Greenpeace Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Greenpeace Üyelik İptali

Greenpeace dünyayı korumak için bir araya toplanmış insanlar tarafından kurulmuştur. Greenpeace’in amacı barışı desteklemek ve çevreyi korumaktır ve örgüt bağımsız ve küresel olarak faaliyet göstermektedir. Greenpeace dünyanın en büyük tehdidi olan iklim değişikliğine karşı enerji devrimini başlatmak istemekle birlikte dünyanın en eski ormanlarından en yenilerine kadar geniş bir ekosisteme yayılmış olan bitki, hayvan ve insanları korumayı amaç edinmiştir. Aynı zamanda bugün dünyada üretilen ürünlerin içerisinde zararlı kimyasalların kullanılmadığı ve zehirli maddelerden arınmış olan toksitsiz bir gelecek inşa etmek istemektediler. Bu nedenle genetiği ile oynanmış organizmaları reddederek, biyolojik çeşitliliği korumayı ve tarımın sürdürülebilirliğini devam ettirmek istemektedirler. Başta nükleer silah olmak üzere tüm silahlardan arınmayı ve silahsızlandırma ile barışa doğru yönelmeyi ve bunun için çalışmayı uygun görmüştür.

Greenpeace Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Greenpeace üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu işlemi yapmak istemelerinin çeşitli sebepleri yer almaktadır. Bu sebeplerden kısaca bahsedecek olursak, Greenpeace üyelerinin, kredi kartı üzerinden bağış adı altında para çekilmesidir. Aslına bakılırsa üyeler yaptıkları bu işlemin tek seferliğe mahsus olduğunu düşündükleri için bu tür bağışları gerçekleştirmekte ve kredi kartı bilgilerini vermektedirler. Fakat bağış yapan bu kişilerin kendi istekleri dışında çekilen paralar, bu kişilerin sinirlerini bozmakta ve doğrudan bu site üzerinde sahip oldukları her türlü hesap ve profil bilgisini silmek üzere Greenpeace üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmeye yöneltmektedir.

Durmaksızın gelen telefon ve e postalar ile birlikte Greenpeace üyesi kişilerin birçoğu bağış adı altında olan içerisinde çeşitli imza kampanyalarının da yer aldığı iletiler gönderilmesi gibi sebepler de kullanıcıların Greenpeace üyelik iptali işlemlerinin gerçekleştirilmesini isteme sebeplerinin arasında yer almaktadır. Aslına bakılırsa bu tür işlemler birçok sitede gerçekleştirilmekte olup yer alan üye profili içerisinden e posta gibi çeşitli bildirimleri kapatma seçeneği yer almaktadır. Fakat çoğu kullanıcı buna dikkat etmez. Ayrıca size gönderilen e postaları kullandığınız e posta servisine göre bu tür e postaları almak istemiyorum minvalinde bir seçenek ile almayı iptal edebilir ve belirli site, kullanıcı, kişi ya da kurumlardan gelen iletileri engelleyebilirsiniz.

Kişilerin referanslar aracılığı ile kendi bilgileri dahili dışında üye yapılmalarından dolayı istemedikleri bu üyeliklerini iptal etmek istemeleri de karşılaşılan Greenpeace üyelik iptali sebepleri arasında yer almaktadır.

Greenpeace üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin üyelikleri üzerinden sahip oldukları hesap profilleri ve bu profiller üzerinde yer alan profil ayarları doğrultusunda Greenpeace üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir menü, bağlantı ya da link yer almamaktadır. Bu nedenle Greenpeace üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Greenpeace üyelerinin yapmaları gereken tek şey Greenpeace sitesi yetkilileri yani müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Greenpeace üyelik iptali işlemleri sadece bu şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Greenpeace üyeli iptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Greenpeace kullanıcıları bilgi.tr@greenpeace.org adresine üyelik iptal işlemleriniz konusunda e posta göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca Greenpeace sitesinin sağ üst köşesinde yer alan “İletişim” seçeneğine tıklayarak bu sayfa üzerinde yer alan iletişim bilgileri aracılığı ile Greenpeace üyelik iptali işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Greenpeace iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Greenpeace Akdeniz
Asmalı Mescit Mah. İstiklal Cad.
Kallavi Sok. No: 1 Kat: 5
34430 Beyoğlu, İstanbul

E-posta: bilgi.tr@greenpeace.org

Destekçi İlişkileri Direkt Hattı: (212) 292 76 16 (Hafta İçi 09.00-18.00)

Telefon: (212) 292 76 19 / 20 (Hafta İçi 09.00-18.00)

Faks: (212) 292 76 22

Gökçen Sekreter Destekçi İlişkileri Sorumlusu

Ece Çelik Destekçi İlişkileri Sorumlusu

Gamze Vatandaşlar Destekçi İlişkileri Uzmanı

Destekçi İlişkileri ekibi, hafta içi 09.30 – 13.00 ve 14.00-18.00 saatleri arasında çalıştığından dolayı bu numarayı verilen saatlerin ve günlerin dışında aramanız herhangi bir sonuca varamayacağından dolayı bu gün ve saat dilimleri içerisinde Greenpeace ile iletişime geçmeye çalışmanızı öneririz.

Ayrıca sitenin İletişim bölümünün alt kısmında yer alan “Bize Yazın” bölümü üzerinden de Greenpeace Üyelik İptali işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu formu ilk olarak adınızı ve soyadınızı ardından e posta adresinizi ve dilerseniz cep telefonu numaranızı girdikten sonra konu bölümü için “Üyelik İşlemleri”ni tercih etmeniz ile birlikte geriye yapmanız gereken tek şey Greenpeace Üyelik İptali işlemlerinizle ilgili bir başlangıç yapmak üzere mesaj yazmaktır. Böylelikle bu yollardan herhangi birini kullanarak Greenpeace Üyelik İptali işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Zira Destekçi İlişkileri direk hattı ve Greenpeace e posta adresi üzerinden sizinle iyi bir şekilde ilgilenilecektir.

 

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mehmet kuru dedi ki:

    Uyeligimin iptalini istiyorum

  2. Mehmet kuru dedi ki:

    Bir an once uyeligimin iptalini istiyorum saygilar

  3. Seher dedi ki:

    Merhaba dün greenpeace’ci arkadaşlar yolda durdurup bilgi verdiler sonra bağış fln diye anlttilar ve üyelik adı altında anltimadan tek seferlik kredi kartı numaramla 50 liralık bağış yaptım fakat şimdi aylık düzenli bağış için teşekkürler diye msj ve mail geliyor anlatılan ve yapılan işlem hiç hoş değil kartımdan bir sonraki ay asla ve kata ücret çekilmesini istemiyorum ve ilk ay içinde mail yoluyla size ulaşılırsa üyelik iptal edileceği yazıyor gereğinin yapılmasını rica ediyorum

Yorum Yaz