Dropbox Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Dropbox Şifremi Unuttum

Dropbox ilk olarak 2007 yılının Haziran ayında Drew Houstan ve Arash Ferdowsi kişileri tarafından kurulmuş olan bir paylaşım ağı programıdır. Ücretsiz olarak 2 GB’a kadar veri saklama alanı veren Dropbox, bu bir yana aynı zamanda çevrim içi olunduğu zaman içerisinde arkadaş ağı listesinde yer alan kişiler ile sınırsız boyutlarda dosya paylaşma imkanını da kullanıcılarına vermektedir. Dropbox uygulamasının, torrent gibi paylaşımları kullanıcının izni olmaksızın herhangi bir yere yaydığını göremezsiniz. Uygulama da bu açıdan güzel bir özellik sunar ve kişisel güvenliğe de önem verir. Bunun yerine kullanıcılar kendi izin verdikleri kişiler ile klasör ve dosya paylaşımında bulunabilirler.

Dropbox birçok kişi tarafından kullanılmakta olan oldukça kullanışlı bir uygulama olmasından dolayı kendisine birçok kişiyi çekmiş bulunmaktadır. Dropbox’ın cazibesine kapılan bu kişilerden bir kısmı siteye hızlı bir şekilde üye olduğundan dolayı kısa bir süre içerisinde Dropbox şifrelerini unuturlar. Bu nedenle de “Dropbox Şifremi Unuttum” şeklinde aramalar yaparak bu konu ile ilgili neler yapabileceklerini araştırırlar.

Dropbox Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Dropbox Şifremi Unuttum diyen herkesin yapması gereken ilk şey dropbox sitesine giriş yapmaktır. Beraberinden sitenin sağ üst kısmında yer alan “Sign in” bölümüne tıklamalı ve bu kısım üzerinde yer alan “Forgot your password?” linkine tıklamaları gerekmektedir. Bu bağlantıya tıklayan herkesin karşısına çıkacak olan kısım e posta linkidir. Buraya gireceğiniz e posta adresi Dropbox hesabınız ile ilişkili olan e posta adresidir. Bu nedenle de farklı bir e posta girmeniz, hesabınız kurtarmamanız ile sonuçlanacaktır. Hesabınız ile ilgili olan e posta adresini girdikten sonra “Submit” yani “Gönder” butonuna basmalısınız. Bu aşamanın ardından girmiş olduğunuz e posta adresine bir e posta yollanacaktır. Bu e postanın içinde yer alan linke tıklayarak şifre geri alma işlemlerine başlayabilirsiniz. Yeni şifre alma işlemleri sırasında belirleyeceğiniz şifrenin kimse tarafından kolay bir şekilde tahmin edilemeyecek olmasına dikkat etmeli ve güvenli bir şifre seçtiğinize de emin olmalısınız. Ayrıca yeni belirleyeceğiniz şifreyi unutmamanız açısından bir kenara not etmenizi de tavsiye ederiz. Her iki şifre de doğru ise Dropbox şifrenizi yenilemek için işleminizi devam ettirebilir ve yeni şifreniz ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Dropbox şifremi unuttum diyor fakat şu an hâlâ hesabın içinde yer alıyorsanız yapmanız gereken şey Dropbox sitesine gitmeli ve ekranın üst kısmında yer alan kullanıcı adınıza tıklamalısınız. Ardından “Ayarlar” yani “Settings” bölümüne gitmeli ve “Güvenlik” sekmesi olan “Security” bölümüne tıklamalısınız. Bu kısımda yer alan “Şifrenizi mi unuttunuz?” yani “Forgot password?” bağlantısına tıkladıktan sonra yukarıda da anlattığımız gibi gerekli bölüme hesabınız ile ilgili olan e posta adresini girmeli ve bu e posta adresine gönderilecek olan linke tıkladıktan sonra kendinize yeni bir şifre belirlemelisiniz.

Eğer Dropbox şifremi unuttum diyor ve bu konuya ilişkin işlemlerinizi Dropbox masaüstü uygulaması üzerinden yapmak istiyorsanız yapmanız gereken şey masaüstünde ya da herhangi bir klasörün içerisinde yer alan ya da başlat menüsü içerisinde yer alan Dropbox simgesine tıklayarak Dropbox masaüstü uygulamasını açmaktır. Beraberinde küre simgesine tıklayarak dropbox.com sitesine yönlendirilmelisiniz. Ardından ekranın üst köşesinde yer alan kullanıcı adınıza tıkladıktan sonra ayarlar bölümüne girmeli ve bu bölüm içerisinde yer alan güvenlik sekmesini açıktan sonra “Şifrenizi mi unuttunuz?” bağlantısına tıklayarak benzer işlemleri tekrarlamalısınız. Böylece kendinize yeni bir Dropbox şifresi belirleyebilirsiniz.

Dropbox sitesine giriş yaparken Dropbox masaüstü uygulamasını kullanan kişilerin hali hazırda bir defa siteye giriş yapmalı yeterli olduğundan ve bu masaüstü uygulaması üzerinden giriş yaptıkları tüm hesaplara ayarlar menüsü üzerinden erişim imkanına sahip oldukları için Dropbox masaüstü uygulaması üzerinden hali hazırda giriş yapmışken kullanabileceğiniz Dropbox şifremi unuttum yollarını anlattık.

Fakat Dropbox sitesine normal bir şekilde üye olmak yerine Google hesabınızı kullanarak üye olduysanız bu aşamada unutmuş olduğunuz esas şey Google hesabınıza ait olan şifredir ve bu şifre olmaksızın herhangi bir Google hizmet ya da ürününe giriş yapma imkanını kaybetmiş olursunuz. Bundan dolayı da Google hesabınıza ait olan şifreyi geri alma işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Bu konu ile ilgili site üzerinde yer alan bir anlatım sayesinde Google ya da Google hizmet ve ürünlerine ilişkin olan tüm hesap şifrelerinizi geri alabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz