Finansbank Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Finansbank Hesap Açma

QNB Finansbank, Hüsnü Özyeğin tarafından 26 Ekim 1987 tarihinde kurulmuştur. Finansbank, 2006 yılının Ağustos ayı itibarıyla Yunanistan’ın en büyük bankası olan National Bank of Greece kısaca NBG tarafından satın alınmıştır. Aralarında yaptıkları anlaşma neticesinde ise Finansbank’ın Türkiye’de yer alan Finans Yatırım, Finans Portföy Yönetimi, IBTEch ve Finans Leasing iştiraklerini Finansbank’ın mülkiyetinde altında bırakılmasına karar verilmiştir. Ardından 2015 yılınının Aralık ayında Katar Dünya Bankası kısaca QNB, Nationbal Bank of Grece yani NBG’nin elinde bulunan Finansbank’ın yüzde 99.81 payını 2.7 milyar euro ücret karşılığnda almıştır.

Finansbank günümüzde 630’dan fazla şube ve 3000′ e yakın ATM sayısıyla birlikte 13000′ e yakın personelle çalışmakta olup kendine her geçen gün değer katmaya devam etmektedir.

Finansbank’ın toplamda altı iştirakı bulunmaktadır ve bunlar sırasıyla şöyledir, Finans INvest, Finans Factoring, Finans Leasing, Finans Portföy Yönetimi, Cigna Finans Emeklilik, eFinans.

Finansbank Hesabı Nasıl Açılır?

Finansbank’ın müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilmek, EFT, havale, para çekimi, para transferi ve çeşitli ödemeler gibi birçok bankacılık faaliyetinden yararlanabilmek için Finansbank müşterisi olmanız gerekmektedir.

Eğer daha önce Finansbank üzerinden herhangi bir işlem yapmamış, ve Finansbank üzerinden herhangi bir hesap açmamışsanız ya da açıp daha sonra kapattıysanız ve şu anda Finansbank ile herhangi bir bağlantınız yok ise yapmanız gereken şeylerden bahsedelim.

Finansbank banka hesap açma işlemlerini başlatabilmek adına öncelikle yapmanız gereken şey size en yakın Finansbank şubesine kimliğiniz ile birlikte gitmek ve başvuru yapmaktır.

Birkaç dakikalık işlemin ardından hesap açma işlemleriniz tamamlanacaktır. Finansbank’ın sunduğu ayrıcalık ve anatajlar hakkında banka personeli tarafından bilgilendirileceksiniz.

Hesap açımının ardından size bankacılık işlemlerinizi yapabilmeniz adına bir banka kartı verilecektir. Bu banka kartı üzerinde herhangi bir isim yazmayacaktır. Eğer üzerinden isminizin yazdığı bir kat istiyorsanız, banka personeline bunu belirtebilirsiniz. Ardından yaklaşık 15 gün içinde kartınıza kavuşursunuz.

Birçok banka hesap işletim ücreti için farklı politikalar izlemektedir. Finansbank banka işletim ücreti ödememek için en az iki adet faturanızı otomatik ödemeye bırakmanız gerekmektedir. Bunun haricinde, üniversite öğrencisiyseniz, en yakın Finansbank şubesine öğrenci belgenizle giderek öğrencilik süreniz boyunca hesap işletim ücerti ödemeden hesabınızı kullanabilirsiniz.

Finansbank üzerinden ticari banka hesap açma işlemleri de bulunmaktadır. Aynı şekilde kimliğinizle birlikte en yakın Finansbank şubesine gittikten sonra size ait olan imza sirküsü ile birlikte ticaret sicil gazetesini de bankaya götürüyor ve hesap açma talebinde bulunuyorsunuz. 15 dakikalık bir işlemin ardından hesap açma işleminiz tamamlanıyor ve Finansbank hesabınıza erişebiliyorsunuz. Finansbank’lı olmanın getirileri ticari hesap üzerinde de belli olmaktadır. Ticari hesap özel avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Finansbank Hesap Açma İşlemi

Tüm bu işlemlerin haricinden hesap açım işlemlerini internet bankacılığı ya da müşteri hizmetleri üzerinden de gerçekleştirme imkanınız bulunmaktadır.

İnternet bankacılığından yararlanmak için ilk olarak aşağıdaki linke tıklayınız. Ardından açılan sayfada sağ altta bulunan “Hemen Başvur” butonuna tıklayabilirsiniz.

hemen

Ardınan karşınıza aşağıdaki resimde gözüken form çıkacaktır.

form

Bu formu doldurduktan sonra size en yakın Finansbank şubesi tarafından aranacağınız için bilgilerinizi iyi bir şekilde doldurmanız gerekmtekdir. Adını, soyadınızı, başvurmak istediğiniz hesap türünü, tc kimlik numaranızı, cep numaranızı ve size en yakın Finansbank şubesini seçtikten sonra “Kişisel Verilerin Korunması mevzuatı kapsamında Finansbank A.Ş. tarafından, verilerimin işlenmesinden önce yeterli şekilde bilgilendirildiğimi, aydınlatıldığımı, bu nedenle formda yer alan hususlara muvafakat ettiğimi kabul, beyan ve taahhüt ederim.” yazısının yanında bulunan kutucuğu doldurarak işaretleyiniz ve resimde yazan güvenlik kodunu girdikten sonra “Gönder”e basınız.

Bu işlemin ardından kısa bir süre sonra size en yakın Finansbank şubesi tarafından aranıp, gerekli işlemler doğrultusunda yönlendirileceksiniz.

Ayrıca sağ üst kısımda yer alan “İnternet Şubesi ya da FinansŞifre Al” bağlantılarına tıklayarak da işlem yapabilirsiniz. Finansbank müşterisiyseniz, “İnternet Şubesi”ne tıklayarak müşteri numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra hesaplarınızla ilgilenebilirsiniz. Fakat internet şubesi hesap açma işlemlerine kolaylık getirse de tüm hesap açma işlemlerini gerçekleştiremez. İnternet üzerinden açabileceğiniz hesaplar, yukarıdaki kısa açıklamaların altında belirtildiği şekildedir.sifffre

Eğer “FinansŞifre Al” butonuna tıklarsanız, karşınıza şöyle bir sayfa gelecektir. Bu sayfa farklı bir pencerede açılacaktır.cebb

QNB Finansbank internet Bankacılığı’nı kullanmaya başlamak istiyor ya da finans şifrenizi ya da müşteri numaranızı unutmuşsanız “FinansŞifre”ye tıklayabilirsiniz.

QNB Finansbank Cep Şubesi’ni kullanmak ya da kullanırken karşılaştığınız sorunlar konusunda yardım almak istiyorsanız, “Cep Şubesi Ayarları”na tıklayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Finansbank Hesap Açma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Finansbank Mevduat Ürünleri

Finansbank Mevduat Ürünleri, beş kategoriye ayrılmıştır. Bunlar Düzenli Birikim, Altın Hesap, Esnek Olmak, Standart ürünler ve Uzun Vadedir. Bunlar da kendi aralarında bölümlere ayrılmaktadır.

Düzenli Birikim kategorisi altında,

 • Altın biriktiren hesap,
 • Biriktiren hesap,
 • QNB Finansbank kumbaram hesabı yer almaktadır.

Altın Hesap kategorisi altında, 

 • Altın hesap,
 • Altın toplama günleri,
 • Altın biriktiren hesap yer almaktadır.

Esnek Olmak kategorisi altında, 

 • Çekici hesap,
 • Çekimli hesap,
 • Çift sarılı hesap,
 • Dönüşümlü mevduat hesabı yer almaktadır.

Standart Ürünler kategorisi altında, 

 • Vadeli mevduat,
 • E-Vadeli mevduat
 • Vadesiz mevduat,
 • Kiralık kasa yer almaktadır.

Uzun Vade kategorisinin atında, 

 • Çekici hesap
 • Maaşlı hesap yer almaktadır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz