Facebook Fotoğraf Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Facebook Fotoğraf Silme

Facebook, birçok kişi tarafından çeşitli paylaşımlar amacıyla kullanılan bir sosyal ağdır. Bu devasa sosyal ağ üzerinden en çok yapılan paylaşımlarından biri de fotoğraf paylaşımıdır. Hemen hemen her Facebook kullanıcısı çeşitli konularda ve alanlarda fotoğraf paylaşımlarında bulunmuş olabilir. Fakat aradan geçen bir sürenin ardından paylaştığımız bu fotoğrafları silmek isteyebiliriz. Bu yazımızda istemediğiniz fotoğraf ve albümleri Facebook hesabınızdan tamamen nasıl silebileceğinizi bulabilirsiniz.

Facebook Fotoğraf Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Facebook sitesinde bir fotoğrafı silmek için yapmanız gereken ilk şey, fotoğrafı silmek istediğiniz Facebook hesabına kullanıcı adı ve şifresiyle birlikte giriş yapmaktır. Ardından silmek istediğiniz fotoğrafı açmanız gerekmektedir. beraberinde yapacağınız şey fotoğrafın altında yer alan menü çubuğu üzerinden “Seçenekler” yazısını seçmek ve ardından “Bu Fotoğrafı Sil” seçeneğine basmaktır. Bu işlemin ardından karşınıza “Bu fotoğrafı silmek bu gönderiyi de silecektir.” şeklinde bir uyarı gelecektir. Facebook üzerinden sildiğiniz bir fotoğrafı geri getirmenin herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Bu işlem için bilgisayarda çeşitli uygulamalar bulunsa da aynı şekilde ve türden programlar Facebook sitesi ya da mobil uygulamaları için üretilmemiştir. Bu sebeple fotoğrafınızı Facebook üzeriden silmeden önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Eğer fotoğrafı yeniden koyma gibi bir niyetiniz varsa da bu fotoğrafı bilgisayarınıza ya da diğer akıllı cihazlarınıza kaydetmeniz akıllıca olacaktır. Silmek istediğiniz fotoğrafı silme konusunda emin olduğunuz taktirde “Sil” seçeneğine tıklayarak bu fotoğrafı silebilirsiniz.

Mobil tarayıcınız üzerinden herhangi bir fotoğrafı silmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey elbette ki Facebook hesabınıza giriş yapmaktır. Beraberinde silmek istediğiniz fotoğrafı açmalsınız. Ardından fotoğrafın altında yer alan “Fotoğrafı Düzenle” seçeneğine tıkladıktan sonra diğer seçenekler arasından “Sil”i seçmeli ve karşınıza gelecek olan uyarı kutucuğunda yer alan “Sil” seçeneğine dokunmalısınız.

Facebook Android Mobil Uygulaması üzerinden herhangi bir fotoğrafı silmek için Facebook mobil uygulaması üzerinden giriş yaptıkta sonra silmek istediğiniz fotoğrafı seçmelisiniz. Ardından telefonunuzun menü düğmesine dokunmalısınız. Eğer telefonunuzda herhangi bir menü düğmesi yer almıyorsa alt alta duran üç nokta simgesine dokunmalısınız. Son olarak “Fotoğrafı sil” seçeneğine dokunduktan sonra çıkacak olan uyarı kutucuğuna da fotoğrafı silme konusunda herhangi bir tereddütünüz olmadığı taktirde “Sil” diyebilir ve bu şekilde fotoğrafınızı Facebook üzerinden kaldırabilirsiniz.

Facebook iPhone Mobil Uygulaması üzerinden bir fotoğrafı silmek, Facebook tarafından Android için sunulan mobil uygulamadan biraz daha farklılık göstermektedir. Bu sefer, silmek istediğiniz fotoğrafı açtıktan sonra parmağınızı bir menü seçeneği belirene dek fotoğrafa basılı tutmanız gerekmektedir. Beraberinde çıkan menü seçenekleri arasından “Fotoğrafı sil” seçeneğine dokunabilir ve emin olduğunuz taktirde çıkan uyarı penceresini onaylayarak bu fotoğrafı Facebook’tan silebilirsiniz.

Facebook iPad Mobil Uygulaması üzerinden bir fotoğrafı silmek istiyorsanız, Facebook iPhone Mobil Uygulaması üzerinden anlattığımız fotoğraf silme işlemleri adımlarını takip ederek aynı şekilde fotoğrafınızı silebilirsiniz.

Facebook Albüm Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Facebook sitesinde sahip olduğunuz bir albümü silmek istiyorsanız, albümün içinde yer alan fotoğrafların da albümü silmenizle birlikte silineceğini ve sildiğiniz albüm ile birlikte albümün içinde yer alan fotoğraflarında geri döndürülemez bir şekilde silineceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Ayrıca profil resimleri gibi albümlerin silinemeyeceğini de unutmamalısınız. Fakat profil resimleri albümünün içinde yer alan fotoğrafları teker teker silmek istiyorsanız, bunu yukarıda yer alan fotoğraf silme işlemleri anlatımı sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook albüm silme işlemlerini gerçekleştirmek için öncelikle profilinize gitmeli ve ardından “Fotoğraflar” seçeneğine tıklamalısınız. Bir sonraki aşamada ise “Albümler” seçeneğine tıklayarak, açılan albüm çeşitleri arasından silmek istediğiniz albümü seçmelisiniz. Silmek istediğiniz albüme tıkladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan çark simgesine tıkladıktan sonra “Albümü Sil” seçeneğine tıklayabilir ve ardından çıkacak olan “Albümünüzün adı” albümünü silmek istediğinden emin misin? Bu albümdeki fotoğraflar da silinecektir.” uyarısını onaylayarak bu albümü hesabınızdan silebilirsiniz.

Hesabınızda yer alan bir Facebook albümünü mobil tarayıcı üzerinden silmek için yapmanız gereken şey, albümlerinize gittikten sonra silmek istediğiniz albümü seçerek aşağı dönük ok sembolüne tıklamak ve “Düzenle” seçeneğine tıklamaktır. Bu seçenekle birlikte gelen seçeneklerin arasından “Albümü Sil” seçeneğine dokunarak, çıkan uyarı menüsünden de bu işlemi onaylarak albümünüzü mobil tarayıcınız üzerinden silebilirsiniz.

Facebook Android Mobil Uygulaması üzerinden albüm silmek istiyorsanız, albümlerinize gittikten sonra silmek istediğiniz albüme dokunarak bu albümü açmalısınız. Ardından alt alta üç nokta şeklinde yer alan simgeye dokunmalı ve seçenekler arasından “Sil”i seçmelisiniz. Çıkacak olan uyarı penceresini de onayladığınız taktirde bu albümü silmiş olursunuz.

Facebook İphone Mobil Uygulaması üzerinden albüm silmek için, silmek istediğiniz albüme dokunmalı ve “Düzenle” seçeneğine basmalısınız. Ardından “Albümü Sil” diyebilir ve çıkan uyarı pencesini onaylayarak albümünüzü silebilirsiniz.

Facebook iPad Mobil Uygulaması üzerinden albüm silmek istiyorsanız, albümlerinize gitmeli ve sağ üstte yer alan “Düzenle” seçeneğine dokunmalısınız. Ardından  simgesine dokunarak albüm silme işlemlerini gerçekleştirmek için son aşama olan uyarı penceresini de onaylayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz