Ebay Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Ebay Hesap Silme

Ebay, 3 Eylül 1995 tarihinde kurulmuş internet üzerinden açık arttırma ile alışveriş yapabileceğiniz en büyük site konumundadır. Şirket Amerika Birleşik Devletleri merkezli olup pek çok ülkede hizmet vermektedir. Ebay sitesi üzerinden giriş yapılan herhangi bir ürünün fiyatını arttırmanız mümkün. Eğer belli bir süre içinde daha iyi bir fiyat veren bir başka kullanıcı olmazsa ürünü siz satın almış oluyorsunuz. Bildiğimiz açık arttırma işleminin çevrimiçi olarak gerçekleştirilen halidir. Ebay sitesi ülkemizde de hizmet vermektedir. Ebay Türkiye üzerinden ülkemizden açık arttırmaya verilen bir ürünü satın almak istemiyorsanız yurt dışından aldığınız ürünleri ülkemize getirmeniz de mümkündür.

Ebay Hesap Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ebay Hesap Silme işlemini gerçekleştirmeden işlem sonucunda alışveriş geçmişinizle beraber hesap bilgilerinizin geri dönülmez bir şekilde silineceğini hatırlatırız. Ayrıca eğer bir ürünü açık arttırma ile satın almışsanız Ebay Hesap Silme işlemini ürününüz size ulaşana kadar ertelemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer Ebay Hesap Silme işlemini satın aldığınız ürünü almadan önce gerçekleştirirseniz, satın aldığınız ürünle ilgili herhangi bir sıkıntı olduğu zaman iletişime geçebileceğiniz biri olmayacaktır. Ebay alışverişinizi riske atmamak adına beklemeniz daha güvenli olacaktır.

Ebay Hesap Silme Resimli Anlatım

Ebay Hesap Silme işlemi için ilk olarak hesap silme linkine tıklamanız gerekecektir.

Bağlantıya tıkladığınız zaman eğer hesabınıza giriş yapmamışsanız aşağıdaki Ebay hesabına giriş sayfası gelecektir. Eğer zaten Ebay hesabınıza giriş yaptıysanız ikinci ekran görüntüsüne geçebilirsiniz.

Ebay Hesap Silme

Bu sayfada hızlıca Ebay hesabınıza bağlı olan e-posta adresinizi ve Ebay hesabınızın şifresini girerek hemen aşağısındaki “Sign in” butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Ebay Hesap Silme

Daha sonra gelen sayfada Ebay hesabınızı neden kapattığınıza dair bir kategori listesi gelecektir. Bu liste üzerinden size en uygun olanını seçiniz. Amacınız hesabınızı kapatmaksa aslında burada neyi seçtiğinizin pek bir önemi yok. Biz örnek olması açısından “Personal reasons” seçeneğini işaretledik.

Ebay Hesap Silme

Daha sonra gelecek olan kişisel nedenlerden yine örnek olması açısından “Other” seçeneğini işaretleyerek “Continue >” butonuna tıklayarak Ebay Hesap Silme işlemimize devam ediyoruz.

Ebay Hesap Silme

Daha sonra Ebay size bu sayfada yaşadığınız sorunla ilgili çözüm sunacaktır. Hesabınızı silmek konusunda kararlıysanız “No. Please close my account” seçeneğini işaretleyerek yine “Continue >” butonuna tıklayarak Ebay Hesap Silme işlemimize devam ediyoruz.

Ebay Hesap Silme

“Continue >” butonuna tıkladıktan sonra gelen sayfada kırmızı gösterdiğimiz onay kutusuna tıklayıp “Close My Account” butonuna tıkladığınız taktirde aşağıda da ekran görüntüsünün bulunduğu Ebay hesabınızın 7 günlüğüne askıya alındığını giriş yapıp Ebay Hesap Silme işlemini iptal etmediğiniz taktirde bu süre sonunda hesabınızın tamamen silineceğini açıklayan sayfayı göreceksiniz. Eğer bu sayfayı görüyorsanız Ebay Hesap Silme işlemi ile ilgili yapmanız gerekenleri başarı ile gerçekleştirmişsiniz demektir. Bu andan itibaren tam 7 gün sonra hesabınıza giriş yapmadığınız taktirde, Ebay hesabınız tamamen silinecektir.

Ebay Hesap Silme

Mobil Cihazdan Ebay Hesabı Silme

Yukarıda bahsettiğimiz adımları mobil cihazınız üzerinden aşağıda paylaştığımız Ebay hesap kapatma linkine tıklayarak gerçekleştirmeniz mümkün.

Ebay Hesap Silme Linki İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz