Digg Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Digg Hesap Silme

Digg bir haber okuma ortamıdır. Digg’de haber okumanın yanı sıra haber paylaşan kişiler de siz olabilirsiniz. Bu interaktif ortamı sayesinde diğer haber sitelerine göre farklılık göstermektedir. Büyük çoğunlukla bilim, siyaset ve internet trendleri üzerinde paylaşımlar olmaktadır. Digg’de sadece haberleri okumakla kalmıyor aynı zamanda haberleri oylamanız ve yorum yapmanız da mümkündür. Digg haber sitesi Kasım 2004’te kurulmuştur. Ancak 31 Temmuz 2012 tarihinde sürüm değişikliğine giderek haberlerinin Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım ortamlarında da paylaşılabilir bir hale gelmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan Digg haber paylaşım sitesinin özelliklerinden biri olan “Digg Reader” 14 Mart 2013 tarihinde kendi RSS okuyucusunu duyurmuştur. Kendi okuyucu özelliği olan Digg haber paylaşım sitesinin bu özelliği uygulamaya girdikten sonra okuyucuyu geliştirildi, web ve iOS uygulamalarının ardından Android uygulamaları için de kullanılır hale getirildi.

Digg Hesap Silme ile ilgili gerçekleştirmeniz gerekenler işlemler diğer internet sitelerinin sahip olduğunuz hesaplarını silme işlemine göre farklılık göstermektedir. Bu yazımızda Digg hesap silme nasıl yapılır ve Digg hesabınızı kapatmadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları bulabilirsiniz.

Digg Hesabınzı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Digg Hesap Silme işlemini gerçekleştirmeden önce hatırlatmak istediğimiz şeyler var. Digg Hesap Silme işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman hesabınızda bulunan favori haberler için işaretlemeleriniz ve takip ettiğiniz haber kaynaklarını kaybedeceğinizi unutmayınız. Eğer farklı ortamlarda takip etmeye devam etmek istediğiniz haber kaynakları varsa bunları unutmadan ve hesabınızı silmeden önce listenizi kontrol ederek diğer ortamlarda da takip etmeye başlamayı isteyebilirsiniz. Bunun yanında Digg Hesap Silme işleminden sonra sitede bulunan organik bağlantılarınızı ve hareketleriniz tamamen silinecektir. Eğer yedeklemeyi istediğiniz verileriniz varsa bunları yedeklemeyi unutmayınız.

Digg Hesap Silme Resimli Anlatım

Digg Hesap Silme işlemi diğer internet sitelerinin hesaplarının silinme işlemlerine göre farklılık göstermektedir. Digg Hesap Silme işleminizi direkt olarak gerçekleştirebileceğiniz bir Digg Hesap Silme linki bulunmamaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gereken Digg destek ekibine uygun gördüğünüz e-posta adresinizden bir ticket (mesaj) atmak olacaktır. Örnek olarak bu işlemi sizler için ekran görüntüleri ile açıklayacağız.

E-posta gönderme işlemini Outlook elektronik posta servisi üzerinden gerçekleştirerek örnekliyoruz. Siz kullandığınız diğer elektronik posta hesabınız üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Digg Hesap Silme

Eğer hesabınıza giriş yapmadıysanız Digg Hesap Silme ile ilgili e-postanızı gönderebilmek için hesabınıza giriş yapmalısınız.

Digg Hesap Silme

Daha sonra üst tarafta görebileceğiniz “Yeni” butonuna tıklayarak yeni bir e-posta oluşturmak için ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

screenhunter_156-oct-15-01-14-1024x576

Daha sonra “Kime” kutucuğunun içine “support@digg.com” e-posta adresini yazarak, göndereceğiniz postanın Digg destek ekibine gittiğinden emin olmalısınız.

screenhunter_158-oct-15-01-23-1024x576

Yukarıda işaretlediğimiz gibi e-postanın konu başlığı “Deletion My Account” mesaj içeriği ise “I want to delete my account cause personal reasons. My account name is ‘…’. Thanks for be interested.” olması yeterlidir. Üç nokta ile belirttiğimiz yere sizin hesabınızın adı gelmelidir. Daha sonra Digg destek ekibi Digg Hesap Silme ile ilgili size bir doğrulama e-postası gönderecektir. Bu e-postayı olumlu cevapladığınız taktirde Digg ekibi hesabınızın silinmesini sağlayacaktır. Digg Hesap Silme işlemi Digg ekibi ile doğrudan ilgili olduğu için hesap silme işleminizi onaylamak için gelecek olan e-postanın ne zaman geleceği ile ilgili kesin bir bilgi veremiyoruz. Bu süre Digg ekibinin yoğunluğuna göre değişecektir. İlgili e-posta için e-posta adresinizi ara ara kontrol etmeniz gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz