Clickbank Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Clickbank Üyelik İptali

Clickbank Tim ve Eileen Barber kardeşler tarafından online bir güvenlik şirketi olarak 1998 yılında kurulmuş olup bünyesinde 70 binden fazla dijital ürünle birlikte 200 binden fazla üyeyi barındıran ve bu bir yana 200’den fazla da ülke içinde kullanabilen, günde 27 binden fazla ürün satışının gerçekleştiği internet aleminin en büyük dijital ürün sağlayıcısıdır. Dünya çapında bir üne sahip olan Clickbank, bir çok dijital pazarlamacı  tarafından tercih edilmekte olup bu kişiler tarafında ilk sıraya konulmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre Dijital pazarlamacıların yüzde yetmişi Clickbank’ı tercih etmektedir.

Clickbank tarafından yapılan Affiliate marketin sisteminde yer alan en önemli unsurlardan biri de dijital ürün sağlayıcısının olmasıdır. İnternet ortamında yer alan en büyük dijital ürün sağlayıcısı ise Clickbank’tır. Clickbank, Affiliate Marketing yani Satış Ortaklığı yaparken ihtiyaç duyulan hemen hemen her pazar içinde ürün çeşitliliği sunar. Yani her türlü pazarlanacak ürünü Clickbank üzerinde bulabiliriz. Pazarlamaya karar verdiğiniz ürünü Clickbank kullanıcıları tarafından oldukça iyi bilinen “Market Place” üzerinden seçebilmektesiniz. Üyelik işlemlerinin ardından üyelik panelinde yer alan bu kısım üzerinde yer alan arama kriterleri menüsü üzerinden hangi pazara ait ne çeşit ürün istediğinize dair çeşitli detay ve özellikler verdikten sonra bu özelliklere uygun ürün listesi karşınıza gelecektir. Clickbank’ın bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri Affiliate ürün pazarlayan komisyonculara oldukça yüksek miktarda komisyon vermesidir. Her ürün için ortalama olarak neredeyse yüzde elli komisyon miktarı bulunmaktadır. Bu da ciddi anlamda büyük bir kazanç demektir.

Clickbank üzerinden koyacağınız reklam linkleri sayesinde de ürün satışında bulunabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Clickbank iki farklı şekilde üye kabul etmektedir. bunlardan ilki affiliate’tir. Affiliate marketin yapacak kişiler yani komisyoncular bu şekilde üye olabilirler ve üye olduğu andan itibaren Clickbank’ı kullanmaya başlayabilirler. Diğer bir üyelik yöntemi ise Vendor olarak adlandırmaktadır. Vendor üyeliği ile birlikte kendi ürünlerinizi Clickbank tarafından yapılan aracılık doğrultusunda satışa sunabilme imkanına erişirsiniz. Affiliate Marketing yapmak için yapılacak olan Affiliate üyelik tamamen ücretsizdir.

Clickbank sadece Türkiye’ye değil dünyanın dört bir yanına ödemekte yapmaktadır. Ödemeler çek olarak gönderilecektir. Bu çekleri Türkiye üzerinde tahsil edebileceğiniz bankalar bulunmaktadır.

Clickbank’ın sunduğu daha birçok özellik ve yöntem bulunmaktadır. Fakat tüm bu özellik ve avantajlardan bahsedecek yerimiz bulunmadığı için ne yazık ki bilgi verme işlemini burada sonlandırıyor ve üyelik iptal işlemleri konusuna geçiş yapıyoruz.

Clickbank Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Clickbank kullanıcılarının üyeliklerini iptal etmek isteme sebeplerinin başında ilk sırayı çeken şey elbette ki kazanılan paranın değeridir. Clickbank kullanıcıları bir yandan eskisi kadar para kazanamadığından şikayet ederken bir yandan da kazanılan para karşılığında gönderilecek çeki alabilmek adına üye olurken belirlediğiniz beş farklı kredi kartı üzerinden yapılan işlemler gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eskisi gibi ürün satışı ve reklam geliri doğrultusunda kazanılan paranın eskisi kadar fazla olmaması ve almak için de bu şekilde zahmete girilmesi, Clickbank üyeliğinin kullanılması konusunda da kullanıcıları ikinci kez düşünmeye sevk ediyor. Aslında bunun en temel nedenlerinden biri artan kullanıcı sayısıyla birlikte satmak istenilen ürünleri satan kişi sayısının da doğması sebebiyle ortaya bir rekabet ortamının çıkmasıdır. Rekabet arttıkça kullanıcılar ürün satarken müşterinin suyuna daha fazla gitmeli ve çeşitli indirimlerde bulunarak ürün satışını garanti altına almalıdır. Yani anlatmak istediğimiz şey ürün satarken artık daha fazla çaba göstermeniz gerektiğidir. Doğru ürünü, doğru müşteriye doğru fiyattan satmayı başardığınız müddetçe bu tip ortamlardan da para kazanma şansınız ve kazandığınız paranın miktarı da o derecede artacaktır.

Clickbank üyeliğinizi iptal etmek için bundan farklı sebepleriniz de olabilir. Sebebiniz ne olursa olsun biz Clickbank üyeliğinizi nasıl sileceğinizi adım adım anlatacak ve sizlere yardımcı olabilmek adına bunu resimli bir şekilde yapacağız.

Clickbank üyeliğinizi iptal edebilmek için öncellikle kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte üye girişinde bulunmanız gerekiyor.

Ardından “Ayarlar” yani “Settings” bölümüne girip “My Account” yani “Hesabım” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Açılan sayfa da “Hesap Bilgileri” anlamına gelen “Account Information” bölümünün sağ tarafında yer alan “Düzenle” yani “Edit” seçeneğine tıklamalısınız.

111

Gelen ekranın sağ alt köşesinde yer alan “Hesabı Kapat” yani ” Close Account” yazısına tıklayınız.

122

Beraberinde açılacak küçük ekran da yer alan uyarıyı belirtmek gerekirse, üyelik iptalinin geri döndürülemez bir şey olduğundan bahsedilmektedir. Bu aşamada üyeliğinizi iptal etmenizin sebebini girmeniz gerekiyor. Seçenekler arasından kendinize uygun olanı seçtikten ya da “Diğer” seçeneğini seçip üyelik iptal sebebinizi yazdıktan sonra”Hesabı Kapat” yani “Close Account” yazısına tekrar tıklayınız.

Hesap kapatma nedenlerinize ait yazan İngilizce cümlelerin Türkçesi şu şekildedir;

“Farklı bir Clicbank hesabı kullanıyorum.

ClickBank’ı nasıl kullanacağımı bilmiyorum.

Ürünüm Clickbank tarafından kabul edilmedi.

Clickbank ihtiyacım olan bir özellik sunmuyor.”

13

Beraberinde karşınıza çıkacak olan uyarı metnine “OK” yani tamam dedikten sonra hesabınız kapatılacaktır. E posta adresinize gönderilecek olan bilgilendirme maili ile üyeliğinizin iptal edildiğini anlayabilirsiniz. Üyeliğinizin iptal edildiğine ilişkin uyarı da aşağıdaki gibidir.

14

Üyeliğiniz iptal edilmiştir ve bundan sonra üyelik iptalinizi geri almanız için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Artık Clickbank üyeliğinizde kullandığınız kullanıcı adınızı başkaları da kullanabilecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz