Gittigidiyor Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Gittigidiyor Üyelik İptali

Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından 5 Şubat 2001’de kurulan Gittigidiyor.com kurulduğu günden beri ara vermeksizin, alıcıları satıcılarla buluşturan bir e-ticaret sitesi olmuştur.

Gittigidiyor’un sloganı “Her An Yeni”dir.

Güvenli alışveriş dendiği zaman akla gelen ilk internet alışveriş sitelerinden bir iolan GittiGidiyor, 2001 yılından beri hizmet vermekte olup 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getirmiş bulunmaktadır. Her kategoriden her markanın her çeşi ürününe bu site sayesinde kolaylıkla ulaşabilir, bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir ve bireysel satıcılardan biri olabilir ve hatta işi ilerleterek online mağazara açabilirsiniz.

Kurumsal firmalar da GittiGidiyor bünyesinde kendi resmi mağazasını açarak, satışlarını yönetebilir. Bilgisayar, cep telefonu, tablet ve diğer mobil uygulamalar sayesinde de alışverişinize her yerden her zaman devam edebilirsiniz.

Sahip olduğu güçlü potansiyel ve güvenli ödeme sistemi sayesinde dünyanın en büyük pazar yerlerinden biri olan Ebay’in de dikkatini çekmeyi başaran GittiGidiyor, 2007 yılında E-bay ile bir stratejik bir ortaklık kurmuş daha sonra ise 2011 yılında Ebay tarafından satın alınarak Ebay bünyesine katılmıştır.

GittiGidiyor 152 kişiyle çalışırken bugüne kadar 32 milyondan fazla satış yapmıştır ve 11 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

Gittigidiyor Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Gittigidiyor üyeliğinizi iptal etmek bu resimli anlatım sayesinde çocuk oyuncağı olacak.

Gittigidiyor’da herkes kendi ürününü satabileceği için, insanların ürün satarken özelliklerini doğru bir şekilde vermemesi, alıcıları yanıltması, farklı bir ürün gönderme, daha kalitesiz bir ürün gönderme gibi çeşitli etik dışı şeylerle karşılaşmak oldukça tahmin edilebilir bir şeydir. İnsanlar, yasal boşlukları ve diğer insanların bir anlık dalgınlıklarını kullanarak başkalarını aldatmaya çalışırlar. Bu tip sebeplerden dolayı hesabınızı iptal etmek istemeniz oldukça normaldir.

Bunun haricinde kargolama sürecinin beklenilen süreyi aşması, hızlı kargo seçeneğine rağmen kargoların zamanında işleme konulmaması gibi kargo üzerinden bir takım sorunlar da yaşanabilmektedir.

Yine kişisel zevklerin beklenilen ürünlerle ve bu ürünlerin fiyatlarıyla karşılaştırıldığında kullanıcıları tatmin etmemesi de üyeliğin iptal edilme sebeplerinden biridir.

Üyeliğinizi iptal etme sebeplerinizden bir diğeri ise satım yapma amacıyla girdiğiniz bu sitede yeteri kadar alıcı bulamamak ve hayalini kurduğunuz işi devam ettirememektir.

Öncelikle devam etmekte olup işlem süreci tamamlanmamış herhangi bir sipariş, teslimat ya da diğer bir işleminiz varsa üyeliğinizi iptal etme girişiminiz başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Üyeliğinizi iptal etmek için öncelikle bu yarım kalmış işlemlerinizi tamamlamalı ardından üyeliğinizi iptal etmelisiniz.

Eğer yarım kalmış bir işleminiz yoksa sağ üst köşede bulunan “Bana Özel” kısmına tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Eski arayüzü kullanmıyorsanız yine sağ üstte bulunan kullanıcı adınıza tıklayarak ya da üzerine gelerek menüyü açabilirsiniz.

Ardından sol kısımda bulunan “Bilgilerim/Ayarlarım” menüsüne tıklayınız.

Ardından alt kısımda bulunan “Üyeliğimi İptal Et” seçeneğine tıklayarak işleminize devam ediniz.

1

Bu kısımda GittiGidiyor güvenlik açısından şifrenizi tekrar girmenizi isteyebilir. Şifrenizi girdikten sonra üyeliğinizi iptal etme sebebinizi seçenekler arasından seçerseniz, GittiGidiyor müşterilerine daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için bu sorunları değerlendirip analiz edecektir.

2

Üyelik iptalinizin ana sebebini seçtikten sonra bir alt sebebi seçerek işleminize devam edin.

3

Üyelik iptal sebebinizi detaylandırdıktan sonra aklınızda kalan sorulara dair yardım alabileceğiniz linkleri, Gittigidiyor size sunacaktır. Dilerseniz bu linklerle aklınızda kalan soruları cevaplandırabilir, dilerseniz de işleminize devam edip “Üyeliğimi Kapatmak İstiyorum” butonuna tıklayabilirsiniz.

4

Eğer, üyeliğinizi kapatma konusunda herhangi bir şüpheniz yoksa, “Yukarıdaki bilgileri okudum ve kabul ediyorum.” seçeneğini işaretleyerek, “Üyeliğimi Kapatmak İstiyorum” butonuna bir kez daha tıklayarak üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Üyeliğinizi kapatmaktan vazgeçtiyseniz ise “Üyeliğimi Kapatmaktan Vazgeçtim” butonuna tıklayabilirsiniz.

Üyelik iptalinin bir geri dönüşünün bulunmadığını ve iyi bir kullanıcı profiline sahipseniz bunun bir daha geri döndüremeyeceğinizi de aklınızdan çıkarmamalısınız.

5

 

Gittigidiyor Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yarım kalmış bir işleminiz varsa bu işlemleri bitirmeniz gerekmektedir. Sipariş, teslimat ya da diğer işlemlerinizden biri eksik kalmış olsa dahi üyeliğiniz iptal etmeniz mümkün olmayacaktır.

Üyeliğinizi iptal ettirdikten sonra, size ait tüm bilgiler ve ayarlar silinecektir. Bir başkası tarafından favori kullanıcı olarak işaretlendirildiyseniz de aynı şekilde onların “Bana Özel” sayfalarından da kaldırılacağınızı unutmamalısınız.

İyi bir kullanıcı profilinize sahipseniz, bunun geri döndürülemeyeceğini aklınızdan çıkarmayınız.

Gittigidiyor.com Üyelik İptali İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz