Finansbank Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Finansbank Hesap Kapatma

Önceki konularımızda çeşitli bankalara dair hesap bilgilerinden ve bu hesap türlerinin bazı özelliklerinden bahsedip sizi daha fazla bilgi alabileceğiniz yerlere yönlendirmiştik. Şimdi ise sıra hesap kapatma işlemlerini anlatmaya geldi. Hesap açma işlemleri 18 yaşını geçmiş biri ya da 18 yaşından küçük olup veli ya da vasisiyle birlikte bankaya giden birinin hesap açabileceğini öğrenmiştik. Öyle ki günümüzde yediden yetmişe birçok kişinin bankada hesabı bulunuyor. Öyle ya da böyle hepimizin bankalarla bir bağlantısı var. Hal böyle olunca hesap açma işlemleri hakkında edinilmek istenen bilgiler, hesap kapatma işlemlerinde de karşımıza çıkıyor. Hesap kapatma işlemleri de hesap açma işlemleri kadar kolay, zahmetsiz ve kısa bir işlemdir. Bu sebeple bu konu üzerine endişe duymanıza gerek yok. Elbette bankanızın müşterisini kaybetmemek adına elinden gelen her şeyi ardına koymayacağını düşünen tek kişi de siz olmadığınız için endişenizi anlıyoruz fakat banka üzerinden hesap kapatma işlemleri diğer üyelik kabul eden site, uygulama ya da hizmetler gibi sorun teşkil edecek türden bir şey değildir. Bu anlatımla beraber Finansbank Hesap Kapatma işlemlerine dair bilmeniz gereken her şeyi öğrenecek ve içeriğin sonunda  tüm endişelerinizden arınarak, hesabınızı dilediğiniz yöntemle kapatmaya başlayabileceksiniz.

Hareketsiz Hesap Bilgilendirmesi

Öncelikle hesap kapatma konusu hakkında hareketsiz hesaplar konusunu bilmeniz gerekmektedir. Finansbank üzerinde bulunan ve ara vermeden en az 180 gün süre boyunca hareket görmemiş olan vadesiz hesaplar, hareketsiz hesap olarak kabul edilir ve buna göre işlemlere tabi tutulur. Hareketsiz hesaplardan alınacak hesap işletim ücretini tarihinden önce herhangi bir ücret ödemeyerek aşağıda anlatacağımız yöntemlerden birini kullanarak hesabınızı kapatıp ilgili dönem hesap işletim ücretlerini ödemekten kurtulursunuz.

QNB Finansbank Hareketsiz Hesap kapatma işlemlerini herhangi bir QNB Finansbank şubesine yanınızda geçerli bir kimlik belgenizle (bunlar, nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi olabilir) birlikte giderek yapabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank Telefon Bankacılığı’nı aradıktan sonra “Diğer İşlemler” menüsünden “Bankacılık İşlemleri” kısmını seçerek “Bilgi Güncelleme” adımı yoluyla bir müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra dilediğiniz hesabın kapama işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca QNB Finansbank İnternet Şubesinde yer alan “Hesaplar” bölümünden “Hesap Kapatma” menüsünden hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hareketsiz hesapları ile ilgili olarak QNB Finansbank, hesap işletim ücretini tahsil etme dönemlerinden en az bir ay kadar önce QNB Finansbank üzerinde bulunan iletişim adreslerinize bu konu hakkında sms, e mail ya da posta yolunu kullanarak size bu konu hakkında bir bilgilendirme yapacaktır. Hareketsiz hesaplarınızda geçerli olan hesap işletim ücreti tahsilatını engellemek için bu tarihe kadar hesabınızı kapatmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hesabınızdan hesap işletim ücreti tahsil edilecektir.

QNB Finansbank Hesap Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank hesap kapatma işlemlerinizi nasıl yapabileceğiniz dair çeşitli yöntemlerden bahsedeceğiz.

QNB Finansbank İnternet Şubesini Kullanarak

QNB Finansbank internet şubelerini kullanarak hesabınızı kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey site ya da uygulama üzerinden müşteri ya da kimlik numaranızla birlikte şifrenizi girerek QNB Finansbank İnternet şubesine giriş yapmaktır. Ardından “Hesaplar” bölümünüze girdikten sonra “Hesap Kapatma” menüsüne girerek kapatmak istediğiniz hesabı seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer İnternet Bankacılığını kullanabilmek için elinizde bir şifre yoksa, bu şifreyi edinebilmek adına  444 0 900 numarasını arayarak müşteri temsilcisiyle konuşabilirsiniz. Eğer şifreniz yoksa bu işlemlerle uğraşmayarak hazır bir müşteri temsilcisine bağlanmışken hesap kapatma işlemlerinizi de buradan gerçekleştirebilirsiniz. Eğer QNB Finansbank İnternet Bankacılığını kullanmanızı gerektiren farklı hesap ya da kredi kartı gibi ürün ya da hizmetleriniz bulunuyorsa elbette ki şifrenizi almanız birçok işinizi kolaylaştıracaktır.

Finansbnak Hesap Kapatma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank Telefon Bankacılığını Kullanarak

QNB Finansbank telefon bankacılığını kullanarak hesabınızı kapatmak için yapmanız gereken ilk şey 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank Telefon Bankacılığı’na ulaşmanızdır. Ardından “Diğer İşlemler” menüsünü tuşlayıp beraberinde “Bankacılık İşlemleri” kısmına gelerek “Bilgi Güncelleme” adımıyla birlikte bir müşteri temsilcisine bağlanabilir ve böylelikle hesap kapatma talebinizi belirterek, hesap kapatma işlemlerinize başlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Şubelerine Giderek

QNB Finansbank hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz en kolay, hızlı ve zahmetsiz yollardan biri de size en yakın bir QNB Finansbank şubesine gitmektir. Sizinle ilgilenecek olan müşteri personeli hesap kapatma işlemleriniz konusunda sizi yönlendirecek ve hesabınızı kapatma konusunda size yardımcı olacaktır. Fakat yanınızda nüfus cüzdanınızı da götürmeyi unutmayınız. Nüfus cüzdanı yerine pasaport ve ehliyet belgesi gibi kimlik yerine geçebilecek bir kart ile birlikte de gidebilirsiniz.

Dilekçe Yoluyla Hesap Kapatmak

QNB Finansbank üzerinde bulunan hesabınızı kapatmak için mektup yolunu da kullanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için bir dilekçe örneğine ihtiyacınız olacaktır. Bu dilekçe örneğini aşağıda bulabilirsiniz.

Tarih : …… / ……. / ………..
…………………. BANKASI ……………….. ŞUBESİNE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanızın …………….. numaralı müşterisiyim. Bankanızda ki ………………. numaralı hesabımı ve bu hesabıma bağlı tüm ek hesaplarımın kapatılmasını arz ederim.

Adres : ……………………………………………….. Ad Soyad : ……………………………………….

Telefon : ……………………………………………….. İmza : ………………………………………..

 

Yukarıda görmekte olduğunuz temsili dilekçe örneğinde gerekli yerleri doldurduktan sonra hangi banka ve hangi şube ile hesap kapatma işlemini yapacaksanız, bu bilgileri de ona göre doldurup, müşteri numaranızla birlikte hesap numaranızı da girdikten sonra adres, ad ve soyad, telefon bilgilerinizi doldurup imzanızı atarak aşağıda yazdığımı adrese göndermeniz gerekmektedir. Bu yol diğerlerine göre daha uzun bir işlem olduğu için pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu tip dilekçelerin birçok belge arasında işlemle konma süresi gecikebiliyor.

Büyükdere Cad. No:129 34394 Mecidiyeköy – İstanbul

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz