Google Plus Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Google Plus Şifremi Unuttum

Google Plus Nedir?

Google Plus tıpkı Facebook gibi ücretsiz üye olabileceğiniz ve oluşturduğunuz profil ile arkadaşlarınızı ekleyebileceğiniz bir sohbet alanı sunuyor. Facebooktan farklı olarak Google Plus diğer tüm Google Hizmetleri ile entegre şekilde çalışmaktadır. Bu sebeple Google Plus şifreniz kullandığınız diğer Google Hizmetlerininki ile genellikle aynıdır. ( Gmail, Youtube vb.) Google Plus kısaca G+ olarak gördüğümüz sosyal ağ üzerinden tanıdığınız kişileri çevrelerinize ekleyebilir,bu kişilerin son güncellemelerinden haberdar olabilir, fotoğraflarınızı paylaşabilir, videolu sohbet edebilir, oyun oynayabilirsiniz. Google Plus hesabınız açıkken şifrenizi istediğiniz anda değiştirmeniz mümkündür. Yapmanız gereken ilk işlem hesabım kısmından ” Oturum Açma ve Güvenlik” seçeneğine tıklayarak Google’dan oturum açma seçeneğini işaretlemektir. Sonra şifreyi seçerek, yeni şifre belirledikten sonra Şifreyi değiştir kısmına tıklayınız. Eğer Google Plus hesabınıza erişemiyorsanız ve Google Plus şifremi unuttum diyorsanız başta da belirttiğimiz gibi diğer Google hesaplarınızın şifreleri ile aynı olma ihtimaline karşı bu şifrelerinizi denemenizde fayda var. Buna rağmen G+ hesabınıza erişemiyorsanız yazımızın devamındaki adımları takip ederek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Google Plus Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Eğer daha önceden kullandığınız G+ hesabınızın şifresini hatırlayamıyorsanız yapmanız gereken işlem şifre sıfırlama işlemidir. Aşağıda fotoğraflarla da destekleyerek anlatmaya çalışacağımız adımları takip ederek yeni bir şifreye sahip olabilirsiniz. Öncelikle yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak hesap destek sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Sonra karşınıza gelecek sayfadaki bölmeye Google hesabınız için kullandığınız e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir.

Ekran Alıntısı 11

E-posta adresinizi girdikten sonra ileri tuşuna tıkladıktan sonra şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi hatırlayamadığınız için aşağıda mavi ile belirtilen “farklı bir soru deneyin” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Hesabınızın size ait olduğunu kanıtlamak için size sorulan soruya doğru cevap vermeniz önemlidir. Farklı bir soru deneyin seçeneğindeki işlemlerden biri de kurtarma e-postası gönderilmesidir.

Ekran Alıntısı 22

Yukarıdaki örnekte gösterildiği gibi Google kullandığınız e-posta adresine mail atmak için izin istemektedir. Bu adresi bölmeye doğru ve eksiksiz şekilde girdikten sonra Gönder tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer Google ekibinden herhangi bir mail gelmedi diyorsanız Gereksiz ve Spam Klasörlerinizi kontrol etmenizi öneriyoruz. Buna rağmen mail alamadıysanız account-recovery-noreply@google.com  adresini hesabınızdaki adres kısmına eklemenizi öneriyoruz.

Öte yandan gönderdiğiniz mail adresinizi açtığınızda Google sisteminden mail geldiyse, gelen maili açarak içinde şifre sıfırlamak için gerekli olan linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra karşınıza açılacak olan ekranda yeni şifre belirlemeniz ve belirlediğiniz bu şifreyi tekrar girmenizi isteyen bir alan açılacaktır. Şifrenizi yenilerken güvenliğiniz açısından kuvvetli bir şifre seçmeniz önemlidir.  En az 8 karakterden oluşan büyük küçük harf uyumuna dikkat ederek oluşturacağınız bir şifre seçebilirsiniz. Yazımızda anlatılan adımları sırasıyla uyguladıktan sonra Google Plus hesabınızın şifresini yenilemiş olacaksınız. Son olarak şifrenizi tekrar unutmanızı engellemek adına yeni şifrenizi bir yere not etmenizde de fayda var.

Google Destek Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yusuf YILDIRIM dedi ki:

    Google Plus ile ilgili sayfanızda backlink çalışması yapmak istiyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçin. İletişim için – marketing@sadeceon.com

Yorum Yaz