Firefox Geçmişi Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Firefox Geçmişi Silme

Neredeyse bütün meslek gruplarının aktif olarak kullandığı bilgisayar ve internet teknolojileri bulunmaktadır. Bilgisayarın iş hayatını aktif olarak etkilediği ilk sektörlerden biri bankacılık sektörüdür. Özellikle ülkemize bilgisayarların iş alanında aktif olarak kullanılmaya başlandığı yerler bankalardır. Günümüzde bankaların sistemlerinde bulunan bilgilerin ve günlük olarak gerçekleşen bilgi akışının insanlar tarafından bu hızla işlenmesi mümkün görünmüyor. Bilgisayarların kullanımının ardından gelişen internet teknolojileri bilgisayar teknolojilerinin tamamlayıcı olmuş ve dünyadaki mesafeleri oldukça kısaltmıştır.

Günümüzde var olan iletişim teknolojilerinin başında gelen internet teknolojileri ile uzaktan çalışan şirket elemanları ile haberleşip, toplantılar organize ederek büyük şirketleri yönetmek bile mümkün. Bu örnekleri görebileceğimiz, elemanları dünyanın pek çok farklı yerinde bulunan dağınık ve merkezi bulunmayan şirketler mevcut. Bu şirketlerin haberleşmeleri ve görüşmeleri zaman zaman çok önemli olabilmektedir. Sadece şirketlerin değil kişilerin de önem verdiği bilgileri ve konuşmaları söz konusu olabilmektedir. Bu bilgilerin ve kayıtların korunması büyük önem arz etmektedir.

Kişisel bilgilerinizin ve ulaştığınız internet sitelerinin bilgisinin korunması açısında sizin üzerinize düşen basit ve kullanışlı bazı yöntemler söz konusu. Bu yöntemlerden Firefox kullanıcıları için Firefox Geçmişi Silme yönteminden bahsedeceğiz. Bu yöntem sayesinde daha önce gezmiş olduğunuz internet sitelerinin bilgilerini bilgisayarınızda daha sonraları ulaşması kolay olması adına kaydedildiği yerel dosyalar bulunmaktadır. Bu dosyaları silerek daha önce ziyaret ettiğiniz sitelerin bilgisini bilgisayarınızı kullanan diğer insanlar tarafından görülmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Firefox Geçmişi Silme işlemini en basit şekilde gerçekleştirebileceğiniz şekilde anlatıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için aşağıda ekran görüntüleri ile açıkladığımız Firefox Geçmiş Silme adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Firefox Geçmişi Silme adımlarını aşağıda olduğu gibi açıklamadan önce gitmeye çalıştığımız geçmiş listesine “Ctrl+H” kısayolunu kullanarak da gidebilirsiniz. Bunun için klavyenizin sağ alt kısmında bulunan “ctrl” tuşu ile “H” tuşuna aynı anda basmanız gerekir. Eğer bu kısayolu doğru şekilde kullanırsanız Firefox Geçmişi penceresine gideceksiniz. Aynı zamanda çok daha basit bir yol kullanarak Firefox Geçmişi Silme işlemini de yazımızın en aşağısında bulabilirsiniz.

Firefox tarayıcınızın sağ üst köşesinde seçenekler butonuna tıklayarak Firefox tarayıcınızın Firefox Geçmiş Silme işleminin de gerçekleştireceğimiz seçenekleri açmanız gerekmektedir.

Butona tıkladıktan sonra karşınıza gelecek listenin görece ortasında bulunan “Geçmiş” butonuna tıkladıktan sonra bilgilerinizin ve site ziyareti ile ilgili geçmişe yönelik kayıtlarınızın bulunduğu listeye yönlendirileceksiniz.

Açılacak olan listede işlemlerimizi daha kolay gerçekleştirebilmemiz için listenin en altında bulunan “Tüm geçmişi göster” butonuna tıklayarak site ziyaret bilgilerinizi farklı bir pencerede daha detaylı görüntüleyebilirsiniz.

Sizin özel olarak silmek istediğiniz bir bilgi varsa üzerine gidip sağ tıklayarak “sil” seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer bütün Firefox geçmişini silmek istiyorsanız soldaki sütunun en üstünde bulunan “Geçmiş” seçeneğine sağ tıklayarak “sil” seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır.

Aşağıda kısayollar ile arası iyi olan kullanıcılar için Firefox Geçmişi Silme işlemini açıklıyoruz.

Kısayol tuşları ile arası iyi olan kullanıcılar yukarıda bahsettiğimiz Firefox Geçmişi Silme işlemini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey “ctrl+shift+del” kısayolunu kullanarak Firefox Geçmişi Silme işlemi için ilgili kutucuğun açılmasını sağlamak olacaktır.

Daha sonra karşınıza gelecek olan ekranda Firefox Geçmişi Silme işleminin seçeneklerini kendi isteğiniz doğrultusunda seçerek “Şimdi temizle” butonuna tıklayarak Firefox Geçmişi Silme işlemini başarı ile tamamlamış olacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz