D Smart Kanal Engelleme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

D Smart Kanal Engelleme

D Smart, Doğan Yayın Holding tarafından 2006 yılında çalışmalara başlanmış olup, 2007 yılının Şubat ayı itibarıyla hizmete sokulmuş olan bir dijital platform ve televizyon pazarıdır. Yayınlarını Türksat 3A ve Türksat 4A uyduları üzerinden yapmakta olup slogan olarak kendilerine “Her televizyona şart” cümlesini belirlemişlerdir. D Smart, normal uydu alıcı ve dijital platform özelliklerini bir araya getiren, ileri teknoloji bir üründür.

D smart özel kanallarını videoguard adı verilen şifreleme sistemiyle korumaktadır.

D Smart, hoş geldin paketi, sinema dizi paketi, aile spor paketi ve mega paket olmak üzere dört ana paket kullanmaktadır. D Smart kullanıcılarına bu paketlerin yanı sıra, belgesel sever, eğlence sever, belgesel sever + eğlence sever, spor sever, xtra ve çocuk adları verilen altı ayrı paket daha sunmaktadır.

Her bir paketin kendi paket özelliklerine göre fiyatlandırma sistemi vardır ve her paketin sunduğu özellik ve fiyat bilgilerine D Smart sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

D Smart’ın Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan verilere göre 2016 yılının ikinci çeyrek verilerinde sahip olduğu abone sayısı 992.572’dir.

D Smart HD teknolojisi toplamda 74 HD kanal sunmakta olup 500 ulusal ve yerel kanalı 3d teknolojisi ve hd kalitesi ile sunmaktadır. Dünyadaki tüm görüntlü standartlarına uygun olan D Smart HD kanalları aynı zamanda Dolby Digital ses, ses sitemi ile desteklenmektedir.

D Smart HD+ ise kendi içerisinde yer alan hafızası sayesine istediğiniz programları kaydetmenizi sağlarken aynı zamanda canlı yayınları durdurabilme imkanı verir. Bunun yanında sunduğu diğer bir özellik geri sarmaktır. Aynı şekilde geri sarılmış bir programı tekrar ileriye de sarabilme imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede kaçıracağınız programları kaydedebilir ve izlemek istediğiniz hiçbir şeyi çıkan işiniz nedeniyle kaçırmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca bu teknoloji sayesinde aynı anda iki adet yayını da kaydedebilirsiniz.

Blu Tv ise her an ve her yerden televizyon izlemenizi mümkün kılan bir hizmettir. İnternet bağlantınız olduğu bir yerden, bilgisayar, laptop, iphone, android telefon, ipad gibi akıllı cihazlar aracılığıyla film, dizi, yaşam ve spor gibi en güncel içeriklere sahip canlı televizyon kanallarına ulaşabilirsiniz.

D Smartı farklı televizyonlardan aynı yayını izlemek şartıyla da alabilirsiniz. Eğer bu televizyonların farklı kanalları görmesini istiyorsanız ayrı ayrı d smart uyumlu dijital uydu alıcısına bağlamanı gerekmektedir.

D Smart’ın sunduğu daha birçok farklı hizmet bulunmaktadır fakat tüm bu hizmetlere tek bir konu başlığı altında değinmemiz ne yazık ki pek mümkün değildir. Şimdi D Smart kanal engelleme sebeplerinden başlayarak, kanal engelleme işlemleri için yapmanız gerekenleri anlatacak ve d smart tarafından sunulmuş olan çocuk kilidi özelliğinden de bahsederek bu içeriği de sonlandıracağız.

D Smart Kanal Engelleme Nasıl Yapılır?

D Smart kanal engellemeyi istemenizin birçok sebebi olabilir. Eğer D Smart tarafından sunulan kanalları uygunsuz buluyorsanız bu özellik sayesinde uygunsuz ve rahatsız edici bulduğunuz kanalları engelleyebilirsiniz. Evde yaşına hitap etmeyen kanalları görmek istemediğiniz çocuğunuz varsa yine aynı şekilde bu özelliği kullanabilirsiniz. Eğer çocuklu bir aileyseniz D Smart tarafından uygulamaya sunulmuş olan “Çocuk Kilidi” özelliğini de kullanabilirsiniz. Aşağıda kanal engelleme ve çocuk kilidi özelliklerine dair yapmanız gereken şeylerin bir anlatımı bulunmaktadır.

D-Smart uydu alıcısı üzerinden kanal engelleme işlemlerini yapmanız mümkündür. D smart size bu özelliği sunmaktadır. D smart engellenenler özelliğini kullanabilmek için ilk olarak d smart menüsüne girmelisiniz. Ardından ayarlar bölümüne girerek burada yer alan seçenekler arasından “Engellenenler” seçeneğini seçmelisiniz. Engellenenler bölümüne geldiğiniz zaman kanal engelleme işlemlerini başlatabilmek adına öncelikle yapmanız gereken şey PIN kodunu girmek ve ardından engellemek istediğiniz kanalın üzerine gelerek “OK” tuşuna basmaktır. Engellemek istediğiniz kanal ya da kanalların hepsini seçtikten sonra ise “Değişiklikleri Uygula” seçeneğine gelerek “Ok” butonuna basabilirsiniz.

D smart pin şifresi genellikle dört adet sıfırdan oluşmaktadır. D smart pin şifrenizi bilmiyorsanız, bu şifreyi denemenizi öneririz. Eğer pin şifrenizi daha önce değiştirdiyseniz ve şu an hatırlamıyorsanız D Smart müşteri hizmetlerini arayabilir ve pin şifrenizi öğrenmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bir takım soruların ardından kimliğiniz doğrulandığı halde pin şifreniz hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.

Eğer D Smart pin kodunuzu değiştirdiyseniz ve pin kodunuzu hatırlamıyorsanız D smart online işlem merkezine giriş yaparak pin kodunuzu belirleyebilirsiniz. Ayrıca pin şifrenizi sıfırlamak istiyorsanız, PIN yazdıktan sonra bir boşluk bıraktıktan sonra smartkart bilgileriniz ekleyerek mesajınızı 2850’ye kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Pin işlemlerinizi

D Smart ayrıca çocuk kilidi adına verilen bir özelliği de müşterilerine sunmaktadır. Akıllı işaret kategorilerine göre engelleme yapabilirsiniz. Çocuk kilidi sayesinde çocuğunuzun yaşına uygun olmayan programları izlemesini engellemiş olursunuz. Bu özelliği aktif hale getirebilmek için öncelikle d smart menüsüne girmelisiniz. Ardından menüde yer alan seçeneklerin içinden “Ayarlar”ı seçmelisiniz. Son olarak yapmanız gereken şey ise ayarlar menüsünün içinde yer alan “Çocuk kilidi” seçeneğine tıklamaktır. Çocuk kilidi sayesinde belirli yaş gruplarına ait alt programların izlenmesini engelleyebilme imkanına erişirsiniz. Engellediğiniz programları izlemenin tek şartı D smart PIN kodunu girmek şartıyla olmaktadır.  Çocuk kilidi özelliği sayesinde engellemek istediğiniz yaş grubunu belirleyebilirsiniz. Yaş ayarlarınızı tamamladıktan sonra “OK” butonuna basabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz