Groupon Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Groupon Üyelik İptali

Groupon sitesi grup ve kupon kelimelerinin birleşiminden üretilmiş olup hem yerel hem de uluslar arası birçok firma ile kullanılabilen indirim kuponları sağlamakta olan günlük bir fırsat sitesidir. Sitenin kurucusu ve Ceo’su olan Andrew Mason, Türkiye’de açtığı Groupon hizmetine Şehir Fırsatı adını vermiştir.

Groupon 2008 yılının Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin Cihacago eyaletinde hizmet vermeye başlamış olup oldukça kısa bir süre içerisinde hizmet alanının Boston, Toronto ve New York City’e kadar taşımayı başarmıştır. 2010 yılının Ekim ayında ise Amerika Birleşik Devletleri içerisinde 150 ve Avrupa kıtasında 100 ayrı pazar üzerinden hizmet vermeye başlamış olup, Güney Amerika ve Asya da dahil olmak ile birlikte toplamda otuz beş milyon ziyaretçiye ulaşmayı başarmıştır.

Ayrıca 2010 yılının Aralık ayında Forbes dergisi ve Wall Street Journal üzerinden yayınlanmış olan bir rapora göre bu güne kadar bir milyon dolarlık satış rakamına en çabuk ulaşmayı başaran şirket, Groupon’dur. Groupon sitesinin tercih edilme sebepleri olduğu gibi bünyesinde barındırdığı üyelerin, üyeliklerini iptal etmeleri içinde kendilerine göre çeşitli sebepleri yer almaktadır.

Groupon üyelik iptali gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu işlemi gerçekleştirmek için ellerinde bir takım sebepler yer almaktadır. Bu sebeplerden birkaçına bakacak olursak akla ilk olarak Groupon tarafından vadedilen kampanyalı biletlerin gerektiği şekilde verilmemesi ve bu sebeple de insanların verdikleri paranın karşılığını alamayarak mağdur edilmesi ve bununla da kalmayıp Groupon sitesinin de bu konu üzerinde herhangi bir işlemin yapılmaması, kişileri sahip oldukları Groupon üyeliklerini iptal etmeye yöneltiyor.

Groupon sitesinde en çok karşılaşılan şikayetlerden biri de Groupon ile ilgili olan şehir fırsatları adlı sitenin, kullanıcılarını mağdur ederek, onların kartından habersiz bir şekilde para çekmesi ve bunun karşılığında da herhangi bir şey verilmemesi gibi para kaynaklı sebeplerden dolayı Groupon üyeleri, özellikle bu site ile olan bağlantıdan kaynaklanan sebeplerden dolayı Groupon üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek ve bir an önce kendilerini böyle bir site üzerinde sahip oldukları hesap ve hesaba kayıtlı olan kredi kartı ve kişisel bilgiler ile birlikte tamamen ortadan kaldırmak istiyorlar.

Groupon Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Groupon Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Groupon üyelerinin hesaplarını silmeleri yani üyeliklerini iptal etmeleri için site üzerinde yer alan ve üye girişi yaptıktan sonra ortaya çıkan profil ayarları ve hesap ile ilgili ayarlar üzerinden herhangi bir şekilde Groupon üyelik iptali ile ilgili bir menu, link ya da bağlantı olmadığından dolayı Groupon Üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin, Groupon müşteri hizmetleri ile çeşitli yollar üzerinden iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Groupon üyelik iptal etmek isteyen Groupon üyelerinin groupon üyelik iptali işlemleri için müşteri hizmetleri ile doğrudan iletişime geçmeleri için yapması gereken şey “0850 222 5 477 ” numaralı Groupon çağrı merkezini aramalı ve Groupon üyelik iptali işlemlerini başlatması gerekmektedir.

Groupon çağrı merkezi hafta içi her gün 09:00-18:00 saatleri arasında çalışmakta olduğu için bu saatler ve günler dışında çağrı merkezlerine ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle belirtilen gün ve saat dilimleri içerisinde çağrı merkezini ararsanız, herhangi bir konu hakkında sonuç alabilirsiniz.

Eğer Groupon üyelik iptali sebepleriniz arasında durmak bilmeyen bülten üyelikleri ve beraberinde sürekli size gönderilen bültenler hakkında e posta bildirimleri varsa, bu konu hakkında yapabileceğiniz bir işlem yer almaktadır. Zira bu işlemi yaparak Groupon üyelik iptali işlemlerinizi gerçekleştirmenize gerek kalmaz. Groupon haber bülteni üyelik iptali işlemini gerçekleştirerek size rahatsız eden bülten e postalarından kurtulursunuz.

Groupon haber bülteni üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek için size gönderilecek olan e postaların en altında yer alan “Groupon haber bülteni üyelik iptali” için buraya tıklayınız, şeklinde olan linklere tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan uyarı penceresini de onaylayarak haber bülteni almaktan kurtulabilirsiniz. Groupon haber bülteni üyelik iptali işlemlerini aynı zamanda profil ayarlarınız üzerinden de iptal edebilir yani haber bülteni almayı engelleyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken şey kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte Groupon sitesine üye girişi yaptıktan sonra “Grouponlarım” bölümü üzerinden “Bültenlerim” sekmesine tıklamak ve ardından haber bülteni iptal işlemleri ile ilgili gereken ayarları istediğiniz şekilde yapmaktır. Bu şekilde Groupon haber bülteni üyelik iptali işlemlerini de gerçekleştirmiş olup, böylece Groupon üyelik iptali işlemini gerçekleştirmenize gerek kalmaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz