Defacto Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Defacto Üyelik İptali

Defacto, 2003 yılında giyim perakendeciliği alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuş olup şu anda yaklaşık olarak sekiz bin çalışanı bulunmaktadır. Oldukça kısa bir süre içerisinde sektörün ikinci büyük markası haline gelmeyi başaran Defacto, Türkiye ve yurt dışında toplamda 400’e yakın aktif mağaza ile çalışmaktadır. Bu mağazaların yurt içinde yer alan sayısı ise 305’dir. Aynı zamanda 2013 yılı itibarıyla Ozon Giyim Türkiye’de yayınlanan istatistiklere göre Türkiye’nin 36. büyük markası olmuştur. Ozon Tekstil ise Türkiye’nin ikinci beş yüz büyük sanayi kuruluşu arasında on beşinci sırada yer almıştır. De Facto’nun faaliyet gösterdiği ülkeler Kazakistan, Mısır, Fas, Belarus, Kuzey Irak, Arnavutluk, Kosova, KKTC, Gürcistan, Azerbeycan, Rusya ve İran’dır. Bu ülkelede yer alan mağazaların toplam sayısı 74’tür.

Kurulduğu günden itibaren global moda markası olma vizyonuna sahip olan DeFacto, ilk yurt dışı mağazasını 2012 yılının Şubat ayı içerisinde Kazakistan’da açmıştır. Defacto’nun 2025 yılı hedefi, mağazalarıyla birlikte toplamda elli ülkeye birden hizmet vermek iken e-ticaret anlamında 100 ülkeyi hedeflemektedirler. Bu doğrultuda çalışmaya ve hedeflerine sağlam adımlarla gitmeye devam etmektedirler.

Defacto kadın, erkek, çocuk ve gençlere, t-shirt, kazak, mont, yağmurluk, pantolon, hırka, süveter, ceket, eşofman altı, body, atlet, iç ve dış giyim, ayakkabı, tay, şort, kapri, etek ve daha birçok giyim eşyasını kaliteli ve uygun fiyatlarla satmaktadır.

DeFacto üyelerine Kart Puan adında bir avantaj sunmaktadır. Kart puan, bankalar tarafından kartınıza eklenen ödül puanlarından oluşmaktadır. Kart puanlarınızı kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey sipariş etmeye karar verdiğiniz ürünün ödeme adımına gelip kart bilgilerinizi girmenizin ardından karşınıza gelecek olan mevcut puan bilginize bakarak, kullanabileceğiniz kart puan miktarı içinde istediğiniz kadarını yazdıktan sonra siparişi onaylamaktır. Üstelik kart puanın ne üst limiti ne de alt limiti bulunmaktadır. Ayrıca kart puanlarınızla birlikte alacağınız ürünün tamamını ödeyebilme imkanına da sahip olursunuz. Ne kadar ürün alırsanız o kadar puan elde edersiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken şey hem kart puan hem de nakit olarak ödeme yapamayacağınızdır. Kart puanınız ile alışveriş yapmak istiyorsanız mutlak surette ya tamamını kart puan ile ödemeli ya da kart puanınızın yetmediği kısmı kredi kartınız ile tamamlamalısınız.

Defacto günlük hayatla birlikte iş hayatında da kullanabileceğiniz hem şık hem de rahat tasarımlarıyla birlikte kullanıcılarına oldukça güzel fırsatlar sunmaktadır. Rahatlı ön planda olan yaşam tarzına sahip Akdeniz insanına hitap eden ürünleriyle birçok kişinin ilgisini cezbeden Defacto, aynı zamanda kaliteli insan kaynağına oldukça önem verirken, müşteri memnuniyeti konusunda da en ufak bir taviz vermiyor. Defacto’nun bugün bu kadar çok tercih edilmesinin ve Türkiye’nin en iyi ikinci giyim mağazası olmayı başarmasının arkasında da işte tam olarak bu yatıyor.

Defacto Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Defacto üyelerinin Defacto’da sahip oldukları üyeliklerini iptal etmek için birbirinden farklı sebepleri olabiliyor. Bu kadar çok tercih edilen bir markanın da aynı oranda şikayet alması da kaçınılmaz oluyor. Defacto her ne kadar koşulsuz müşteri memnuniyeti politikasını izlese de her daim müşterilerini memnun etmeyi başaramıyor. Örneğin sipariş edilen ürünlerin eksik gelmesi, iade edilen ürünün para iadesinin yapılmaması, gönderilen kalitesiz malların arkasında durmaması, mağazalarda çıkan çeşitli tatsızlıklar, yapılan siparişe karşın siparişin gönderilmemesi, değişim sırasında çıkan sorunlar, sipariş onaylanmamasına rağmen hesaptan çekilen para, müşteri hizmetleri aksaklıkları, görülmeyen sipariş, ürünlerin birkaç denemenin ardından kalitesini hızlı bir şekilde yitirmesi ve daha birçok sebepten dolayı Defacto üyeleri üyeliklerini iptal etmek isteyebiliyorlar. Defacto üyeliğinizi iptal etmek için birden çok sebebiniz olabilir.

Defacto üyeliğinizi nasıl iptal edeceğinizi anlatacak olursak bunun için yapmanız gereken şey Defacto’ya mail göndermektir. Zira Defacto sitesinin kullanıcı menülerinde yer alan bir üyelik iptal bağlantısı bulunmamaktadır. Üyelik iptalinizle ilgili bir mesaj yazdıktan sonra, yazdığınız mesajın içine adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı da eklemeyi unutmayınız. Zira üyelik iptal işlemlerinizle ilgili Defacto tarafından aranabilirsiniz. Defacto’nun mail adresi şöyledir. destek@defacto.com.tr

Defacto üyeliğinizi iptal edebilmek için kullanabileceğiniz bir yöntem daha bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken şey Defacto sitesine gitmektir. Ardından imlecinizi aşağıya doğru kaydırarak “Defacto” başlığı altında yer alan “İletişim” bölümüne tıklayınız.

Defacto İletişim Bölümüne Gitmek İçin TIKLAYINIZ!

Anlattığımız şekilde ya da link üzerinden İletişim bölümüne gittiyseniz üyelik iptalinizi anlatmaya devam edebiliriz. İletişim sayfasında aşağıda yer alan resimde görebileceğiniz gibi bir iletişim formu bulunmaktadır.

form

“Adınız, soyadınız” bölümüne adınızı ve soyadınızı girdikten sonra “E-posta” bölümüne erişiminizin olduğu ve Defacto’nun sizinle iletişime geçebileceği bir e posta adresini giriniz. Ardından “Telefon Numaranız” bölümüne Defacto’nun sizinle iletişime geçebileceği bir telefon numarası yazmalısınız. “Talep türü” olarak “Hesabınız” seçtikten sonra “Mesajınız” bölümüne üyelik iptal işlemleriniz hakkında örneğin; “Defacto üyeliğimi iptal etmek istiyorum.” içerikli bir mesaj yazdıktan sonra “Gönder” seçeneğine tıklayarak üyelik iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra Defacto müşteri temsilcileri sizinle e posta ya da telefon numarası yoluyla iletişime geçerek size üyeliğinizi iptal etme sebebiniz hakkında birkaç soru sorduktan sonra üyeliğinizi iptal etmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz