E-posta Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

E-posta Şifremi Unuttum

E-posta hizmeti veren farklı birçok şirket bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok kullanılan e-posta servisi sağlayıcıları ise Hotmail ve Gmail’dir. Milyonlarca kişi hizmet veren bu iki servisi kullanmaktadır. Birbirinden farklı iki servis olmasına rağmen ortak bir problemleri meydana gelmiştir. Bunlar; “Hotmail Şifremi Unuttum ve Gmail Şifremi Unuttum” problemleridir. Hotmail ve Gmail kullanıcıları sürekli olarak “Hotmail Şifremi Unuttum ve Gmail Şifremi Unuttum” problemleriyle karşı karşıya gelmektedir. Bu problemleri çözmek adına yazımızın devamında neler yapabileceğinizi anlatacağız.

Hotmail, eski adıyla “Windows Live Hotmail” olarak bilinmektedir. Hotmail, 1995 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bir süre sonra Microsoft tarafından satın alınan Hotmail, ilerleyen zamanlarda da Outlook ile birleşmiştir.

Gmail, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Gmail 2006 yılında hayatımıza girmiştir. 500 milyonu aşkın aktif kullanıcısı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Hotmail Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

“Hotmail Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?” konusunda sıkıntı yaşıyorsanız. Yeni bir Hotmail şifresinin nasıl alınabileceğini adım adım sizler için listeledik.

Hotmail Şifremi Unuttum

Hotmail web sitesine giriş yaptıktan sonra şifresini unuttuğunuz e-posta adresini 1 numaralı kutucuğa yazınız. Ardından “İleri” butonuna tıklayınız ve işlemi devam ettiriniz.

 

Hotmail Şifremi Unuttum

Kutucuk ile işaretlediğimiz “Parolamı unuttum” bağlantısına tıklayınız.
Hotmail Şifremi Unuttum

Açılan bu pencerede sizden hesabınızı açamama sebebiniz soracaktır. “Parolamı Unuttum” seçeneğini işaretledikten sonra “İleri” butonuna tıklayınız.

 

Hotmail Şifremi Unuttum

Şifresini yeniden alacağınız e-posta adresini ok işareti ile gösterdiğimiz ilk kutucuğa, ikinci kutucuğa ise resimde görünen karakterleri giriniz. Bu boşlukları doldurduktan sonra “İleri” butonuna bakarak devam ediniz.

Hotmail Şifremi Unuttum

Hesabınızı SMS ile kurtarmak için “Kod Gönder” butonuna tıklayınız. Vermiş olduğunuz telefon numarasına Hotmail tarafından bir kod gönderilecektir. Bu kodu sayfada bulunan kutucuğa girdikten sonra yeni şifre alabilirsiniz. Eğer telefon ile sıfırlama yapmak istemiyorsanız. İkinci ok işareti ile gösterdiğimiz “Bende bunlardan hiçbiri yok” kutucuğunu işaretleyiniz.

Hotmail Şifremi Unuttum

Seçeneği işaretledikten sonra karşınıza bu sayfa gelecektir. Ok işaretiyle gösterdiğimiz yere giriş yapabildiğiniz bir e-posta adresi giriniz. “İleri” butonuna tıklayarak, devam ediniz.

Hotmail Şifremi Unuttum

İşlemi yaptıktan sonra verdiğiniz iletişim mailine doğrulama kodu gelecektir. Bu doğrulama kodunu ok ile gösterilen kutucuğa giriniz ve doğrula butonuna tıklayınız.

Telefonla da e-posta ile de sıfırlama yapma sayfalarının son aşamasından sonra karşınıza yeni şifre yazma ekranı gelecektir. Buradan yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Hotmail Şifrenizi Yenilemek İçin TIKLAYINIZ.

Gmail Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Gmail Şifremi Unuttum, sorunu için adımları takip ederek yeni Gmail şifrenizi oluşturabilirsiniz.

görsel1

Gmail ana sayfasına giriş yapınız. Sayfada açılan pencerede ok ile gösterdiğimiz “Hesabımı Bul” bağlantısına tıklayınız.

görsel2

Şifresini öğrenmek istediğiniz Gmail hesabınızı ok ile gösterilen boşluğa yazınız. Ardından “İleri” butonu ile işleme devam ediniz.

görsel3

İlgili kutucuklara hesabınızda yer alan Ad ve Soyad bilgilerini giriniz. “İleri” butonuyla devam ediniz.

görsel4

Gmail hesabınıza tanımlı telefon bilgisi ile şifrenizi sıfırlamak için “Kısa Mesaj Gönder” butonuna tıklayınız.

görsel5

Gmail tarafından size gönderilen kodu açılan penceredeki kutucuğa yazınız. Kodu yazdıktan sonra “İleri” butonuna tıklayınız.

görsel6

Telefon ile doğrulama yapmak istemiyorsanız. İşaret ile belirttiğimiz “Farklı bir soru deneyin” bağlantısına tıklayınız.

görsel8

Bu aşamada erişebildiğiniz ve hemen ulaşabileceğiniz bir e-posta adresini ok işareti ile gösterdiğimiz boşluğa giriniz. E-posta adresini girdikten sonra “İleri” butonuna tıklayınız.

görsel9

Ulaşabileceğiniz bir e-posta adresi verdikten sonra verdiğiniz bu e-posta adresine 6 basamaklı bir doğrulama kodu gönderilecektir. Doğrulama kodunu açılan penceredeki boşluğa yazınız ve “İleri” butonuna tıklayınız.

Bu aşamadan sonra direk karşınıza yeni şifre oluşturma ekranı gelecektir. Bu ekrandan yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Gmail Şifrenizi Yenilemek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz