Facebook Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Facebook Şifremi Unuttum

Facebook tüm dünyanın bildiği ve en çok kullanılan sosyal medya sitesidir. Bu kadar büyük bir mecra olduğu için kullanıcılar bir takım sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Bu sorunlardan en çok karşımıza çıkan ise “Facebook Şifremi Unuttum” dur. Bu sorun ile sürekli karşılaşılmakta fakat çoğu kullanıcının buna çözüm bulamadığı tespit edilmiştir. Aslında kolay bir işlemle hemen halledilebilmektedir. “Facebook Şifremi Unuttum” diyen herkes için şifrelerini nasıl yenileyebileceklerine yazımızın devamında yer vereceğiz. Facebook şifremi unuttum konusuna gelmeden önce Facebook hakkında ufak bir bilgilendirme yapmakta fayda var.

Günümüzde kullanıcısı milyonlarca kişi olan ve bu milyonlarca kişi ortak bir platformda toplayan Facebook tam 14 yıl önce, 2004 yılında meydana geldi. Facebook bir üniversite öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. İlk kurulduğu zaman ismi The Facebook olarak anılmaktaydı. Ayrıca The Facebook Zuckerberg’in eğitim gördüğü Harvard Üniversitesi öğrencileri arasında kullanıma açılan bir siteydi. Projenin hızlı bir şekilde büyümesi sebebiyle The Facebook bünyesine diğer üniversiteler de dahil edildi ve büyüme bu şekilde devam etti. Sadece bir yıl içerisinde Facebook Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan tüm üniversiteleri kapsamıştı. Facebook’un hayatımıza ilk girişi ise 2006 yılında oldu. 2006 yılında e-posta ile kayıt olma sistemin içerisine dahil edildi ve tüm dünya Facebook’a kayıt olabilir hale geldi.

Facebook bu ilham veren hikayesinin ardından bugün tüm sosyal ağlar arasında en büyük olarak anılıyor. Facebook kurulduğu yıl 2004’den bu yana halen gelişimini geliştirmektedir. Bir sosyal ağ olmaktan ziyade reklam mecrası haline de gelmiştir. Değeri milyon dolarları bulan site yenilikten hiç ödün vermeden yoluna devam etmektedir. Şu an Facebook hisse başına değeri 128,33 dolar, toplam değeri ise 362,5 milyar dolardır.

Facebook Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Facebook Şifremi Unuttum, sorununu yaşayan herkesin kolaylıkla şifresini yenileyebileceği ve sosyal ağından uzak kalmasını engelleyecek adımları sizler için sıraladık. Detaylı ve açık bir şekilde sıralanan adımları doğru bir şekilde yaparsanız şifrenizi hemen alabilirsiniz. İşte adımlar;

Facebook Şifremi Unuttum

1- İlk olarak tarayıcı aracılığıyla Facebook giriş ekranını açıyoruz. Karşınıza görseldeki gibi bir ekran çıkacaktır. Burada kırmızı gösterge ile gösterdiğimiz “ Hesabını mı unuttun?” bağlantısına tıklayınız. Bu bağlantı Facebook şifrenizi bulmanızın ilk adımıdır.

Facebook Şifremi Unuttum

2- “Hesabını mı unuttun?” bağlantısına tıkladıktan sonra karşınıza bu sayfa gelecektir. Sayfada şifrenizi yenileyebileceğiniz seçenekler sıralanmıştır. İlk seçenek Google hesabıyla, ikincisi kullandığınız mail ve son olarak üçüncüsü ise hesabınıza tanımlı olan cep telefonu numarası ile yapılmaktadır. Google seçeneğini seçip, “Devam” butonuna tıklarsanız e-posta adresinize bağlanarak sizi sıfırlama işlemine yönlendirecektir.

Facebook Şifremi Unuttum

3- E-postanıza bağlantı göndererek şifrenizi yenilemek isterseniz ikinci seçeneği işaretleyip “ Devam” butonuna tıklayınız. Sistem otomatik olarak e-posta adresinize bir yenileme bağlantısı gönderecektir. Dikkat ederseniz görselde bir kod kutucuğu açılmıştır. E-posta adresinize gelen doğrulama kodunu bu kutucuğa giriş yapıp “Devam” butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook Şifremi Unuttum

4- Diğer seçenek olan cep telefonuyla şifre yenilemesi yapmak istiyorsanız. Cep telefonu seçeneğine tıklayıp “Devam” butonuyla devam ediniz. Ardından karşınıza bu sayfa gelecektir. Bu sayfada bulunan kod kutucuğuna cep telefonunuza gelen kodu girebilirsiniz. Kodu girip “Devam” butonuna tıkladıktan sonra işleminiz tamamlanacaktır.

Facebook şifre yenileme yöntemlerinin hepsinin sonunda Facebook size bir şifre yenileme ekranı sunar. Burada bulunan kutucuklara yeni şifrenizi girdikten sonra Facebook şifremi unuttum problemi ortadan kalmaktadır. Artık yeni şifreniz ile Facebook’a giriş yapabilirsiniz.

Tüm bu adımları deneyerek Facebook şifrenize erişememiş olabilirsiniz. Bu noktada bunun sebebi e-posta şifrenizi veya Facebook kayıtlı cep telefonunuzu bilmiyor olmanızdır. Normal koşullarda yukarıda anlatılan adımlar izlenerek şifre yenileme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Fakat belirttiğimiz bu iki bilginize de erişemiyorsanız durum biraz karışabilir. Cep telefonu tanımlamasını Facebook adresinize erişebildiğiniz zamanlarda yapabiliyorsunuz. Ayarlardan onaylattığınız cep telefonu bu durumlarda sizin için bir kurtarıcı haline geliyor. Bu konuya mutlaka dikkat etmelisiniz. Cep telefonu ve e-posta bilgilerinizden herhangi birine sahip değilseniz. Facebook şifrenizi tekrardan almanız biraz zor gözüküyor. Bazı Facebook kullanıcıları e-posta ile başvuru yapmış ve Facebook talebiyle kimlik bilgileri doğrultusunda tekrardan Facebook şifresini alabilmiştir. Ama bu durumlar nadir olarak gerçekleşmektedir. Bu sebeple Facebook şifremi unuttum problemiyle karşılaşmamak adına önceden şifre yenileme yöntemlerinden en az bir tanesini aktif hale getirmelisiniz.

Facebook Hesabınızı Bulmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz