Chrome Reklam Engelleme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Chrome Reklam Engelleme

Yaşadığımız çağda iletişim teknolojileri hayatımıza önemli bir yer kaplamaktadır. Bu iletişim yollarından bir kısmı görsel bir kısmı işitsel olabildiği gibi ikisini birden hitap edebilenleri de vardır. Örneğin gazete ve dergi sadece görsel iletişim teknolojilerinden kabul edilirken, radyoyu sadece işisel iletişim teknolojilerinden sayabiliriz. Televizyon ise hem işitsel hem de görsel duyularımızı kullanan iletişim teknolojilerindendir. İnternet ise yeri geldiği zaman işitsel olarak da kullanbilen görsel bir iletişim teknolojisidir. İnsanlığın hayatına en son katılan teknolojilerden biri olan internet bilgisayar teknolojilerinin de gelişmesi ile günümüzde neredeyse her insanın ve iş kolunun kullandığı bir teknoloji halini almıştır. İnternet teknolojilerinin bu derece yaygın olması tabiki reklam şirketlerinin ve reklam verenlerinin de reklam verecek yeni bir ortamı gözlerine kestirdikleri anlamına gelmektedir.

İnternet üzerinde dolaşırken karşımıza çıkan reklamlar çoğu kullanıcının rahatsız olduğu bir durumdur. Bir internet sitesinde dolaşırken tıklatığınız yerler dışında reklam içerikli başka sayfalara aktarılmak, reklam içeren yeni bir tarayıcı penceresi açılması veya gezinmek istediğiniz internet sayfasının etrafında beliren reklam alanları zaman zaman en sabırlı kullanıcıları bile çileden çıkartabilmektedir.

Bu yazımızda siz Chrome tarayıcı kullanıcılara Chrome Reklam Engelleme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Chrome Reklam Engellemek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu yollardan en basiti ve en etkili olan yöntemi nasıl gerçekleştirebileceğinizden bahsedeceğiz. Bu yöntem Chrome tarayıcısının “uzantı” olarak isimlendirdiği bir ek program ile gerçekleştireceğiz. Chrome Reklam Engelleme işleminizi gerçekleştirmek için paylaştığımız bağlantıya tıklayarak başlayabilirsiniz.

Chrome Reklam Engelleme

Eğer bu yazımızı Chrome tarayıcınız üzerinden okuyorsanız yukarıda paylaştığımız bağlantıya tıkladığınız zaman yine yukarıda görebileceğiniz sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada Chrome Reklam Engelleme adımlarını gerçekleştirmek için yapmanız gereken “Install for Chrome” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Chrome Reklam Engelleme

Daha sonra tarayıcınızın orta yukarısında belirecek olan kutucukta tarayıcınız ilgili uzantıyı kurmak istediğinizden emin olmak için sorduğu soraya “Uzantı ekle” butonuna tıklayarak cevap vermeniz gerekmektedir. Chrome Reklam EngellemeBir süre bekledikten sonra tarayıcınızın sağ üst tarafında Chrome Reklam Engelleme işlemi için ilgili uzantının kurulduğuna dair bir bilgi kutucuğu gelecektir.

Chrome Reklam Engelleme

Hemen ardından tarayıcınızda yeni sekmede açılacak olan yukarıdaki sayfayı da gördüyseniz ilgili uzantının kurulduğundan emin olabilirsiniz. Artık Chrome Reklam Engelleme işleminiz tamamlanmıştır. Kurmuş olduğunuz Chrome uzantısı pek çok reklamı engelleyerek internet üzerindeki dolaşımınızı daha keyifli ve sade bile hale getirecektir. Kurulum tamamlandıktan sonra herhangi bir ek ayar yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Çalıştığından emin olmak için tarayıcınızın sağ üst tarafında ilgili uzantının ikonunun aktif olduğunu kontrol edebilirsiniz. Chrome Reklam Engelleme işlemi aynı zamanda internet paketinizi de daha tasarruflu kullanmanızı sağlayacaktır. Bunun nedeni sizin isteğiniz dışında yüklenen reklamlar içerikleri dahilinde video veya resimleri tarayıcınızda geçici olarak görünteleyebilmek için sizin internet paketinizden faydalanmaktadır.

Chrome Reklam Engelleme için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz