Facebook Hesap Doğrulama | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Facebook Hesap Doğrulama

Facebook sitesinde yer alan bazı sayfa ve profiller, Facebook tarafından doğrulanarak kimliklerinin gerçek olduğu bilgisi de diğer Facebook kullanıcılarına bir simge yardımıyla sunulur. Bir sayfa ya da profil mavi bir simgeye sahipse, bu sayfa ya da profil, tanınmış bir kişi, bir markanın gerçek sayfası, medya kuruluşu, bir markanın profili olduğu onaylanmış demektir. Eğer bir sayfa üzerinde gri bir simge görüyorsanız, Facebook tarafından bu sayfanın bir işletme ya da kuruluşa ait gerçek bir sayfa olduğunun onaylandığını da bilirsiniz.

Facebook hesabınızı, sayfanızı ya da profilinizi çok daha fazla tanınır kılabilir ve bu sayede çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşmanın bir getirisi olarak, hem daha fazla tanınacak hem de çok daha fazla etkileşim alabileceksiniz.

Gri ya da mavi simgeli profil ya da sayfa hesap doğrulama işlemleri birbirinden farklı bir şekilde işlemekte olup, her iki yolu da aşağıda yer alan anlatım sayesinde öğrenebileceksiniz.

Bu işlemleri ister bilgisayarınızda yer alan tarayıcı üzerinden, ister akıllı telefon ya da diğer akıllı cihazlarınızda yer alan mobil tarayıcılardan ve ipad, iphone ya da android işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da akıllı cihazlar yardımıyla da yapabilirsiniz.

Facebook Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır?

Facebook hesap doğrulama işlemi aslında tahmin edildiğinden çok daha kolay bir işlemdir. Öncelikle biraz mavi simgeli ve gri simgeli hesap doğrulamadan bahsedelim.

Facebook sitesinde, yerel işletme, şirket ya da kuruluş olduğunuz taktirde, gri doğrulama simgesini almaya uygun görülürsünüz. Profil resmi ve kapak fotoğrafı olan herhangi bir sayfanın yöneticisi iseniz ve sayfanız bu özelliklere uygun ise, bu seçeneği sayfanızda yer alan ayarlar bölümü üzerinden gerçekleştirebilme imkanına da erişirsiniz. Sayfanızı doğrulamak için işletmenize ait telefon faturası gibi bir belgeyi ya da işletmenizin resmi kayıtlı telefon numarasını kullanmanız gerekmektedir. Bu bilgiler sadece sayfa doğrulama amacıyla kullanılacağı için bu konuda endişe etmenize gerek yoktur.

Facebook hesap doğrulama ilk yapmanız gereken şey Facebook sitesine kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte giriş yapmaktır. Ardından sayfanızın sağ üst kısmında yer alan “Ayarlar” seçeneğine tıklamalısınız. Ardından “Genel” kısmı üzerinden “Sayfa Doğrulama” seçeneğine tıklayabilirsiniz. “Bu Sayfayı Doğrula” özelliğine tıkladıktan sonra “Başla” seçeneğine tıklarsanız, karşınıza çeşitli form bilileri bilgileri gelir. İşletmenize ait resmi kayıtlı telefon numarasını, ülkenizi ve ülkenizin resmi dilini girdikten sonra “Beni Şimdi Arayın” butonuna basınız. Facebook tarafından bu numara üzerinden aranacaksınız. Facebook sizi aradığı zaman, size dört haneli bir doğrulama kodu verilecektir. Dört haneli doğrulama kodunu girdikten sonra “Devam” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Sayfanızı, işletmenize ait olan bir belge ile doğrulamayı tercih edebilirsiniz. Bunun için yukarıda yer alan adımları takip ettikten sonra görüntülenen ekranın sol alt köşesinde yer alan “Bu sayfayı bunun yerine belgelerle doğrula” seçeneğine tıklayabilir ve ardından işletmenizin adının ve adresinin bir arada bulunduğu resmi bir belgenin resmini yükleyebilirsiniz. Doğrulama kodunuzu ya da işletmenize ait olan belgeyi aldıktan sonra bilgilerinizi inceleyip kamuya açık kayıtlarla eşleşip eşleşmediği Facebook tarafından doğrulandığı taktirde, birkaç gün içerisinde facebook hesap doğrulama durumunuzla alakalı olarak bir bildirim ya da e posta alırsınız. Sayfanızı doğrulamak zorunda olmadığınızı da aklınızdan çıkarmamanızı söylemek isteriz.

Eğer, sayfanız bir ünlüyü, tanınmış kişiyi, medya ya da eğlence kuruşunu ya da bir spor takımını temsil ediyorsa, mavi doğrulama kartı almaya uygun olabilme imkanınız yer almaktadır. Sayfanızın mavi doğrulama kartı almaya uygun olup olmadığını öğrenebilmek adına yapabileceğiniz şey ise aşağıdaki bağlantıya tıklamaktır. Bu bağlantıda yer alan formu doldurarak mavi doğrulama kartı almaya uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Fakat bu bağlantıya ulaşabilmek için Türkiye haricinde bir ülke üzerinden Faceobok’a giriş yapmanız gerekmektedir.

Facebook Sayfanızın Mavi Kart Uygunluğunu Kontrol Etmek İçin TIKLAYINIZ!

Mobil tarayıcı üzerinden sayfanızı doğrulatmak için yapabileceğiniz şey, sayfanıza gittikten sonra yan yana üç nokta şeklinde duran simgeye yani “Daha Fazla” simgesine dokunmaktır. Ardından “Ayarları Düzenle” diyebilir ve “Genel” seçeneğini seçerek “Sayfanı doğrula” özelliğine ulaşabilirsiniz. Sayfanızı doğrulamak için işlemlere başlamak için öncelikle “Kullanmaya Başla” demeli ve ardından işletmenize ait telefon numarası, ülke ve dil bilgilerini girmelisiniz. Beraberinde “Beni Şimdi Arayın” butonuna basarsanız, Facebook sizi dört haneli bir doğrulama kodunu size aktarmak için arayacaktır. Bu doğrulama kodunu girdikten sonra “Devam” butonuna basabilirsiniz.

Sayfalarla facebook hesap doğrulama için yukarıda yer alan anlatımı takip edebilirsiniz.

Android mobil uygulaması üzerinden facebook hesap doğrulama işlemi için yapmanız gereken ilk şey sayfanıza gittikten sonra yan yana üç nokta şeklinde duran simgeye dokunmaktır. Ardından “Ayarları Düzenle” seçeneğine dokunmalısınız. Bir sonraki işleminiz “Genel” olmalıdır. Ardından “Sayfanı doğrula” seçeneğine dokunarak sayfa doğrulatma işlemlerini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Bu kısımda “Kullanmaya Başla” dediğiniz taktirde işletmenizin telefon numarasını, ülkenizi ve dilinizi girerek ve ardından “Beni Şimdi Arayın” seçeneğine dokunarak, Facebook tarafından aranabilir ve bu arama ile birlikte doğrulama kodunuzu alarak gerekli yere girebilir ve son olarak da “Devam” seçeneğine dokunarak sayfanızı doğrulatma işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Facebook iPhone Mobil Uygulaması ve Facebook iPad Mobil Uygulaması üzerinden de yukarıda yer alan işlemlerin aynısını takip ederek hesabınızı gerekli kriterleri karşıladığı taktirde, mavi ya da gri sembollü onaylanmış hesap haline getirebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz