Google Play Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Google Play Hesap Açma

Google Play eski adıyla Andoid Market, Android işletim sistemine sahip cizhazlara uygulama ve diğer çeşitli hizmetleri sunmak üzere kullanılan bir dağıtım ya da satış ortamıdır. Kullanıcılar bu ortama girerek kendilerine uygun uygulamaları seçip indirebildiği gibi geliştiriciler Google Play’e kendi geliştirdikleri uygulamaları çeşitli kurallar dahilinde koyarak ücretli veya ücretsiz şekilde yayınlayabilirler. Google Play aslında bir Android cihazın olmazsa olmazı bir ortamdır. Çünkü akıllı telefon dediğimiz cihazlarda belli başlı işletim sistemleri mevcuttur. Linux tabanlı işletim sistemi olan Android’i kullanıcılar çeşitli yeteneklere sahip olduğu için tercih etmektedirler. Bu yeteneklerde Google Play’den indirdikleri çeşitli uygulamalar sayesinde gelmektedir. Bazı diğer işletim sistemlerinin sahip olduğu kısıtlı veya yetersiz market seçenekleri yüzünden kullanıcıların bir çoğu o işletim sistemlerine sahip akıllı telefonları tercih etmemektedir. Bu da Andorid işletim sistemini en çok tercih edilen işletim sistemlerinden biri olması ve bu halini sürdürmesi açısından önemli bir konudur.

Google Play’de ücretsiz pek çok uygulama mevcuttur bunun yanında kullanımı ücretli ve satın alınabilir ürünler de Google Play’de yer alabilmektedir. 2016 yılının ilk çeyreğinde duyurulduğu üzere Google Play’de 1.9 Milyon uygulama vardır. Bu uygulamaların bir kısmı gelirlerini reklam ile sağlamaktayken diğer kısmı uygulamaları direkt olarak ücretli yaparak gelirlerini sağlamaktadırlar. Uygulamalar için bir diğer gelir kaynağı ise uygulama içi satın almalarıdır. Bir uygulamayı ücretsiz olarak indirdikten sonra çeşitli bazı özelliklerine erişim sağlamak veya oyun tarzı bir uygulamada diğer kullanıcıların önüne geçmek için oyun içi mağazasında çeşitli ücretler karşılığı sahip olunabilecek yükseltmeler mevcuttur.

Günümüzde Android işletim sistemi akıllı telefon piyasasında önemli bir yer tutmaktadır. Dolayısıyla Google Play Hesap Açma işlemi bu akıllı telefonlar için çok önemli bir konudur. Eğer bir Google Play hesabınız yoksa akıllı telefonunuzu tam verimli ve özelleştirebilir olarak kullanmanız mümkün görünmemektedir. 3. parti yazılım denilen diğer bazı Google Play dışında uygulama dağıtıcıları söz konusudur ancak Android işletim sistemine sahip akıllı telefon üreticileri Google Play dışında indirdiğiniz uygulamaların güvenliği konusunda bizleri uyarmaktadır. Dolayısıyla Google Play dışında bir marketten uygulama indirmek veya o marketten alışveriş yapmak güvenlik sebepleri yüzünden çok tercih edilen bir yöntem değildir. Google Play Hesap Açma işlemi bu bağlamda önemlidir. Google Play hesabını sadece Android cihaz sahibi kullanıcılar kullanmamaktadır. Google Play hesabınızla Google Play içerisinde sunulan Google Play’de Filmler hizmetini akıllı telefonunuz olmadan da kullanabilirsiniz. Bu sayesinde Google Play’in sunduğu filmler içerisinde istediğinizi kiralayabilir hatta satın alabilirsiniz. Google Play Hesap Açma işlemini aşağıdaki yazımızda detaylıca anlatıyoruz.

Google Play Hesap Açma İşlemi

Google Play Hesap Açma yukarıda da bahsettiğimiz üzere Android cihaz kullanıcıları için büyük önem arz etmektedir. Google Play Hesap Açma işlemi ise son derece kolay bir işlemdir. Google Play de Google’ın diğer hizmetlerinde olduğu gibi tek bir e-posta hesabı ile bağlanabilmektedir. Aslında bir Google Play hesabı açarken Google bizden g-mail hesabı açmamızı istemektedir. G-mail hesabınızı açtıktan sonra bunu Google Play Hesap Açma işlemi ile birleştirerek size bir Google Play hesabı vermektedir. Yazının sonunda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak kolaylıkla bir Google hesabı açabilirsiniz.

Google Play Hesap Açma

Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa yukarıdaki gibidir ilk olarak gerçekleştirmeniz gereken işlem yukarıdaki ilgili boşlukları size uygun bir şekilde telefon numaranız ile birlikte doldurarak sayfanın aşağısında bulunan “Sonraki adım” butonuna tıklayarak Google Play Hesap Açma işleminize devam etmek olacaktır.

Google Play Hesap Açma

“Sonraki adım” butonuna tıkladıktan sonra bu sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sizden istenilen hesabınızı doğrulamanız. Yukarıda işaretlediğimiz kutucuğa “+90 512 321 21 21” formatında telefon numaranızı yazarak “Devam Et” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede Google size doğrulama mesajı gönderecektir.

WhatsApp-Image-2017-02-17-at-10.43.24-PM

Yukarıda örneği görünen mesaj telefonunuza gelecektir. Bu mesajda bulunan sadece sayı kısmını “Devam Et” butonuna tıkladıktan sonra gelecek olan sayfada ilgili yere yazmanız gerekmektedir.

Google Play Hesap Açma

“Devam Et” butonuna tıkladığınızda telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunun yazılacağı yer yukarıdaki şekilde ekranınıza gelecektir. İlgili kodu doğru şekilde yazdıktan sonra “Devam Et” butonuna tıklamayı unutmayın.

Google Play Hesap Açma

Google Play Hesap Açma adımlarını doğru şekilde gerçekleştirdiğinizde karşınıza yukarıdaki sayfa çıkacaktır burada sağ üstteki işaretlediğimiz butona tıkladığınızda Google hesabınız ile erişebileceğiniz hizmetleri görebilirsiniz. Bu hizmetlerden “Play” butonuna tıklayarak Google Play sayfasına giredek Google Play Hesap Açma işleminizi tamamlamış olursunuz.

Google Play Hesap Açma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz