Denizbank Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Denizbank Hesap Kapatma

18 yaşını geçmiş olan kişilerin ya da vasisi ve velisiyle birlikte banka da hesap açmaya giden 18 yaşın altındaki kişilerin hesap açabilme yetkisi bulunmaktadır. Elbette, diğer birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de birçok kişinin birden fazla hesabı mevcuttur. Hal böyle olunca insanların hesap açma işlemleri olabileceği gibi hesap kapatma işlemleri de sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Hesap kapatma işlemi, hesap açma işlemine göre ne kısa ne de uzun bir işlemdir. Hesap açma işleminde yaptığımız şey, internet ya da telefon bankacılığıyla bankanızla iletişime geçmek ya da doğrudan bir şubeye gitmekken, çeşitli hesap kapatma yöntemleri de yine kapatılacak hesaba göre farklılık göstermekte olup zaman konusundan her hangi bir farklılık göstermemektedir. Aslına bakılırsa hesap kapatma işlemlerinin uzun ve zor bir süreç olacağını düşünmek bir ön yargıdır. Sadece bankalar değil, üyelik kabul eden birçok site, uygulama ya da hizmet, üyelerini elinde tutmak için hemen hemen her şeyi yapar ve bunu yaparken bazen üyelerin çıkış işlemlerini zora sokacak kadar da ileri gidebilirler. Bu anlatımla birlikte Denizbank Hesap Kapatma işlemlerinizin aslında gözünüzü korkutacak bir yanı olmadığını ve en az hesap açma işlemleriniz kadar kolay ve kısa bir süre içinde hallolabileceğini görecek ve ön yargılarınızı geride bırakacaksınız.

Denizbank Hesap kapatma işlemlerine başlamadan önce hareketsiz hesaplara kısaca değinmemiz gerekmektedir. Hareketsiz hesaplar, en az 180 gün boyunca kesintisiz bir şekilde hareket görmeyen vadesiz mevduat hesaplarına verilen addır. Türkiye Bankalar Birliği’nin Bankalar ile Bireysel Müşterileri Arasında İmzalanacak Sözleşmelerin Şekil ve İçeriğinde Yer Alması Gereken Asgari Hususlar ile Sözleşmelerin Uygulanacağı İşlemlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ’in 8. Maddesi uyarınca;

Hareketsiz hesaplardan ücret tahsisi yapılmadan önce hesap sahibi müşteriye otuz gün içinde hesabı kapatma hakkının bulunduğunun bildirilmesi aksi takdirde bankanın ücret tahakkuk ettirebileceğini ya da hesabı kapatabileceği konusunda bilgilendirme yapılması gerekmektedir. Bilgilendirme işleminin ardından iletişim kanalında belirtilmiş olan tarihe kadar müşteri tarafından hesap kapatılmadığı taktirde hesap yönetim ücreti alınmaya devam edilecektir. Hesap Yönetim ücreti türk lirası olarak açılmış hesaplar için 9.5 TL iken YP hesaplar için aylık üç buçuk dolar ya da muadili bir başka yabancı paradır.

Hareketsiz hesapları kapatmak için, Denizbank müşterileri, hesap kapatma taleplerini DenizBank şubelerine, Açıkdeniz İnternet Şubeleri’ne ya da 0850 222 0 800 numaralı iletişim merkezlerine iletebilir ve bu kanallar aracılığıyla hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Denizbank Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Açık Deniz İnternet Şubesi Üzerinden

Açık deniz İnternet Şubesi’ni kullanarak Denizbank üzerinde bulunan hesabınızı kapatmak istiyorsanız, Açık deniz İnternet şubesine müşteri numaranız ve şifrenizle birlikte giriş yapınız. Eğer giriş şifreniz bulunmuyorsa 0850 222 0 800 numaralı müşteri hizmetlerinden şifrenizi temin edebilirsiniz.

Açık deniz İnternet Şubesi’ne gerek tarayıcınız yardımıyla site üzerinden gerekse açık deniz internet şubesi uygulamasından yapabilirsiniz.

Ardından hesaplarınıza girmeli ve kapatmak istediğiniz hesaba tıklayarak kapatma işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Denizbank ATM Üzerinden

Denizbank hesap kapatma işlemlerinizi yapabilmek için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem Denizbank ATM’lerini kullanmaktır. Hesap kartınızı Denizbank ATM’sine yerleştirdikten sonra şifrenizi bir başkasının görmeyeceği şekilde girerek, hesabınıza dair kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı Merkezini Kullanarak

Denizbank hesap kapatma işlemlerini yapabilmek için elinizde bir başka yöntem daha bulunuyor. 444 0 800 , 0850 222 0 800 ya da 0212 348 20 00 numaralarını kullanarak müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve kapatmak istediğiniz hesabınızla ilgili işlemlerinizi bir müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra bu personelin yönlendirmeleri doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Şubelerinden

Denizbank üzerinde sahip olduğunuz hesapları kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz en kolay ve hızlı yollardan biri de şubelere gitmektir. Size en yakın olan bir Denizbank şubesine giderek hesap kapatma işlemlerinizi, bir banka personelinin yardımı doğrultusunda gerçekleştirebilir ve hesabınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Faks Kullanarak

Denizbank hesap kapatma işlemleri için kullanabileceğiniz bir diğer yol faks kullanmaktır. Bunun için elbette bir dilekçeye ihtiyacınız bulunmaktadır. Dilekçe örneklerini yazının devamında bulabilirsiniz.

Dilekçe Örneği

Bankanın Genel Müdürlüğü’ne yazılan banka hesap kapatma dilekçe örneği aşağıda bulunmaktadır.

…………………………………..Bankası Genel Müdürlüğü’ne;

 

Bankanızın, ……… şubesinde bulunan …………. numaralı banka hesabımın kapatılması konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad – Soyad

İmza

Tarih

TC Kimlik No

Adres:…………………….

Cep Tel:……………………….

Bankanın bağlı olduğunuz şubesine yazılan banka hesap kapama dilekçe örneği aşağıda bulunmaktadır.

…………………………. Ankara Şubesi’ne;

Bankanızın ………………..numaralı müşterisiyim.  Banka ve şubenizde açtırmış olduğum ………./  Ankara ………………….IBAN numaralı hesabımın ve bu hesaba bağlı ek hesapların kapatılmasını istemekteyim.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad – Soyad

İmza

Tarih

TC Kimlik No

Adres:…………………….

Cep Tel:……………………….

Yukarıda görmekte olduğunuz dilekçe örneğinde yer alan boşlukları, yani bankanın adı ve şubesi, adınız ve soyadınız, müşteri ve IBAN numaranız, T.C. kimlik numaranız, adresiniz telefonunuz, imzanız, o günün tarihi ve cep telefonu gibi boşlukları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Ardından doldurmuş olduğunuz bu faksı : +90 212  214 87 34 numaralı faks numarasına göndererek hesap kapatma işlemlerini başlatabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz