Facebook E Posta Değiştirme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Facebook E Posta Değiştirme

Facebook bir buçuk milyara yakın aktif kullanıcısıyla birlikte hizmet veren ve insanların iletişim kurup, bilgi alışverişi yapmasını sağlayan en büyük sosyal paylaşım platformudur.

2003 yılı itibarıyla Mark Zuckerberg tarafından çalışmalarına başlanan Facebook, 2004 Nisan ayı itibarıyla Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ve Mark Zuckerberg’le beraber TheFacebookLLC adı altında bir şirket kurmasıyla birlikte kurumsal bir kimlik kazanmıştır. 2005 yılı itibarıyla da tüm dünyada boy göstermeye başlamıştır.

İşte kuruluşu üzerinden bu kadar zaman geçmesi sebebiyle, Facebook’a üye olduğunuz zamandan sonra e-posta adresinizde değişiklikler olmuş olabilir, eski e-posta adresinizi artık kullanmıyor ve değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda facebook e-posta değiştirme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Facebook E Posta Adresinizi Değiştirmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hesabınızla ilişkili olan e posta adreslerinden herhangi birini giriş e posta adresiniz olarak kullanabilirsiniz. Eğer e posta adreslerinden birini bir başkasına kullanması için verdiyseniz ve bu kişi şifrenizi de biliyorsa, hesabınıza kolaylıkla giriş yapacaktır. Size tavsiyemiz, e posta adreslerinizi ve şifrelerinizi bir başkasına vermemenizdir.

Sizi uyarmamız gereken bir başka nokta, sitede bulunan mevcut hesabınıza erişimde yaşadığınız sorun sebebiyle e posta değiştirmeye niyetlendiyseniz, bunu yapmamanız gerektirdiğidir. Çünkü bu işlem “Kullanım Koşulları”nı ihlal eder ve bu da sorununuzun çözülmesini geciktirecektir.

Facebook E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook e posta değiştirme işlemlerinize başlamak için, öncelikle Facebook adresine gitmeli ve kullanıcı adınızla birlikte şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapmalısınız.

Bilgisayar Üzerinden Facebook E Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle Facebook anasayfanızın sağ üst kısmında bulunan aşağı doğru dönük oka tıkladıktan sonra seçeneklerin arasından “Ayarlar”ı seçiniz.

ayar

Ardından “Genel” adlı bölümde yer alan “İletişim” kısmının sağ tarafındaki “Düzenle” kısmına dokunarak işleminize devam ediniz.

1

Ana İletişim E postası yazan kısımda, değiştirmek istediğiniz e postadan başka bir e posta adresi varsa ve bu posta adresi bundan sonra kullanacağınız e posta adresiyse ona tıkladıktan sonra “Değişiklikleri Kaydet” seçeneğine basabilir ve işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ardından dilerseniz eski ana e posta adresinizin yanında çıkacak olan “Kaldır” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bunu yaptığınız taktirde geçici olarak bu e posta adresinin üstü çizilecektir. “Değişiklikleri Kaydet” seçeneğine tıkladıktan sonra ise bu e posta adresi kalıcı olarak silinecektir.

Eğer Ana İletişim E postası kısmında sadece bir adet e posta adresi bulunuyorsa, e posta adresinizi değiştirebilmek için yeni bir e posta adresi eklemeniz gerekmektedir. Bunu yapabilmek için ana iletişim e postasısının altında bulunan “Bir başka e posta adresi veya cep telefonu numarası ekle” seçeneğine tıklamalısınız. Ardından küçük dikdörtgen bir menü açılacaktır. Bu kısma girmek istediğiniz e posta adresini girdikten sonra, “Ekle” seçeneğine tıklayınız. Güvenlik sebebiyle bu esnada şifreniz sorulabilir, hesap şifrenizi girip onayladıktan sonra yeni e posta adresini eklemiş olacaksınız. Bunu yaptığınız taktirde, Facebook bu e posta adresine bir mail yollayacaktır. Bu mail adresine gidip size gönderilen maile tıkladıktan sonra size gönderilmiş kodu göreceksiniz. Bu kodu “Adresi doğrulamak için lütfen “yazdığın e posta adresi” adresine gönderilen e postaya bak.” kısmının altında yer alan “Onayla” seçeneğine tıkladıktan sonra açılan menüdeki boşluğa girdikten sonra “Tamam”a basınız. Böylelikle yeni eklediğiniz e posta adresi iletişim kısmına eklenmiş olacaktır. Bu işlemin ardından eklenen yeni e posta adresinin sol kısmında bulunan kutucuğu doldurarak “Değişiklikleri Kaydet” seçeneğine basarak ana iletişim e posta adresimizi belirlemiş oluruz. Eğer, eklediğiniz e posta adresine mail gitmediyse “Adresi doğrulamak için lütfen “yazdığın e posta adresi” adresine gönderilen e postaya bak.” yazısının altında bulunan “E postayı Tekrar Gönder” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Mobil Üzerinden Facebook E Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

Mobil tarayıcı ya da uygulama üzerinden e posta adresi değiştirme işlemi de oldukça kolaydır. Ekranınızın sağ üst kısmında bulunan alt alta üç adet yatay çizgi simgesine tıkladıktan sonra imlecinizi aşağıya doğru kaydırınız.

Ardından “Hesap Ayarları” adlı bölüme dokununuz.

Buradan en üstte yer alan “Genel” adlı bölüme basınız.

“E-posta” yazılı seçeneğe dokununuz.

“E-posta Adresi Ekle” seçeneğine dokunduktan sonra eklemek istediğiniz e posta adresini ve beraberinde hesap şifrenizi girdikten sonra “E-posta Ekle” seçeneğine basınız. Bu dakikadan sonra Facebook yeni eklediğiniz bu e posta adresine bir mail gönderecektir. E posta adresinize gittikten sonra bu maili açıp içinde yazan onay kodunu bu bölümden girdiğiniz taktirde, yeni e posta adresiniz facebook da tanımlanacaktır. E postanıza mail gelmemesi dahilinde yine bu kısımdan “Yeniden Gönder” seçeneğine basabilirsiniz. Ardından ana e posta adresinizi değiştirerek diğer e posta adresini dilerseniz silebilir dilerseniz olduğu gibi bırakabilirsiniz. Hesabınızda tanımlanmış tüm e posta adresleriyle hesabınıza giriş yapabileceğinizi unutmayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz