Garanti Bankası Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Garanti Bankası Hesap Açma

Ülkemizde de diğer ülkelerde olduğu gibi maaşların banka kartlarına yatması, tüketim malzemelerinin artması ve gelirin tüketim karşısında yetmemesi sebebiyle insanlar bankalardan medet umuyor. Bazı insanlar da yanlarında nakit para taşımak ve harcamalarında parayla uğraşmaktan ziyade banka ve kredi kartları ile işlerini yürütebiliyorlar. Kart kullanımı için bir başka sebep olarak ta insanlar gasp ve hırsızlık gibi durumlardan korunmak için kartları daha güvenilir buluyorlar. Bu da her geçen gün cüzdanlardaki kart sayısını ve sokaklardaki banka sayısının artmasına sebep oluyor.

Şu anda Türkiye’de 2012 yılı verilerine göre 145,6 milyon banka ve 54,3 milyon kredi kartı bulunuyor. Bu konuda Avrupa’da İngiltere’nin arkasından ikinci sırada geliyoruz. İngiltere de 2012 yılındaki veriler baz alındığında 151,6 milyon banka kartı bulunuyor. Bu durum banka sayılarında da farklı değil. Türkiye’de 2014 itibariyle 50 tane banka bulunuyor. Biz de sizler için o bankalardan biri olan Garanti Bankası hesap açma işlemi nasıl yapılır anlatacağız.

Garanti Bankası hesap açmak için yapılabilecek iki tane yol var. Bunlardan ilki şube yardımıyla hesap açmaktır. Bunun için yapmanız gereken şey bulunduğunuz il veya ilçedeki en yakın Garanti Bankası şubesine gitmek olacaktır. Eğer bulunduğunuz il veya ilçede garanti bankası şubesinin nerede olduğunu bilmiyorsanız Garanti Bankası internet adresinde en alt kısımda bulunan siyah barda listelenmiş linklerden “şube ve bankamatikler” linkine tıklarsanız gelen arama ekranında ilinizi ve ilçenizi yazarak size en yakın şubeyi kolayca bulabilirsiniz. Yine Garanti One uygulaması üzerinden de size en yakın şube ve ATM’nin yerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi gösteren ekran görüntüsünü de aşağıda inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Şube-ATM Sorgulama Ekranı

Size en yakın şubeyi bulduktan sonra Garanti Bankası hesap açma işlemini yapabilmek için en yakın Garanti Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor. Şubede bireysel bankacılık bölümündeki görevliler işlemlerinizi yapacak olan kişiler, bu nedenle gişe numarası almanıza gerek yok. Garanti Bankası hesap açmak için her şeyden önce T.C. nüfus cüzdanlarınızın yanında bulunması gerekiyor. Görevli nüfus cüzdanınızdaki bilgileri detaylı bir şekilde kontrol ettikten sonra size doldurmanız ve imzalamanız gereken belgeleri veriyor. Bu belgelerde önce kimlik bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi dolduruyorsunuz. Daha sonra bankanın sizin kişisel verilerinizi üçüncü bir kişiyle paylaşmamasını istediğinize dair bir belge imzalıyorsunuz. Bir sonraki adımda banka görevlisi size hesaba dair faturanıza yansıtılacak ücretler konusunda sizi bilgilendiriyor ve bu içeriğin bulunduğu bir taahhütname daha imzalıyorsunuz. Garanti Bankası hesap açma işlemi için istenen evraklarda en son bankanın kampanya ve reklamlarından haberdar olmak isteyip istemediğinize dair son bir imza daha alıyorlar. Ve tabii ki ne tür bir hesap açacağınızı da belirledikten sonra verdiğiniz bilgiler kontrol edildikten sonra Garanti Bankası hesap açma işlemi tamamlanmış oluyor.

Garanti Bankası hesap açma işlemi için izlenecek bir diğer yol da internet üzerinden hesap açma işlemi. Önce Garanti Bankası’nın adresini tarayıcınızdan girmelisiniz. Ana sayfaya girdiğinizde “hesaplar” linkine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra “hesap açılışları” sayfasına giriyorsunuz. Karşınıza çıkan sayfada gördüğünüz formda doldurulması zorunlu alanları(kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, adres bilgileri vs. gibi) doldurarak da Garanti Bankası hesap açma işlemini yapabiliyorsunuz.

Garanti Bankası hesap açma işlemi için kullanabileceğiniz bir diğer yol da Garanti Bankası’nın yeni çıkarmış olduğu Garanti One uygulamasıdır. Bu uygulamadan sadece 18-25 yaş arası kullanıcılar faydalanabilmektedir. Uygulama sayesinde Garanti Bankası Hesap açma işlemini yapabilir, hesaplarınızı tek bir ekranda görebilir, ödemelerinizi, tl yüklemelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Birçok markanın hediyeler de vermesine olanak sağlayan Garanti One ile kartınız yanınızda olmasa bile bankamatikten QR kodunu okutarak para çekme işlemi yapabilirsiniz. Bunlardan yararlanabilmek için tek yapmanız gereken ise Google Play Store veya IOS Appstore mağazalarından Garanti One uygulamasını indirmek olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz