Foursquare Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Foursquare Şifremi Unuttum

Sosyal medya günümüzde gencinden yaşlısına çoğu insanın kullandığı hayatımızda büyük bir yere sahip bir platform haline gelmiştir. Sosyal medya aracılığı ile insanlar fotoğraf, yazı, müzik çeşitli paylaşımlar yapabildiği gibi farklı kişilerin paylaşımlarına ulaşmaları mümkündür. Hatta reklam sektöründe sosyal medya artık aktif olarak kullanılmaya başlanmış olup sosyal medya reklamcılığı, sosyal medya uzmanı gibi iş kolları hayatımıza girmiştir. Buradan anlaşılacağı gibi sosyal medyanın hayatımızda göz ardı edilemeyecek bir yeri vardır. Bunun yanı sıra insanlar sosyal medyayı günümüzde tavsiye almak için de kullanmaktadır. Gezmek istedikleri şehirler, yemek yemek istedikleri restoranlar, arkadaşları ile oturup sohbet etmek istedikleri kafeler hakkında iyi kötü yorumları okumak, paylaşımları kontrol etmek bu konuya basit örnekler olarak verilebilir. Bahsi geçen konunun sonucunda bir ihtiyaç doğurmuştur ve bu ihtiyacı karşılamak için ortaya Foursquare çıkmıştır.

Foursquare Nedir?

Foursquare 2009 yılında kurulmuş bir sosyal medya aracıdır. Kurulduktan kısa süre sonra büyük bir kitleye ulaşan Foursquare, en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisi olmuştur. Foursquare ister mevcut konumunuz üzerinden isterseniz belirttiğiniz konum üzerinden çeşitli konularda tavsiyeler verir. Örnek olarak bu tavsiyelerin ana başlıkları için yemek, kahve, gece hayatı, eğlence, alışveriş ile ilgili her şey denebilir. Foursquare, internet üzerinden veya akıllı telefonlara yüklenebilen uygulaması üzerinden kullanılabilmektedir. Bahsi geçtiği gibi gitmek istediğiniz yer için tavsiyeleri okumanın yanı sıra siz de tavsiye bırakabilirsiniz. Bu sayede sizden sonra oraya gitmek isteyenlere tavsiye verebilir, iyi veya kötü yönlerini belirtebilir ve yardımcı olabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yapabilmek için bir Foursquare hesabınızın olması gerekmektedir. Foursquare hesabınız yoksa internetten veya akıllı telefonlara yüklediğiniz uygulama üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Foursquare Şifresi Unutulduğunda Yapılması Gerekenler

Birçok sebeple kullanılan hesapların şifreleri unutulabilmektedir. Şifresini unuttuğunuz Foursquare hesabınız için yapılması gereken birkaç işlem ile bu problemi ortan kaldırmak ve Foursquare’ı kullanmaya devam etmek mümkündür. Bunun için öncelikle yapılması gereken yazının sonunda verilen bağlantıya tıklamaktır.

fs1
İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra bu şekilde bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Foursquare’a e-postanız ile kayıt olduysanız ‘Epostam ile kaydoldum’ bölümüne tıklamanız, telefon numaranız ile kayıt olduysanız ‘Telefon numaramla kaydoldum’ bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Eğer bunu hatırlamıyorsanız mevcut kullandığınız e-posta veya telefon için denemeler yapabilirsiniz.

fs2

Eğer ‘Epostam ile kaydoldum’ bölümüne tıkladıysanız karşınıza bu şekilde bir ekran çıkacaktır. Buraya belirtildiği gibi kayıt olduğunuz e-postanızı girerek ‘Gönder’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra e-postanıza gelecek olan mailde verilen bağlantıya tıklayarak karşınıza çıkan yeni şifre oluşturma ekranı üzerinden yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

fs3
Eğer ‘Telefon numaramla kaydoldum’ bölümüne tıkladıysanız ise karşınıza bu şekilde bir ekran çıkacaktır. İlgili bölüme kayıt olduğunuz telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir. Daha sonra telefonunuza gelecek olan kısa mesajda yönlendirildiği şekilde işlemlerinizi yaptıktan sonra yeni şifre oluşturma aşamasına geçeceksiniz. Buraya yeni şifrenizi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken durum gireceğiniz e-posta veya telefon numarasının şu anda da kullanmakta olmanız gerekmesidir. Yani her ikisine de erişiminizin olması gerekiyor.

 

Foursquare Şifre Kurtarma Sayfası için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz