Busuu Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Busuu Şifremi Unuttum

Busuu Dünya’nın dört bir yanındaki kişilerin freemium özelliğe ile birlikte dil öğrenebilmesi için kurulmuş olan bir tür sosyal ağdır. Freemium, esasında ücretsiz bir şekilde üye olunabilen fakat daha fazla özelliğe sahip olabilmek adına çeşitli satın alma opsiyonlarına sahip olduğunuz bir iş modeli anlamına gelmektedir. Busuu sitesinde aralarında Türkçe dilinin de bulunduğu toplamda 12 dil bulunmaktadır. Busuu ücretsiz üyeliği ile birlikte bilgi kartları ve ana dilini konuşan kişiler tarafından yapılan düzeltmelere sahip olabilen kişiler Premium üyelik planları ile birlikte 12 farklı dile tam anlamıyla erişme imkanını kazanırken, resmi sertifikalar ve kısa sınavlar, kelime çalıştırıcıları, dil bilgisi alıştırmaları, seyahat kursları, çevrimdışı modu ile birlik mobil uygulamalar üzerinden kullanılabilmekte olan kısa sınavlar gibi birçok özellikten yararlanabilmektedir.

Busuu dünya çapında 60 milyondan fazla üyeye sahip bir ağ olarak oldukça geniş ve büyük bir yapıdan oluşmaktadır. Elbette bu kadar fazla sayıda kişiyi tek bir çatı altında toplaması da ortaya “Busuu Şifremi Unuttum” diyen birçok kişinin çıkmasına sebep olmaktadır. Bu tür sitelere üye olan kişilerin sıklıkla karşılaştığı durumlardan biri şifrelerini unutmaktır. Kullanıcılar genellikle “Beni Hatırla” özelliğini kullanarak girdikleri sitelere, tarayıcı ve çerez temizliği yapılmasının ardından tekrar giriş yapamazlar. Zira uzun bir süre boyunca girilmeyen şifreler artık hafızadan giderek silikleşmeye başlamış ve en nihayetinde tamamen silinmiştir. Şimdi sizlere Busuu Şifremi Unuttum konusu resimli bir şekilde yapmanız gereken şeyleri anlatacağız.

Busuu Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Busuu şifresini unutan kişilerin ilk yapması gereken şey Busuu sitesine giriş yapmaktır. Siteye giriş yapan kişilerin ikinci yapması gereken şey ise sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Oturum Aç” bağlantısına tıklamaktır. Bu aşamada karşınıza Busuu oturum açma ekranı gelecektir. Bu ekranın hemen altında “Parolanızı mı unuttunuz?” seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğ tıklamanız halinde karşınıza “Şifre sıfırlama” ekranı gelecektir. Bu ekranı aşağıda yer alan görselde görmeniz de mümkündür.

şifre sıfırlama

Bu aşamada tek yapmanız gereken şey siteye üye olurken yazmış olduğunuz e posta adresini ya da siteye üye olduktan sonra değiştirmiş olduğunuz e posta adresini “E posta adresin” bölümüne girmektir. Ardından “Sıfırlama e postası gönder” butonuna basmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından “Şifre sıfırlama e-postanız gönderildi! Şimdi e-postanızı kontrol edin” şeklinde bir bildirim karşınıza çıkacaktır. Artık tek yapmanız gereken şey gelen kutunuzu ya da spam kutunuzu kontrol etmektir. Şifre sıfırlama bağlantısını içeren Busuu linkine tıklamanız halinde şifrenizi yenilemeniz için karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekranda şifrenizi iki defa yazmanız gerekir. Busuu hesabınız için belirleyeceğiniz şifrenin güvenli ve kolay bir şekilde tahmin edilememesi için şifrenizi özenli bir şekilde girmeyi unutmayınız. Ayrıca şifrenizi bir başkası ile paylaşarak hesabınızın güvenliğini de tehlikeye atmanızı önermiyoruz. Ayrıca bu yollar haricinde siteye Facebook ya da Google+ üzerinden de girmeyi tercih edebileceğinizi aklınızdan çıkarmayınız.

Busuu Şifre Sıfırlama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz