öğrenme isteğine cevap verir. Busuu da internet üzerinden dil öğrenebileceğiniz programlardan biridir. Busuu cep telefonunuza ya da tabletinizi çok kolay bir şekilde yükleyebileceğiniz bir uygulamadır. Busuu uygulamasının amacı dil öğrenmek isteyen bireylerin daha kolay ve daha rahat bir dil öğrenmesini sağlamak. Busuu sitesinde daha fazla özellik için satın alma özelliği bedava olan bir iş modelini günümüzde hayata geçirmiştir. Busuu sadece İngilizce dilinde değil, aynı zamanda İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Brezilya, Portekizce, Rusça, Lehçe, Türkçe, Arapça, Japonca ve Çince gibi yabancı dillerde de hizmet sunmaktadır. Bu dilleri de çok kısa bir süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Bu dillerden herhangi birini ya da birkaçını öğrenmek isteyen bireyler, istedikleri dilleri tercih ederek öğrenebilirler.

Busuu Nasıl Kullanılır?

Busuu Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı temeline sahip olan ve aynı zamanda A1, A2, B1 ve B2 seviyesinde kursların öğrenilmesi hizmetini sunan bir uygulamadır. Dil öğrenmek isteyen bireyler bu uygulamayı kullanabilmek için kayıt olmaları gerekir. Bir dil için çalışma programı, ünite içeriği yaklaşık olarak 150 kısma ayrılmıştır. Bu alanlar daha çok, çoktan seçmeli sorular, konuşma ve ayrıca yazma görevlerinden oluşmaktadır. Bir dil alanı içinde yer alan her ünite grubunda, kelime ve dil bilgisini, konuşma metinlerini, yazma ve telaffuz bölümünü, çoktan seçmeli soruları, resimli, sesli multimedya kaynaklarını içermektedir. Dil öğrenmek isteyen Busuu kullanıcıları birbirlerinin herhangi bir yanlışını düzelterek hem bir öğrenci hem de bir öğretmen pozisyonunda çalışma yapmaktadır. Bunun yanı sıra, tüm Busuu kullanıcılarının birbiriyle sohbet etme imkanı da bulunuyor. Busuu yabancı dil platformunda iki sınıf üye grubu bulunur. Normal üyelik ve ücretli üyelik gibi statülerden oluşur. Gramer üniteleri, video üniteleri, ses kaydı ve aynı zamanda podcast gibi birtakım multimedya gibi özelliklerden sadece premium statüsünde bulunan üyeler yararlanabilir.

Busuu aynı zamanda İOS ve Android için de mobil uygulamasını geliştirmiştir ve bu uygulamayı cep telefonunuza yükleme fırsatına imkan tanımıştır. Mobil uygulamasında yaklaşık olarak on iki dilde eğitimi bulunur. Bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve sadece kısıtlı sayıda öğrenme ünitesine sahip olabilirsiniz. Öğrenme ünitelerinin hepsine sahip olabilmeniz için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ek olarak içerik satın alma fırsatını da sunmaktadır. Tüm mobil uygulaması için indirmek istediğiniz her içerik Premium üyeleri için tamamen ücretsizdir.

Busuu Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünya çapında kırk milyon üzerinde bir kullanıcı ağına sahip olan busu, lisans öğrenme platformu ülkemizde de aynı şekilde çok yoğun ilgi görüyor. Geçen yıl ülkemizden yaklaşık olarak bir milyon kişi Busuu’ya üye olmuştur ve bu verilere göre Busuu yaklaşık olarak %100 oranında bir büyüme göstermiştir. Sesli, görüntülü, ücretsiz ve aynı zamanda ücretli bazı içeriklerinin bulunması ile on iki dilde eğitim veren Busuu, dil öğrenmeyi eğlenceli ve etkili bir hale getirmiştir. Bu uygulamanın cep telefonuna yüklenebilmesi de aynı zamanda, seçmiş olduğunuz lisanı her yerde öğrenebilme özgürlüğünü de sunar. Türkiye’de genel olarak herkes kariyer için dil öğrenmeyi tercih ediyor. Ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre, iş hayatında yer alan tüm bireyler kariyer için dil öğrenmek istiyor. İkinci sırada ise kültürel sebepler ve seyahat yer alıyor. Bu araştırmaya göre, katılım sağlayan bireylerin çoğu yabancı dilin kariyer alanında çok büyük bir etkisi olduğunu düşünüyor. Ülkemizde en çok İngilizce, Almanca ve aynı zamanda İtalyanca öğrenmeye eğilim daha fazladır. Çoğu birey Busuu dil öğrenme platformunun çok etkili yöntemlerin olduğunu düşünüyor ve diğer öğrenme şekillerinden olan kitabın çok etkili olduğunu düşünmüyor.

Eğer herhangi bir nedenden dolayı Busuu hesap silme işlemini yapmak isterseniz birtakım adımları takip etmeniz gerekmektedir.

İlk olarak Busuu dil platformunun ya internet sitesini ya da mobil uygulamasını açmanız gerekmektedir. Ekranda yer alan Ana sayfanın sağ alt köşesinde bulunan Ayarlar kısmına girin. Açılan yeni sayfanın sol alt kısmında Hesap Sil kısmı yer alacak, o kısma tıkayın.

Ekran Alıntısı

Hesabımı sil butonuna tıkladıktan sonra silme işlemine devam etmek için emin misiniz diye kasşınıza bir seçenek çıkacak. Burada da Evet seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Ardından Busuu hesap silme işlemini tamamlamış olursunuz.

Busuu Hesap Silme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz