Diyetkolik Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Diyetkolik Üyelik İptali

PCI, 1998 yılında Müşteri İlişkileri Yönetimi konusunda yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere kurulmuştur. 2011 yılı itibarıyla PCI, müşteri ilişkileri yönetimi ve yazılım alanlarında kazanmış olduğu deneyimleri hem uygululayıp hem de geliştirmek amacıyla Türkiye’de gün geçtikçe yaygınlaşmakta olan beslenme sorunlarına bir çözüm getirmek için Diyetkolik.com’u kurmuştur.

2012 yılının Eylül ayında mobil uygulaması çıktı. 2012 yılının aralık ayında ise Diyetkolik.com sitesi yayın hayatına kavuştu. 2013 yılının ilk ayı itiabrıyla kullanıcılarn verdiği toplam kilo ilk defa yüe ulaştı. 2013 yılının Temmuz ayında ise Diyetkolik sitesine üye olan kişi sayısı beş yüz bine ulaştı! 2014 yılının Eylül ayında, Altım Örümcek Ödülleri’nin sağlık kategorisinde ikinci olmayı başaran Diyetkolik, kendini 2014 yılının Mayıs ayında yeniledi. 2015 yılının Ocak ayında ise 700.000 kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Şirketin asıl başlangıç hikâyesi ise biraz daha farklı. PCI şirketinin sahibi olan Tayfun Sungun ve onun yakın arkadaşlarından Emre Göğüş’ün sahip olduğu ve süre gelen kilo problemleri tam da spor yaptıkları bir zamanda akıllarına bir fikir gelmesine sebep oldu. Teknolojinin insan hayatını oldukça etkilediği ve aynı zamanda da oldukça kolaylaştırdığı bu dönem içerisinde, neden diyet yapmayı hem çok daha kolay bir hale getirecek hem de diyeti sıkıcı ya da kısıtlayıcı bir durum olmaktan çıkartacak bir sistem ortaya konmasın? Bu düşünceyle birlikte Diyetkolik.com’un kuruluşunun ilk adımları atılmaya başlanmış oldu. Beraberinde geçen iki buçuk yılın sonunda yaklaşık 130 kişinin ayrı ayrı zamanlarda verdiği emek ve çalışmalar neticesinde, Diyetkolik.com kuruldu ve site oldukça kısa bir süre içinde gerçekten de beklenmedik bir kitleye ulaşmayı başardı.

Diyetin oldukça ciddi bir mesele olduğu ve herkesin bünyesinin farklı olduğu bilinen bir gerçektir. Diyetkolik sitesi de işte bu yüzden her kullanıcının özelliğine ve ihtiyacına göre uygun bir diyet listesi sunuyor. Ve sadece oluşturdukları diyet listelerini kullanıcılarına vermekle kalmıyor, aynı zamanda da verilen diyet listelerinin hem ne kadar hem de nasıl uygulandığını gelen veriler üzerinden değerlendirerek üyelerine gerekli bildirim ve uyarılarda bulunuyor. Bu şekilde de üyelerine verdikleri değerleri ayrıca gösteriyor. Bu bir yana aynı zamanda fiziksel aktivitelere yönelik antrenman ve egzersiz planlamaları da yaparak üyelere yardımcı oluyor. Aynı amacı edinmiş Diyetkolik üyeleri hem bu kişilerle hem de site bünyesinde yer alan uzmanlarla birlikte iletişime geçme şansını elde ediyor. Diyetkolik, hem teknolojinin nimetlerinden gerek Android gerekse Iphone uygulamaları üzerinden yararlanırken bu uygulamalar sayesinde diyetisyenleri herkesin ulaşabileceği bir noktaya getiriyor. Sağlıklı ve dengeli beslenmek adına gösterilen her bir kişisel çabayı, sosyal ortama taşıyarak daha eğlenceli bir hale getirirken üyelerin hedeflerine ulaşması da kolaylaşıyor. İşin özü, Diyetkolik üyelerinin kendilerine uygun en ideal kiloya ulaşabilmeleri, gün içinde yedikleri şeylerin takibi ve beslenme alışkanlıklarını denetim altına alırken aynı zamanda sağlık ya da ruhsal diğer problemleri olan kişilere de motive veriyor.

Diyetkolik sitesi sayesinde tüm kullanıcılar eski ve kötü diyet deneyimlerini geride bırakıyor ve zihinlerinde beliren diyet ve yasak kavramlarının aynı anlama gelmesine sebep olan ön yargıdan kurtulmayı başararak kendileri için en uygun diyet ve egzersiz yöntem ve metotlarını bularak, kendilerini yenilemeyi başarıyor.

Diyetkolik sitesine üye olmak ücretsizdir. Ayrıca sitede yer alan birçok hizmete de üye vermeden ulaşabilme imkanınız bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında, arkadaş ekleme, yüzlerce mutfağa ait binlerce yemeğin kalori ve besin değerlerini hesaplama, beden kütle endeksi, ideal kilo, vücut yağ oranı ve bazal metabolizma hızı hesaplama gibi şeyler bulunmaktadır.

Bunun yanında Standart Paket ve Özel Paket olmak üzere iki farklı hizmet paketi bulunmaktadır. Standart Paket’in aylık ücreti 25 TL iken, özel paket üyeliği aylık 89.9 TL’ dir.

Diyetkolik Üyeliğimi Nasıl İptal Ederim?

Diyetkolik sitesine üye olan kişilerin üyeliklerini silmek için ellerinde birkaç sebep bulunmaktadır. Bu sebeplerden biri site üzerinde gerçekleştirilen her hizmetin paralı olmasını düşünmektir. Oysa tam aksine birçok hizmet ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Diyetkolik üyelerinin, üyeliklerini iptal etmek için ellerinde iki önemli sebepleri bulunuyor. Birincisi kendilerine verilen diyet listelerinin oldukça tutarsız olduğunu düşünen kullanıcılardan oluşurken ikincisi kendilerine verilen diyet listelerinden memnun kalarak artık diyet yapma ihtiyacı hissetmeyen kullanıcılardan oluşuyor. Bu tip sitelerin genel olarak problemi de vaad ettiklerinin aksine her kişiye özel diyet listesini gerçekten de tutarlı bir şekilde verememeleridir. Bu sebeple de siteye üye olan kişiler diyet listelerinden hem kısa hem de uzun vadede bir çözüm bulamayınca üyeliklerini de iptal etmek isterler. Eğer gerçekten de bir diyetisyene ihtiyaç duyuyorsanız bunun için yapılmış siteler üzerinden değil gerçek bir doktorla yüz yüze bir şekilde görüşmeniz sizin için çok daha avantajlı ve çözüm odaklı olacaktır.

Diyetkolik üyeliğinizi iptal etmek için yapmanız gereken şey siteye giriş yaptıktan sonra ana sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan insan biçimindeki simgeye tıklamak ve ardından önce “Üyelik” bölümüne ardından da “Diyetkolik.com üyeliğimi iptal etmek (tamamen silmek) istiyorum” bağlantılarına tıklamaktır.

diyetkolik_uyelik_iptali

Standart Paket’ten memnun kalmadığınız taktirde bu paketi yedi gün içinde iptal etmeniz takdirinde ücretiniz iade edilecektir fakat özel paket üyesi olan kişilere diyetisyenler tarafından özel bir diyet listesi hazırlanacağından dolayı, hazırlanan diyet listesinin ardından ücret iadesi yapılamayacaktır.

Diyetkolik Üyelik İptali İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz