Facebook Sayfa Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Facebook Sayfa Kapatma

Facebook sitesi birçok kullanıcıya sahiptir. Bu nedenle de birçok kişi tarafından arkadaş ekleme işlemlerinin ardından yapılan ilk şeylerin arasında sayfa takip etmek ve gruplara üye olmaktır. Facebook üzerinde inanılmaz sayıda sayfa ve grup bulunmaktadır. Grup ve sayfalar sayesinde birbirini tanıyan ya da tanımayan birçok kişi ortak ilgi odakları ve ortak ilgi alanları çerçevesinde bir araya gelebilir ve ilgilendikleri bu şeyler hakkında bilgi sahibi olan tanıdığı ya da tanımadığı birçok kişiyle konuşabilir, tartışabilir ve bu sayfalardan bu konular hakkında bilgi edinebilirler. Ayrıca aradığı şeyi bulamayan ve bu konu hakkında bir şeyler yapmak isteyen biri de bu tür sayfaları kendi isteğiyle açarak, ister arkadaşlarına sayfalarına katılmaları için talepler yollar, ister Facebook tarafından verilen ücretli reklam özelliklerini kullanarak sayfasını ön plana çıkartır, isterse de gerek sosyal medya üzerinden gerekse Facebook üzerinde yer alan diğer grup ve sayfalardan paylaşımlarda ya da yorumlarda bulunarak kendi sayfasından bahsedebilir.

Kendi ilgi odağı çerçevesinde kendi gibi kişileri bulmayı başaran bu sayfa sahip ve yöneticileri bir süre sonra, sayfalarından ya da sayfalarını yönetmekten sıkılabilirler. Sayfalarının sadece belirli etkinlik dönemleri içerisinde etkin olabilen mevsimsel hadiseler üzerine kurulmuş olması da sayfa kapatma işlemleri üzerine arayışa geçenlerin sayfa kapatma nedenlerinden biri olmaktadır.

Sayfanızı sayfayı takip eden kişi sayısının çok az olmasından ötürü de silmek ve kapatmak isteyebilirsiniz. Zira her gün yüzlerce farklı sayfa ve grup açılmaktadır ve ne yazık ki her grup ve sayfa ün kazanamamaktadır. Sayfalarınızın daha çok kişi tarafından takibe alıp görüntülenmesini istiyorsanız, sayfalarını diğer sayfalardan farklı kılacak türden şeyler paylaşarak göz önüne çıkarmanız gerekmektedir.

Her ne sebeple olursa olsun sayfanızı kapatmak için ne yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıda yer alan anlatım sayesinde kapatmak istediğiniz sayfayı ister mobil tarayıcı isterse facebook android mobil uygulaması, facebook ipad mobil uygulaması ve facebook iphone mobil uygulaması üzerinden kapatabilirsiniz.

Facebook Sayfa Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Facebook üzerinde sahip olduğunuz bir sayfayı silebilmek için o sayfanın kurucu üyesi olmanıza gerek yoktur. Facebook sayfa kapatma işlemlerini yapabilmek için bu sayfanın yöneticisi olmanız yeterlidir. Eğer kapatmak istediğiniz bir sayfanın yöneticisiyseniz yapmanız gereken şey sol kısımda yer alan bölümlerden “Sayfalar” kısmında yer alan kendi sayfanızı bulmak ve ardından bu sayfaya giderek sayfanızın üst kısmında yer alan “Ayarlar” sembolüne tıklamaktır. Ayarlar menüsünden “Genel” kısmını seçtiğiniz taktirde “Sayfayı Kaldır” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınız taktirde aşağıdaki gibi bir bölümle karşılacağınızı belirtmek isteriz. Bu kısımda kırmızı dikdörtgen sembolüyle belirtilmiş ve “Sayfa Adınız”ı sil bölümüne tıklayabilirsiniz.

facebook-sayfa-silme

Sayfayı kapatmak, sayfanızı kimsenin göremeyeceği ve bulamayacağı anlamına gelmektedir. Bir sonraki aşamada “Sayfayı Sil” butonuna bastığınız taktirde sayfanızı on dört gün içerisinde geri alma imkanınız bulunmaktadır. Bu sürenin ardından sayfanızın kalıcı olarak silinip silinmeyeceğine karar vermek adına karşınıza bir onay penceresi çıkacaktır. Sayfayı silmek yerine kaldırmayı tercih ettiğiniz taktirde bu sayfa sadece yöneticiler tarafından görülebilecektir.facebook-sayfa-silme

Üst kısımda da gözüktüğü gibi isterseniz “Bu sayfayı yayından kaldır.” seçeneğinin sol kısmında yer alan kutucuğu işaretleyerek bu sayfanın sadece yöneticiler tarafından görülebilmesini mümkün kulabilirsiniz. Ardından “Sayfayı Sil” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Eğer sayfayı silme butonunu göremediğiniz için sayfayı kapatamıyorsanız bunun sebebi sayfanın yöneticisi olmamanız olabilir. Bir sayfadaki görevinin ne olduğunu bilmiyor ya da sayfadaki görevinizin ne olduğuna emin olamıyorsanız sayfanın üst kısmında yer alan “Ayarlar” bölümüne tıklamalı ve ardından sol sütunda yer alan “Sayfa Görevleri” seçeneğine tıklamalısnıız. Bu kısımda yer alan adınızın karşılığında sayfadaki rolünüzü görebilirsiniz. Sayfa göreviniz yönetici ise bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelirken yöneticisi olmadığınız bir sayfa üyesiyseniz sayfa kapatma işlemlerini gerçekleştiremeyeceğinizi de bilmeniz gerekiyor.

Mobil tarayıcı üzerinden yöneticisi olduğunuz bir sayfayı silmek istiyorsanız, kapatmak istediğiniz sayfaya gittikten sonra yan yana üç nokta ya da “Daha Fazla” adlı aynı seçeneklere dokunmalı ve ardından “Ayarları Düzenle” seçeneğine basmalısınz. Bu işlemin ardından “Genel” seçeneğine dokunabilir ve “Sayfayı Kaldır” seçeneği atlında yer alan “Sayfa Adı”nı sil bağlantısına dokunabilirsiniz. Bu işlemin ardından ekrandaki talimatları izleyerek ya da bu içeriğin üst kısmında yer alan bilgileri takip ederek sayfayı kapatabilirsiniz.

Facebook Android Mobil Uygulaması üzerinden bir sayfayı silmek istiyorsanız, silmek istediğiniz sayfayı sol kısımda yer alan “Sayfalar” bölümünden ya da arama kısmından bulduktan sonra sayfanızın sağ üst kısmında yer ala alt alta üç nokta simgesine dokunmalı ve ardından “Ayarları Düzenle” seçeneğine basmalısınız. Bir sonraki aşamada “Genel” seçeneğini seçmelisiniz. Bu bölümde yer alan “Sayfayı Kaldır” seçeneğinin hemen altındaki “Sayfa Adı”nı sil linkine dokunarak ve beraberinde ekrandaki ya da bu içeriğin üst kısmında yer alan adımları izleyerek sayfayı kapatabilirsiniz.

Facebook iPhone Mobil Uygulaması ve Facebook iPad Mobil Uygulaması üzerinden de sayfa silme ve sayfa kapatma işlemleri benzeri şekilde yapılmaktadır. Yukarıda yer alan talimatları takip ederek bu uygulamalar üzerinden de silmek istediğiniz ya da yayına kapatmak istediğiniz sayfaları hem silebilir hem de yayına kapatabilirsiniz.

Yayına kapatılan bir sayfayı sadece sayfanın yöneticileri görebilecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz