Ebay Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Ebay Şifremi Unuttum

Ebay Nedir?

Ebay, internet üzerinden açık artırma ile alışveriş yapabileceğiniz online bir alışveriş sitesidir. Bu satış işlemlerinde ebay aracı gibi davranır ve satış sonrası belirli bir miktarda komisyon talep eder. Kurucu ülkesi ABD olsa da bir çok ülkede aktif şekilde kullanılmaktadır. Bu ülkelerden biri de Türkiye’dir. Ebay’i kullanabilmek için öncelikle siteye üye olmanız gerekmektedir. Üyelik için e-posta adresiniz ile iletişim bilginizle birlikte oluşturacağınız şifre yeterli olacaktır. Ücretsiz şekilde üye olabileceğiniz siteden istediğiniz bir çok ürüne ulaşmanız mümkündür. Eğer Ebay sitesine erişiminizi gerçekleştiremiyorsanız, ebay şifremi unuttum diyorsanız şifrenizi yenilemeniz gerekecektir. Şifre yenileme işleminizi yazımızın devamını okuyarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ebay Şifremi Unuttum

Ebay üzerinden online şekilde alım-satım işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Ebay sitesine erişiminizi gerçekleştiremiyorsanız ve şifrenizi hatırlamıyorsanız mevcut şifrenizi yenilemeniz gerekmektedir. Ebay sitesi genellikle İngilizce olarak kullanıldığı için şifre yenileme işlemindeki adımları fotoğraflarla desteklemeye çalışacağız.  Yapacağınız ilk işlem ebay sitesine giriş yapmaktır. Yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak gerekli sayfayı açabilirsiniz. Karşınıza gelen ekrandan “Forgot your password?” seçeneğine tıklayarak şifre yenileme işleminizin ilk adımını gerçekleştirebilirsiniz.

Ekran Alıntısı 12

Tıkladıktan sonra karşınıza gelecek ekranda Ebay ekibinin size şifre yenilemeniz için gerekli bilgileri göndereceği mail için e-posta adresinizi gerekli alana girmeniz gerekmektedir. E-posta adresiniz Ebay’e üye olurken kullandığınız ya da güncel bir e-posta adresi olması önemlidir.

Ekran Alıntısı 13

Aynı zamanda eğer kullanıcı adınızı hatırlıyorsanız gerekli alana kullanıcı adınızı da girebilir ve sonrasında “next” seçeneğini tıklayarak devam edebilirsiniz. Karşınıza hesabınıza ulaşmanız için girdiğiniz bilgilerden teyit edebileceğiniz seçenekler açılacaktır.

Ekran Alıntısı 55

Yukarıda da gördüğünüz gibi e-posta adresinize link gönderilmesini talep edebilir, Ebay’e ilk üyelik gerçekleştirdiğinizde telefon numaranızı da eklediyseniz mesaj yollamalarını isteyebilir ya da arayarak ulaşabilir ya da varsa PayPal hesabınızın şifresi ile de giriş yapabilirsiniz. Biz bu seçeneklerden en garanti olacak seçenek e-posta adresi ile gerçekleştirilen kısmı anlatmaya devam edeceğiz. “Get an email” seçeneğine tıklayarak Ebay ekibinin size mail göndermesini sağlayabilirsiniz. Mail gönderildikten sonra mail gönderildiğine dair Ebay ekibinden gönderildi şeklinde ekranınızda bir ibare belirecektir.  Bu mail 5 dakika içinde e-posta adresinize gönderilecektir.

reset-password-confirm

Mail gönderildikten sonra e-posta adresinize girerek Ebay’den gelen mesajı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer gelen kutunuzda herhangi bir mail göremiyorsanız Spam ya da Gereksiz kutunuzu da kontrol edebilirsiniz.

ebay-password-reset

Gerekli kontrollerden sonra Ebay ekibinden gelen maili açarak içerisinde verilen linke tıklayıp Ebay sistemine giriş yapacaksınız. Giriş gerçekleştirdikten sonra karşınıza gelen ekrandan şifrenizi yenilemeniz için çıkan alana yeni şifre belirlemeniz gerekmektedir.

Change_eBay_password_6

“New Password” yazan kısıma yeni şifrenizi giriniz “Corfirm new password” kısmına da aynı şekilde belirlediğiniz şifreyi tekrar girerek Submit kısmına tıklayınız. Bu işlem sonunda mevcut şifrenizi yenisi ile değiştirmiş olacaksınız. Aldığınız yeni şifre ile birlikte anasayfadan yeniden giriş yapabilir ve alışverişinize devam edebilirsiniz.

Ebay Üye Girişi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz