Garanti Bankası Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Garanti Bankası Hesap Kapatma

Yönetim Kurulu Başkanlığını Ferit Şahenk  ve Genel Müdürülüğünü Ali Fuat Erbil’in yaptığı Garanti Bankası’nda 2014 veri raporlarına göre kayıtlı 13.075.181 müşteri vardır. Türkiye dışında, yurt dışında da hizmet vermekte olan Garanti Bankası 2014 yılının ilk yarısı ile yurt içinde 984, Kıbrıs’ta 6, Lüksemburg ve Malta’da birer tane toplamda yurt dışında 8 tane şubesi bulunmaktadır.  Londra, Düsseldorf ve Şangay’da  da temsilcilikleri bulunmaktadır. Kurumsal, ticari, ödeme sistemleri, özel, Kobi, bireysel ve yatırım bankacılığı gibi kollarda farklı hizmetler veren bankadan farklı sebepler ile hesap kapatmak isteyebilirsiniz. Biz de yazımızda bu Garanti Bankası hesap kapatma konusunu ele alacağız.

Garanti Bankası Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası hesap kapatma işlemleri oldukça kolaydır ancak kapatacağımız hesabın ne hesabı olduğunu bilmemiz önemli bir husustur. Hesabın türüne göre hesap kapatma yöntemi değişiyor olabilir. Hesap türlerini inceleyerek hesap kapatma işlemlerinin nasıl olduğundan bahsederek asıl konumuza girelim.

Öncelikle Fon Biriktiren Hesaptan bahsedelim. Garanti Bankası hesap kapatma işlemleri sırasında biraz sorunlu olabilecek bir hesap olabilir. Çünkü Fon Biriktiren Hesabınızı 10 yıllık kullanımdan önce kapatmanız mümkün değil. Böyle bir durumda şube ile görüşülmesi gerekecektir.

Hangi banka olursa olsun en çok  kullanılan hesaplardan biri vadeli hesaptır. Garanti Bankası vadeli hesap kapatmayı istediğiniz zaman yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı aracılığı ile açılan 30.000 TL ve karşılığı yabancı mevduata sahip hesaplarınızı yine internet bankacılığı ile kapatabilirsiniz. Şubeden açılan 30.000 TL ve üstü hesapları ancak şubeden kapatmak mümkündür.

Biriktiren hesap, birikimlerinizi uygun faizlerle 10 yıla kadar vadelerde değerlendiren vadeli bir hesap türüdür. Garanti Bankası hesap kapatma başlığı altında incelediğimiz bu hesaplardan en kolay kapanan hesaplardan biridir. Biriktiren hesaptan para çektiğiniz takdirde hesabınız kapanır. Bir yıl içinde 3 kez ödeme yapmadığınız takdirde yani bankanın deyimiyle ‘atlanmış ödeme’ olması takdirde hesabınız otomatik olarak kapatılıp, paranız vadesiz hesaba aktarılır.

Garanti Bankası hesap kapatma işleminde hesap kapatma yöntemlerinin farklılıklar gösterebileceğini söylemiştik. Yukarıda yazmış olduğumuz hesap kapatma yöntemleri bunlara örnek olarak gösterilebilir. Bunların dışında kalan çoğu hesabımız ise daha genel yöntemler ile kapatılmaktadır.

İlk olarak en kolay ve kesin çözüm yolu olan şubeye giderek hesap kapatmadır. Müşteri hizmetleri bölümünden sıra numarası alarak ilerleyeceğiniz bu işlem için yanınızda kimlik, banka hesabı sahibinin adına bir kaç fatura, bankaya ait kartınız veya kartlarınızı bulundurmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Tabii ki sadece bunlar yetmiyor, ilave olarak hesabınızı kapatmak istediğinize dair dilekçe de yazmış olmanız gerekmektedir.

Teknolojinin hayatımıza girmesi ile diğer Garanti Bankası hesap kapatma yöntemlerinden biri telefon ile Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak gerçekleştirilebilir. Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 444 0 333’tür. Bu yolla hesabınızı kapatmak içinde bazı tuşlara basmanız istenebilir. Gerekli talimatları yerine getirerek Garanti Bankası hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha da teknolojiye girerek son yöntemimiz olan internet bankacılığı ile hesap kapatma işleminden bahsedelim. Yukarıda bahsettiğimiz vadeli hesap ile 30.000TL ve altı bir hesap açmışsanız internet bankacılığı aracılığı ile bu hesabınızı yine internet bankacılığı ile kapatmak mümkündür. Ancak 30.000 TL ve üstü hesaplarda şubeye gitmek gerekecektir. Garanti Bankası hesap kapatma işlemini internet bankacılığı aracılığıyla yapacağınız zaman sizlere söylenen yönergeleri takip ederek kolaylıkla hesabınızı kapatabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri ücretsiz yapmak için bankaya hiçbir borcunuz olmaması gerekiyor. Onun dışında kalan hesap kapatma işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Hesaplarınızı kapatmak için içeride bulunan paranın sıfırlanmış olması gerekmektedir. Bunu da paranın tamamını çekerek veya başka bir bankaya aktararak gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Hesap Kapatma Dilekçe Örneğine Ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Size Yakın Garanti Bankası Şubesini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz